1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

‘Bitcoin Dijital Altın’

‘Bitcoin Dijital Altın’
0

Kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz hafta çok aktif birkaç gün geçirmişti ve Çin’den gelen haberler ile fiyatı yüzde 42 artarak 10 bin doları geçmişti. Bir anda dünyanın en önemli gündem maddelerinden biri olan Bitcoin, birkaç saat sonra ise yükselişini büyük oranda kaybetti. Bu durum Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanılamayacağını savunanlar için yeniden bir kanıt oldu. Bitcoin’de yaşanan düşüşler sırasında Bitcoin’in güvenilir olmadığını savunan birçok yorumcunun aksine bir değerlendirmede bulunan Facebook’un kripto para müdürü David Marcus, Bitcoin’i dijital altına benzetti.

Facebook’un kripto para birimi olan Libra projesini de yöneten önemli kripto para uzmanı David Marcus, Bitcoin ve diğer altcoinlerde yaşanan aşırı volatilite (oynaklık) nedeniyle bu para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kullanılamayacağını belirtiyor. Bu nedenle Libra’nın bu tür oynaklıklar karşısında daha sağlam bir altyapısı olacağını ve geleceğin dijital parası olacağını savunan David Marcus, aşırı oynaklık nedeniyle bir ödeme aracı olarak kullanılamayacak Bitcoin için, “Ben Bitcoin’u bir para olarak görmüyorum. Aslında volatilitesi nedeniyle pek iyi bir ödeme aracı değil. Ben onu dijital altın olarak görüyorum.” ifadelerini kullandı.

HEDEF 14 BİN DOLAR

Bitcoin için yaptığı değerlendirmelerinde başarıya ulaşan ünlü Bitcoin analistlerinden HornHairs, yaptığı son değerlendirmede Bitcoin’in kısa vadede 14 bin dolara doğru hareket edebileceğini belirtti.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Bir başka ünlü Bitcoin analisti olan FilbFilb de HornHairs’e benzer oranda bir fikir belirterek, Bitcoin’in yakın dönemde 100 günlük ortalaması olan direnci test edebileceğini öngördü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bitcoine Rakip Ethereum
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap