Kapat

Çiftçiye Yeni Kredi Paketi

Anasayfa
KOSGEB Kredi ve Hibe Çiftçiye Yeni Kredi Paketi
ziraat bankası

Ziraat Bankası, Türkiye’de tarımsal faaliyetlerin gelişmesi amacıyla soya, mısır ve ayçiçeği yetiştiren çiftçiler için yeni bir kredi paketi hazırladı.

Türkiye’nin tarımında en önemli ithalat kalemleri arasında yer alan soya, mısır ve ayçiçeği üretiminin artırılması için kredi paketi hazırlayan Ziraat Bankası, paket kapsamında soya, mısır ve ayçiçeğinin üretiminin artırılması planlanıyor. Kredi paketinin genel amacı bu ürünleri eken çiftçilerin işletme maliyetleri, tarımsal mekanizasyon ve modern su sistemlerinin finansmanının sağlanması.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 8 Maddede Ziraat Bankası Seracılık Paketi Kredisi

Kredi paketinden faydalanmak isteyen çiftçilerin birinci veya ikinci üretim maddesinin soya fasulyesi, mısır (dane/yağlık/silajlık) ve ayçiçeği (yağlık/çerezlik) olması gerekiyor. Yeni çiftçilik kredi paketinde işletme maliyetleri için 12 ay vadeli, yatırım için ise 60 ay vadeli olarak kredi alınabilecek. Kredinin faizi piyasa koşullarının çok altında olacak. Bakanlık uygun gördüğü takdirde kredi için faiz sübvansiyonu da uygulayabilecek.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Ziraat Bankası’nın yeni kredi paketi için başvurular bugün itibarıyla başladı. Başvurular Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla şahsen yapılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir