DeFacto Bayilik Veriyor

DeFacto Bayilik

Türkiye’nin Waikiki’den sonra en büyük giyim mağazası zinciri olan DeFacto, 2003 yılında kuruldu. Günümüzde Türkiye’de 330, Türkiye dışında da 113 mağazası bulunan DeFacto, satış noktalarını artırmak amacıyla bayilik vermeyi sürdürüyor. DeFacto’dan bayilik alabilmek için en önemli konulardan biri yatırım sermayesidir.

Türkiye’nin en ünlü giyim mağazaları arasında yer alan DeFacto’dan bayilik alabilmek kesinlikle karlı bir yatırım olarak dikkat çekiyor. Sektörde 2’nci sırada yer alan ve sektörde en fazla reklam veren markalar arasında yer alan DeFacto, gün geçtikçe ciro büyümesi elde etmekte ve bu kapsamda marka bilinirliliğini de artırmaktadır. 2014 yılında yurt dışına da açılan DeFacto, günümüzde Kazakistan, Irak, Mısır, Belarus, Fas, Kosova, Arnavutluk, Gürcistan, Rusya, Bosna Hersek, Cezayir, Azerbaycan, Ürdün, Kırgızistan, Lübnan, Filistin, Suudi Arabistan, KKTC‘de de toplam 113 mağazaya sahiptir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

DEFACTO BAYİLİK

Türkiye’nin en önemli giyim markalarından biri olan DeFacto’dan bayilik almak girişimci ve yatırımcılar için daima önem gösterilmesi gereken konular arasında yer alıyor. DeFacto’dan bayilik alabilmenin en önemli iki şartı; Yatırım sermayesi ve sektör deneyimidir.

DeFacto’dan bayilik alabilmek için ortalama olarak 400 bin liralık yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak. Mağaza lokasyonu olarak AVM’ler ve cadde mağazaları tercih ediliyor. Ancak cadde mağazalarında 2 veya daha fazla katlı dükkan ihtiyaçları bulunuyor. AVM dışındaki mağazalarda ayrıca minimum 120 metrekare satış alanına ihtiyaç duyuluyor. AVM’lerde şartlar daha esnek.

Mağaza kurulumu, lokasyon belirlenmesi sonrasında şirket tarafından anahtar teslim olarak hazırlanıyor. Bu kapsamda ürünler ana şirketten gönderiliyor ve eksilen her ürün için tedarik ağını harekete geçirebiliyorsunuz. DeFacto’da satılan her üründe kar marjı farklıdır, ancak ortalama olarak yüzde 40 civarında bir kar oranından bahsetmek mümkün. DeFacto mağazalarında başka markalara ait ürün satışları yapılamıyor.

DeFacto’dan bayilik alabilmenin en önemli koşullarından biri de, deneyimdir. Sektör tecrübesine sahip bir yatırımcı veya girişimciyseniz bu size ek avantaj sağlayacaktır. Ayrıca DeFacto’da bölge koruması olduğu için, size yakın bir noktada halihazırda bir DeFacto satış noktası varsa, başka bir lokasyon tercih etmeniz faydalı olacak.

ÖNEMLİ NOT: DeFacto’nun bayilik şartları sık sık değişiklik göstermektedir. Bu nedenle güncellenmiş şartlar ve koşullar için aşağıda yer alan DeFacto iletişim numaralarından bilgi almanızı öneriyoruz.

DEFACTO ÜRÜNLERİ

Defacto’da Erkek, kadın, genç, çocuk, bebek, aksesuar ve kozmetik ürünleri bulunuyor. Ayrıca DeFacto ürünlerini kendi giyim mağazasında satmayı planlıyorsanız, DeFacto’nun kurumsal & toptan satışı da bulunuyor. Bunun için de firmanın aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

DEFACTO BAYİLİK İLETİŞİM

Adres: DeFacto Plaza Basın Ekspres Yolu Bahariye Cad. No.31
34303 Halkalı – Küçükçekmece / İSTANBUL
Telefon: 0850 222 27 15

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık