1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Çiğ Köfte Bayilik Veren 15 Firma: Şartları & Bedeli

Çiğ Köfte Bayilik Veren 15 Firma: Şartları & Bedeli
0

Türkiye’de doğrudan ve dolaylı olarak 100 bin kişiden fazlasına istihdam sağlayan çiğ köfte sektörüne giriş yapmanın en kolay yolu ise bayilik almak. Yıllık 1 milyar liralık büyüklüğe ulaşan çiğ köfte sektöründe bayilik veren onlarca firma bulunuyor. Bu firmalar her geçen gün bayi sayısını artırabilmek için çeşitli kampanyalar düzenliyor.

Türkiye’de en düşük maliyetler ile alınabilen bayilik sektörü çiğ köftedir. Çiğköfte sektöründe franchise veren onlarca firma aracılığıyla 10 bin liranın altındaki bedeller ile bile bir çiğ köfte bayiliği kurabilmek mümkün. Sektöre her geçen ay yeni firmalar ilgi gösteriyor ve firmalar genellikle bayilik şartları ve bedeli konusunda çok esnek davranıyor. Birçok firma bayilik sayısını artırabilmek amacıyla sık sık kampanyalar düzenliyor.

Türkiye’de en iyi bayilik fırsatına sahip çiğ köfte firmaları, şartları ve bayilik bedeli hakkında 2019 ön raporunu hazırladık. Bu rehberde yazan firmaların birçoğu bayilik seçenekleri konusunda esnek bir altyapıya sahip. Bu nedenle şartları karşılamıyor olsanız bile firmaya başvurmanızı öneriyoruz, büyük ihtimal ile bayilik sağlayabilmek için destek olacaklardır.

Şu anda bayilik alınabilecek en iyi çiğ köfte firmaları…

1. Hacialioglu Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 7/10

Hacialioglu Çiğ KöfteTanınan çiğköfte markaları arasında yer alan Hacialioglu Çiğ Köfte, 1999 yılından itibaren sektörde hizmet sağlıyor. Türkiye genelinde 600’ü aşkın bayiliği bulunan firma 5 bin lira bedel karşılığında bayilik vermektedir. Bayilik paketinde bir çiğ köfte bayiliğinin ilk ay ihtiyaç duyacağı hemen hemen her şey yer alıyor. KOSGEB’ten hibe alınması için de destek sağlayan Hacialioglu Çiğ Köfte, 5 bin liralık bayilik bedeli için ayrıca 12 taksit fırsatı da sağlıyor.

Hacialioglu Çiğ Köfte İletişim

2. Ziyafet Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 6/10

ziyafet çiğköfte2005 yılında kurulan ve günümüzde 500 bayi sayısını aşan Ziyafet Çiğ köfte kısa sürede sektörde yer edinmeyi başarmıştır. En az 10 bin liralık bayilik bedeli ile 15 metrekare üzeri alan ve 3 metre ön cepheye sahip dükkanlara franchise veriyor. Ziyafet Çiğ Köfte diğer firmaların aksine her noktaya bayilik vermiyor, özellikle dükkanların yürüyüş yollarında ve yüksek potansiyel içermesine dikkat ediyor. Bu da firmanın franchise seçiminde en önemli kriter olarak dikkat çekiyor. Ziyafet Çiğköfte bayilerine reklam, fizibilite, pazarlama, ürün, bölge koruma destekleri de sağlıyor.

Ziyafet Çiğ Köfte İletişim

3. Battalbey Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 7/10

battalbey çiğköfte2003 yılından itibaren sektörde yer edinen ve 3 bini aşkın satış noktası ile sektörün en hızlı büyüyen markalarından biri olan Battalbey Çiğ Köfte’nin bu kadar hızlı büyümesinin en büyük nedeni bayilik ücreti talep etmemesi. Firmadan bayilik almak isteyen girişimciler kendi imkanları, firmanın talepleri doğrultusunda dükkan kurulumunu gerçekleştiriyor ve ardından ürün siparişi veriyor. Bu kapsamda kapora, isim hakkı bedeli gibi talepler doğmuyor. Battalbey Çiğ Köfte, franchiselerinin ortalama kar düzeyinin yüzde 100 üzerinde olduğunu belirtiyor.

Battalbey Çiğ Köfte İletişim

4. Tatlıses Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 6/10

tatlıses2010 yılında kurulmasına rağmen kısa sürede 300 bayiye ulaşmayı başaran ve TV reklamları ile sektöre hızlı bir giriş yapan Tatlıses Çiğ Köfte bayilik sayısını kısa sürede artırmak için yoğun çaba harcıyor. 20 bin lira yatırım sermayesi ile kurulabilen bir Tatlıses Çiğ Köfte bayiliğinde sadece çiğ köfte değil pide, künefe ve çeşitli tatlılar da bulmak mümkün. Firma KOSGEB hibesi alınması için ve reklam, pazarlama, fizibilite gibi çeşitli destekler sağlıyor.

Tatlıses Çiğ Köfte İletişim

5. Komagene Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 8/10

komagene2005 yılında kurulmasına karşın Türkiye’nin en çok tanınan çiğ köfte markası olan Komagene’nin ülke genelinde 1000’i aşkın bayisi bulunuyor. 2020 yılına kadar bayi sayısını 5 bine çıkarmayı planlayan firma bu kapsamda bayilik taleplerine daha esnek davranıyor. Firmanın bayilik giriş bedeli ise 15 bin lira + KDV. 6.000 m2 kapalı alan ile Türkiye’nin sektöründe en büyük üretim tesisine sahip olan Komagene, özellikle yürüyüş yollarındaki dükkanlar için bayilik taleplerine daha sıcak bakıyor. Firma bayi adaylarının 1 hafta boyunca İstanbul’da seminer eğitimi alması gerektiğini ifade ediyor ve bayi kurulum sürecinde reklam, pazarlama, reklam, fizibilite, mimari proje ve şirket kurulumu konusunda destek sağlıyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İthalat ve İhracat Ticaret Danışmanlık Bürosu Kurmak

> Komagene Çiğ Köfte İletişim

6. Çiğköftem Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 5/10

çiğköftem300’ü aşkın bayiliği bulunan Çiğköftem Çiğ Köfte, ücretsiz çiğ köfte bayiliği veren firmalar arasında yer alıyor. Firma, bayilik kurulumu için harcanan paranın 3-5 ay gibi kısa bir sürede amorti edilebildiğini ifade ediyor. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu alanlara bayilik vermeye daha sıcak bakan Çiğköftem Çiğ Köfte, bayi adaylarına fizibilite, reklam, eğitim ve pazarlama desteği veriyor.

Çiğköftem Çiğ Köfte İletişim

7. Maksat Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 4/10

maksatSon dönemde sektörün tanınan isimleri arasında yer alan Maksat Çiğ Köfte, 20 metrekare üzeri alanlar için bayilik veriyor. Bayilik giriş paketi 6 bin lira olan firmanın sık sık bayilik kampanyaları da düzenleniyor. Bir Maksat Çiğköfte bayiliği ortalam 1 haftada kuruluyor. Maksat Çiğ Köfte bayi adaylarına pazarlama, eğitim, reklam desteği de sağlanıyor.

İletişim: +90 537 459 94 94

8. Sırrı Usta Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 4/10

sırrı usta70’i aşkın bayiliği ile özellikle İstanbul’da şubeleşen Sırrı Usta Çiğ Köfte de ücretsiz bayilik veren çiğköfte markaları arasında yer alıyor. Bayi adayı işletme kurulumunu firmanın talepleri doğrultusunda gerçekleştiriyor ve hemen ardından satış için sipariş geçebiliyor. Çiğköfteci Sırrı Usta bayilerine pazarlama, reklam, satış gibi eğitimler sağlıyor.

İletişim: +90 212 629 44 02

9. Taksim Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 3/10

taksim çiğ köfteYeni Çiğ Köfte markaları arasında yer alan Taksim Çiğ Köfte, kısa sürede 100 bayilik hedefine ulaşmak amacıyla esnek koşullarda bayilik veriyor. Bayilik giriş bedeli 6 bin 500 TL olan firmanın yatırım geri dönüş süresi ise 5 ila 8 ay arasında. Taksim Çiğ Köfte Eğitim Desteği , Proje Desteği, Pazarlama Desteği, El Kitabı, Yer Seçimi, Bölge Koruması, Ortak Reklam fırsatları da sunuyor.

İletişim: +90 532 673 00 49

10. Tarihi Antep Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 4/10

tarihi antep çiğköfte2002 yılında Konya’da kurulan firma kısa sürede İç Anadolu’da önemli bir marka değeri oluşturmayı başardı. Günümüzde 170’i aşkın bayiye sahip olan Tarihi Antep Çiğköftecisi francise bedeli talep etmeyen markalar arasında yer alıyor. Firmanın bir bayiliğini alabilmek için giriş paketi olan 4 bin 900 liralık paketi satın almak gerekiyor. Firmanın bayilik için talep ettiği lokasyon şartı ise yürüyüş yolu üzerinde, görünür alanlarda bir dükkan belirlenmesi gerekiyor. Dükkan seçiminin ardından bir bayi ortalama 1-2 haftada kuruluyor.

İletişim: +90 850 840 14 38

11. Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi

Tavsiye Puanı: 7/10

meşhur adıyaman çiğ köftecisi2005 yılında kurulan ve günümüzde Türkiye’nin hemen hemen bütün şehirlerine ulaşmayı başarmıştır. En çok tanınan çiğ köfte markaları arasında yer alan firma Ömer Aybak’ın tanınırlılığı ile ciddi bir ilerleme kaydetmiştir. Firma bayilerinden franchise bedeli talep etmiyor, ancak bayi kurulumları için önemli düzeyde şartlar bulunuyor. Ortalama 20 bin liralık yatırım bedeli ile kurulabilen bir Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi bayiliğinin yatırım geri dönüş süresi ise ortalama 8 ay. Meşhur Adıyaman Çiğköftecisi bayilerinden reklam katılım payı da alınmıyor ve bayi adaylarına eğitim, pazarlama, fizibilite gibi destekler sağlanıyor.

İletişim: +90 212 650 59 02

12. Taşkale Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 5/10

taşkale2002 yılından itibaren sektörün tanınan markaları arasında yer alan Taşkale Çiğköfte, 5 bin lira bedel karşılığında bayilik veriyor. Bayi paket ödemesinin ardından bir şube kurulumu ortalama 8 gün sürüyor. Özellikle firmanın dükkan lokasyonu ve fiziksel özellikleri konusunda herhangi bir sınırlamaya gitmemesi bayi sayısının artış göstermesinde en büyük avantaj olarak gösteriliyor. Firma bayilerine eğitim, pazarlama, reklam gibi destekler sunuyor. Çiğ köfte bayilik veren firmalar arasında son dönemde en çok değerlendirilen firmadır.

İletişim: +90 506 093 02 02

13. Serince Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 4/10

serince2005 yılında İstanbul’da kurulan Serince Çiğ Köfte, 30 metrekare üzeri alanlara çiğ köfte bayiliği veriyor. Türkiye genelinde 30’u aşkın bayisi bulunan firma bu sayıyı kısa sürede 100’e çıkarmak amacıyla kampanyalı bayilik paketleri sunuyor. Ortalama 10 bin liralık bayilik giriş bedeli ile bayilik fırsatı sağlayan firma, yeni büyüyen bir firma olması nedeniyle bayilerine yoğun bir destek sağlıyor.

İletişim: +90 536 944 82 15

14. Zarif Çiğ Köfte

Tavsiye Puanı: 4/10

zarifTürkiye genelinde 80’i aşkın bayisi bulunan Zarif Çiğ Köfte, ücretsiz bayilik veren firmalar arasında yer alıyor. Bayilik giriş paketini 4 bin 900 liraya bayi adaylarına ulaştıran firma, bayi lokasyonunun yürüyüş veya araç trafiğinin yoğun olduğu alanlarda olmasına dikkat ediyor. Firmanın bir bayiliği ortalama 7 günde kuruluyor ve ardından hemen satışa başlanılabiliyor.

İletişim: +90 212 667 51 81

15. Gazi Çiğköfte

Tavsiye Puanı: 5/10

gazi çiğ köfteTürkiye genelinde 100 bayisi bulunan ve kısa sürede bayi sayısını artırmak isteyen Gazi Çiğköfte, 2000 yılından itibaren sektörde yer almaktadır. Firma franchise bedeli talep etmediği gibi reklam katılım payını da franchiselerine yansıtmıyor. Birden çok bayilik paketi bulunan Gazi Çiğköfte’nin bayilik giriş paketi ise 6 bin liradan başlıyor.

> İletişim: +90 212 536 3832

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir