Bitcoin’e Bir Yasak Daha!

Bitcoin’e Bir Yasak Daha! hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Bitcoin’e Bir Yasak Daha! ile benzer konular hakkında bilgi almak için Kripto Para kategorimize göz atabilirsiniz.

Dünyanın kripto para üretim merkezleri arasında yer alan Çin’de Bitcoin üretiminin çevreye zarar verdiği gerekçesiyle yeni bir yasaklama kararı gündemde.

Çin hükümeti, özellikle kırsal kesimde elektrik fiyatlarının düşük olması nedeniyle çok yoğun bir şekilde enerji tüketimi ile Bitcoin üretiminin gerçekleştirilmesinin çevreye zarar verdiğini açıkladı. Çin Ulusal Kalkınma Reform Komisyonu’nun gündeme aldığı konu ile birlikte, Çin’de Bitcoin madenciliğinin yasaklanması için çalışmalar başlatıldı.

Çin hükümeti 2017 yılında da birçok bölgede elektrik fiyatlarını yükseltmişti. Bu hamle ile birlikte ülkede faaliyet gösteren ve o dönem dünya Bitcoin üretiminin yüzde 80’inden fazlasını gerçekleştiren birçok şirket Çin’den ayrılmıştı. Bu şirketlerin yerine yerel düzeyde birçok Bitcoin şirketi ortaya çıkmıştı. Çin şimdi bu yerel şirketlerin de faaliyetlerini sonlandırması için harekete geçti.

BITCOIN SERT YÜKSELDİ

Çin’in Bitcoin üretimini yasaklamasına yönelik haberlerin ardından, Bitcoin arzının azalabileceği endişesiyle Bitcoin fiyatları son 1 haftada yüzde 5’in üzerinde yükseldi. Bitcoin uluslararası pazarda şu anda 5 bin 50 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin, Mart ayında 3 bin 600 dolara kadar düşüş göstermişti.

Bitcoin’e Bir Yasak Daha! hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın