1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Destekle kurdu eşinden daha çok kazanıyor

Destekle kurdu eşinden daha çok kazanıyor
0

Samsun’da tarım desteği almak için Samsun Belediyesi’ne ilk başvuran kadın olan 36 yaşındaki Ayşe Sekban, kısa sürede eşinden daha çok para kazanmaya başladı.

Samsun Belediyesi’nden çilek tarımı için destek alan 36 yaşındaki Ayşe Sekban, 2 dönümlük arazide çilek tarımına başladı. Hibe programı aracılığıyla çilek fidesi ve sulama sistemlerini alan Ayşe Sekban, aradan geçen 2 yılına ardından 2 dönümlük arazideki çileklerini pazarcı esnafına satmaya başladı. Bu yıl 3 ton çilek üretimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Sekban, kısa sürede eşinden daha fazla para kazanmaya başladığını ifade etti.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Çilek tarımı konusunda her yıl kendisini geliştirmek istediğini ifade eden Sekban, daha fazla alana çilek ekmek için çalıştıklarını ve önümüzdeki yıl en az 6 ton üretim yapmak istediğini söyledi.

Desteklerinden dolayı Samsun Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Ayşe Sekban, “Beyim şu an İzmir’de inşaatta çalışıyor. Ondan daha fazla kazanıyoruz. Allah devletimizden, belediyemizden razı olsun. İlaç yok, hormon yok. Tamamen doğal. Çoğu zaman da üretimimizi fotoğraflayıp telefonla internete atıyoruz. Üretme ve pazar bulma sıkıntımız yok. İhtiyacı olan pazarcılar gelip alıyor. Ürettiğimiz çilekleri rahatlıkla satarak geçiniyoruz. Çiftçi kayıt sistemine geçmek istiyorum. Çok fazla emek harcanması gerekmiyor. Bu sene 2 tona aldığımız verim, bu sene 3 tonu bulacak. Müşteri hazır. Şuan topladığım 30 kasa çilek satışa hazır bekliyor. Gelip alacaklar. Herkese de tavsiye ediyorum” bilgisini verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Ne İş Yapsam diye Düşünmeyin! Harekete geçin

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir