1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Bitcoine Rakip Ethereum

Bitcoine Rakip Ethereum
0

Temel olarak Bitcoin ile aynı şekilde çalışan bir sanal para olan Ethereum, her geçen gün daha da popüler bir hale geliyor. Herhangi bir şekilde merkezi olmayan ve şifreler ile güvenliği sağlanan Blockhain teknolojisi ile üretilmiş olan Ethereum ile bilgisayarlarınızı kullanarak yeni coinler üretebiliyorsunuz. Bu işlem için çok fazla sayıda bilgisayar ve donanım gerekse de bu işlemi gerçekleştiren pek çok yatırımcı mevcut.

Ethereum ile coin üretmek için Bitcoinden farklı olarak kişilerin GPU, yani bilgisayarlarının ekran kartlarını kullanmaları yeterli oluyor. Çok fazla bir maliyete ihtiyaç duymayan Ethereum algoritması ile yatırımlarınızı kısa sürede kazanca dönüştürebilirsiniz. Ethereum kripto para birimi ile artık insanlar evlerinden bile mining yaparak ağa katılım sağlayabiliyorlar.

Ethereuma Yatırım Yapmak Kazançlı Mı?

Kısa sürede ilgi gören Ethereum 3 Aralık itibari ile 460 dolar üzerinden işlem görmekte. Yeni çağın sanal para birimi olarak nitelendirilen bu coine olan talep 33 kat birden artış gösterdi. Kısa sürede bu kadar fazla ilgi gören Ethereum yatırımcıları da kısa sürede kazançlarını katlamış oldular. Ethereum sanal para birimine yatırım yapmak isteyen kişiler için Apple’ da bir kolaylık sağlıyor. Artık Apple üzerinden rahatlıkla Ethereum sanal cüzdan sahibi olabiliyorsunuz. Bu şekilde yatırımlarınız risksiz ve güvence altına alınmış olunuyor. Jaxx Ethereum adı altında yayınlanan bu cüzdan aynı zamanda Applestore’da kullanılan ilk sanal para cüzdanı olma özelliği de taşıyor.

Akıllı Sözleşmeler Özelliği İle Ethereum

Ethereum sanal para biriminin en büyük özelliği akıllı sözleşme sistemidir. Bu sistem sayesinde komut dosyaları ağların tüm geneline dağılarak, istenildiği zaman Ethereum düğümlerine katılabilmenizi sağlar. İnsanlar bu özellik sayesinde kendi komut dosyalarını yazabilirler. Bu özellik sayesinde kolaylıkla Ethereum madenciliği yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Diğer bir kolaylık ise Ethereumu bir cüzdandan diğerine rahatlıkla gönderebilirsiniz. Bu özellikte gene blok zinciri kavramından gelmektedir. Ethereum’un bitcoine göre daha kazançlı olmasının sebebi ise kısa sürede sizlere işlem yapabilme kolaylığı sunmasıdır. Sadece 15 saniye içerisinde blok ekleme yapabilirsiniz. Bitcoinde ise bu süre 10 dakikadır.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir