Bu Sorulara Cevap Verenler Apple’de Çalışabilir!

Bu Sorulara Cevap Verenler Apple’de Çalışabilir! hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Bu Sorulara Cevap Verenler Apple’de Çalışabilir! ile benzer konular hakkında bilgi almak için Ekonomi, Yeni İş Fırsatları kategorimize göz atabilirsiniz.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple, Türkiye’de çalışacak personel ilanı açtı. İlginç birkaç soru ile açılan ilanlardaki sorular, şirketin üst düzeyde yaratıcı personeller ile çalışmak istediğini ortaya koyuyor.

ABD Merkezli devasa teknoloji şirketi Apple, Türkiye’de faaliyette bulunduğu İstanbul, İzmir ve Ankara’daki ofislerinde çalışacak personeller arıyor. Aylık 15 bin liraya kadar maaş seçeneği sunan Apple’nin işe alım sürecinde ise karşınıza çıkacak sorular birbirinden ilginç olacak.

Apple, işe alım sürecindeki tüm personelin akıcı bir şekilde İngilizce ve Türkçe konuşabilmesinin yanı sıra önemli bir özgeçmiş dosyası talep ediyor. Ancak Apple’de çalışabilmek için bu iki konu yeterli olmuyor, şirket işe alım sürecinde personel adaylarına birkaç soru soruyor ve bu soruların bir kısmını da fikir olması açısından kamuoyu ile paylaştı.

İşte Apple’nin personel adaylarına sorduğu ilginç sorular;

  • Neden buradasın?
  • 8 yaşındaki bir çocuğa anlatıyorsun; Modem nedir?
  • En yakın arkadaşınız kim ve neler yapıyor?
  • 2 adet yumurtayı en yüksek kata çıkarmak için en iyi çözümün nedir?
  • İlginç bir soru bulup, bu soruya çözüm üretebilir misin?
  • Dünyada 24 saatte kaç çocuk doğuyor?
  • 10’u yazı, 90’ı tura şeklinde masa üzerinde bulunan 100 madeni parayı; görmeden ve dokunmadan 50 – 50 şeklinde nasıl ayırabilirsin?
  • Seni neler meraklandırır?
  • 3 adet kutu var, bu kutuların 1’inde yalnızca portakal, 1’inde elma, diğerinde de hem elma hemde portakal var. Her kutunun üzerindeki etiket de yanlış. Sen bir kutunun içine bakarak tüm kutuların etiketini düzeltebilir misin?

Bu sorulara doğru ve yaratıcı cevaplar verebileceğinize inanıyorsanız, 17 Mart itibarıyla Apple’nin Jobs sayfasında ilana genel başvuruların başladığını belirtelim.

Karlı İş Fikirleri

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Bu Sorulara Cevap Verenler Apple’de Çalışabilir! hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

“Bu Sorulara Cevap Verenler Apple’de Çalışabilir!” üzerine bir yorum

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!