Bitcoin’e ‘Goldman Sachs’ Darbesi

Bitcoin’e ‘Goldman Sachs’ Darbesi hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Bitcoin’e ‘Goldman Sachs’ Darbesi ile benzer konular hakkında bilgi almak için Kripto Para kategorimize göz atabilirsiniz.

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, geçtiğimiz yıl Kripto Para’lar için bir işlem masası kuracağını açıklamıştı. Açıklama sonrasında yatırımcıların Bitcoin’e olan talebinde artış gözlemlenmişti. Ancak dün Goldman Sachs’dan gelen aksi yöndeki haber nedeniyle en önemli kripto para birimi Bitcoin’de sert düşüş yaşandı.

ABD’li ünlü yatırım bankası Goldman Sachs’tan yapılan kripto para açıklamasında, “Kripto Paralar için kuracağımız masa için planlamayı önceliklerimiz arasından çıkarttık” denildi. Kararın geri plana atılmasına yönelik bir neden belirtilmedi.

SERT DÜŞTÜ

Goldman Sachs’ın kripto para yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratan haber sonrasında en önemli kripto para borsası Bitcoin’de yüzde 14’ü aşan bir düşüş yaşandı. Çarşamba günü gelen haber ile sarsılan Kripto Para piyasasında, Bitcoin 7.400 dolardan 6.400 dolara kadar düştü. Önemli diğer kripto para birimleri Litecoin, Ethereum ve Ripple’de de yüzde 10’u aşan düşüşler gözlemlendi. Borsalarda işlemler sürerken, düşüşün sürmesi bekleniyor.

Bitcoin’e ‘Goldman Sachs’ Darbesi hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın