Kapat

Bu İş Fikriyle Zengin Oldular! Siz de Yapabilirsiniz!

Anasayfa Başarı Hikayeleri Bu İş Fikriyle Zengin Oldular! Siz de Yapabilirsiniz!
elma

Kahramanmaraş’ta yaşayan girişimci ev hanımı Nilgün Kayıran, eşiyle birlikte farklı tasarımlarda elma üretimine başladı. Hobi amaçlı olarak başladıkları işte şimdi paraya para demeyen çift, Türkiye ve dünyanın birçok bölgesine elma ihraç ediyor.

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nde yaşayan girişimci ev hanımı Nilgün Kayıran, eşi Ömer Kayıran ile birlikte 5 elma fidesi alarak elma üretmeye başladı. İlk etapta hobi amaçlı olarak elmaları çeşitli kalp ve küp şekillerine koyup farklı tasarımalarda elma üreten çift, bu fikirlerini otellere sundu. Kısa sürede özellikle İstanbul’daki otellerden yoğun sipariş alan farklı tasarımdaki elmalar çifti tam anlamıyla zengin yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRZengin Olmanın YollarıNasıl Zengin Olunur

Elma bahçesinden her yıl daha fazla verim aldıklarını ifade eden girişimci ev hanımı Kayıran, konu ile ilgili olarak, “Üretmeye başladığımız kalp ve küp şeklindeki elmaların 7 yıldızlı otellere ve yurt dışına satışı yapılıyor. Bu işte başarılı olmayı çok istiyorum. Bir kadın olarak toprakla uğraşmak ve üretimde yer almak çok mükemmel bir şey. Üretmek daha güzel. Kadınların üretimde yer almalarını öneriyorum. Kalp şeklinde elmaların insanların daha çok dikkatini çektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı

“Bu İş Fikriyle Zengin Oldular! Siz de Yapabilirsiniz!” üzerine 2 yorum

  1. Rasim Saygılı says:
  2. paketleme işi fatma tetik says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir