Bu Modellerde Artık Dizel Motor Olmayacak

Bu Modellerde Artık Dizel Motor Olmayacak hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Bu Modellerde Artık Dizel Motor Olmayacak ile benzer konular hakkında bilgi almak için Ekonomi kategorimize göz atabilirsiniz.

Otomobil şirketleri bir bir dizel motor üretmekten vazgeçmeye başladı. Bunun en büyük nedeni ise emisyon kurallarına uymanın zorluğu, çevre kirliliği etkileri ve maliyetlerdeki artış olarak gösteriliyor. Bu nedenle otomobil üreticileri artık hibrit ve benzin motorlu araçlara daha fazla yoğunlaşmayı planlıyor.

Dizel motorlardan vazgeçilmesinin bir diğer nedeni ise, satış rakamlarındaki düşüşler. Türkiye’nin aksine dünyanın geri kalanında dizel motorlara sahip araçların satış grafiği düzenli bir şekilde düşüyor. İnsanlar artık hibrit motorlu araçlara daha fazla yönelmeye başladı.

Bu kapsamda artık Dizel motorlara sahip olmayan araçlar üretilmeye başlandı ve süreç devam ediyor. İşte ilk olarak Dizel’den vazgeçecek devler…

TOYOTA

Hibrit motor konusunda rekabet ettiği firmaları geride bırakmayı başaran Toyota, çok uzak değil 2019’da artık Dizel motora sahip araç üretmeyeceğini açıkladı. Firma yine benzinli modellere ağırlık vererek, her model için artık hibrit seçeneği de sunacak.

MITSUBISHI

Dizel motorlardan düzenli olarak vazgeçmeyi planlayan Mitsubishi, ASX ve Outlander modellerinde ise ilk adımı attı. Artık iki modelde de dizel motorlara sahip araçlar üretilmiyor.

NISSAN

Otomobil devi Nissan artık 1.0 ve 1.3 modelleri gibi tüm küçük motorlu araçlarında Dizel kullanmayacağını açıkladı. Ancak tam olarak geçişin ne zaman yapılacağına ilişkin henüz net bir bilgi bulunmuyor.

VOLVO

Çevre kirliliğine karşı büyük önem gösteren otomobil devlerinden Volvo, 2022 yılına kadar her modelde hibrit seçeneğini sunacağını açıklamıştı. Volvo, bu süreçte de Dizel motorları gün geçtikçe azaltmayı planladığını belirtiyor. Özellikle 2020 yılından itibaren Volvo’nun Dizel seçeneği çok kısıtlı olacak.

PORSCHE

Almanya’nın en çok satan spor otomobillerini üreten Porsche, artık Panamera ve Cayanne modelleri için dizel motor üretmeyeceğini önceden duyurmuştu. Markanın yakında Macan modellerinde de dizel seçeneğini kaldırması planlıyor.

BENTLEY

Lüks otomobiller konusunda sektörün lider isimlerinden Bentley, içinde bulunduğumuz yıl itibarıyla Bentayga modeli için dizel üretmekten vazgeçti. Bentayga için artık dizel yerine V6 plug-in hybrid motorlar kullanılacak.

SKODA

Skoda’nın B segmentinde ürettiği Fabia modelinin yeni sürümlerinde artık Dizel motorlar kullanılmayacak.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

Bu Modellerde Artık Dizel Motor Olmayacak hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!