Bu Yaz Plajda Para Kazanmanın Yolları
  1. Anasayfa
  2. Karlı İşler

Bu Yaz Plajda Para Kazanmanın Yolları

0

Yaz aylarında plajların olduğu bölgelerde para kazanmanın birçok farklı yolu var. Türkiye, 4 mevsimi yaşayan nadir ülkelerden biri olması nedeniyle birçok farklı plaj yöresinde ciddi turist potansiyelleri ile harika kazançlar elde edebilirsiniz.

Özellikle sahile yakın bir bölgede yaşıyorsanız veya bu bölgelerde eğitim görüyorsanız, bu iş fikirleri ile ek gelir sağlayabilirsiniz.

1- Hayvan Bakıcılığı

Yurt içi ve yurt dışından gelen turistler sahil yörelerine geldiği zaman hayvanlarıyla ilgilenmek büyük bir sorun oluyor. Özellikle yurt dışından gelen turistlerin köpeklerine yönelik bakıcılık önemli bir gelir kapısı olarak dikkat çekiyor. Köpeklerin 3-4 saatline bakımı, gezdirilmesi karşılığında 15 dolar civarında gelir sağlayabilirsiniz. Turistlerin yoğun olarak durak noktalarında iş arayışında bulunmanız yeterli. Aynı anda 10 – 20 köpek için bile hizmet sağlayabilir ve gün sonunda binlerce dolar gelir sağlayabilirsiniz.

2- Fitness Eğitimi

Sahil bölgelerinde, plajlarda turistler için fitness eğitimi verebilirsiniz. Fitness konusunda eğitim ve deneyim sahibiyseniz çok rahat bir şekilde tur operatörleri ile anlaşarak gruplar oluşturabilir ve saatlik 90 dolara kadar kazanç elde edebilirsiniz. Gruplara yönelik fitness eğitimleri konusunda birkaç iş almayı başarmanın ardından aylarca bu işten binlerce dolar gelir elde etmek mümkün. Özellikle bu konuda kurs belgesi bulunanlar çok daha avantajlı.

3- Etkinlik Organize

Sahil, plaj gibi bölgelerde etkinlikler organize edebilirsiniz. Konser, parti, sörf yarışması, voleybol turnuvası gibi etkinliklere katılacak turistleri her daim bulabilirsiniz.

Ancak bu işi tek başınıza yapmak zor olabilir ve belirli bir sermaye ihtiyacınız olacaktır. Eğlence mekanlarına giderek burada düzenleyebileceğiniz etkinlikler hakkında bilgi sağlamaya ve müşteri bulmaya çalışın. Eğlence mekanları bu konuda çok istekli olacaktır, emin olabilirsiniz.

4- UBER Hizmeti

Yurt dışında UBER çok bilinen bir ulaşım aracıdır ve sıklıkla kullanılmaktadır. Türkiye’de turistlerin yoğun olarak bulunduğu Muğla, Antalya, İzmir, İstanbul gibi bölgelerde UBER ulaşım hizmeti sağlayabilirsiniz. Turistler özellikle yerel taksi firmaları yerine UBER’i sıklıkla tercih etmektedir. Eğer İngilizce veya çeşitli birkaç dil biliyorsanız mutlaka bu hizmete yönelmenizi öneriyoruz. Konu hakkında ek bilgiler UBER ile Para Kazanmak rehberinde.

5- Güneş Korucuyu – Su ve Atıştırmalık Satışı

Plajlarda güneş korucuyu, su ve atıştırmalık satışı yapabilirsiniz. Ayrıca eğer izin alabilirseniz çeşitli alkol ürünlerine yönelik satışlar da ciddi kazançlar sağlayacaktır. Bu ürünleri satmak için şık bir seyyar araç da temin etmenizi öneririz.

6- Taşınabilir Şarj Cihazı

Cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bu kapsamda plajlarda bile sıklıkla cep telefonları kullanılıyor ancak yoğun kullanımda birkaç saatte cep telefonlarının şarjı tükeniyor. Bu kapsamda bu sorundan para kazanabilirsiniz. Birkaç taşınabilir şarj cihazı satın alarak bunları kiralayabilirsiniz. Birkaç saatlik için 10 dolar ücret alabilirsiniz, kim ister diye düşünmeyin; Talebin fazla olduğunu görüp çok fazla sayıda Powerbank satın alacağınıza eminiz.

İlginizi Çekebilir