1. Anasayfa
  2. Meslekler

Çevik Kuvvet Polisi Maaşları

Çevik Kuvvet Polisi Maaşları
Çevik Kuvvet Polisi Maaşları
0

Çevik kuvvet polisi olmayı düşünenler genellikle bu mesleğin ortalama maaşları hakkında bilgi almaya çalışırlar. Ancak bu mesleğin bir çok farklı mesleğe göre farklı olduğunu ve özellikle maaşları nedeniyle tercih edilmemesi gerektiğini belirtelim. Eğer sadece para kazanmak için bu mesleği tercih etmeyi düşünüyorsanız, Çevik Kuvvet Polisi mesleğinin buna uygun olmadığını belirtmekte fayda var.

Türkiye’de 2017 yılı şartlarına göre çevik kuvvet polisi memurları ortalama 3 bin 800 TL civarında maaş almaktadırlar. Ancak polislerin maaşları sürekli olarak değişmektedir. Genellikle asla bir çevik kuvvet polisi 2 ay aynı maaşı almaz. Bu maaş sürekli olarak ek mesailer nedeniyle değişiklik göstermektedir. Çünkü polislik mesleğinde mesailer büyük değişiklik göstermektedir.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Ayrıca sık sık bilinen bir yanlışı da düzeltmek gerekiyor. Trafik polisi, normal polis, çevik kuvvet polisi veya özel harekat polisi arasında maaş olarak bir fark yok. Sadece bu tür dallarda görev tazminatı farklı olacaktır. Örneğin batıda normal bir polis 100 TL görev tazminatı alırken, doğuda bir özel harekat polisi 500 TL tazminat alacaktır.

Çevik Kuvvet Polislerinin net olarak maaşları ise, görev derecesi 8/1 olan bir memur için tam olarak 3 bin 425 TL‘dir. Bu rakam evli olmanıza göre de değişiklik göstermektedir. Evli polis memurları 189 TL daha fazla maaş alırlar. Ayrıca her çocuk için maaş artmaktadır. 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için ek olarak 44 TL, 6 yaşından büyük çocuklar için ek 22 lira maaş alınır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Yaşam Koçu Nedir? Nasıl Olunur?
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir