Bitcoin Cash Nedir?
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para

Bitcoin Cash Nedir?

0

Bitcoine alternatif olarak ortaya çıkan Bitcoin Cash, kişilerin nakit işlemlerini elektronik olarak yapmalarını sağlar. Bitcoin cash para biriminin en büyük özelliği 2017 yılında Bitcoin’e yatırım yapan kişilerin otomatik olarak Bitcoin Cash’a da sahip olmasıydı. Fakat bu sanal para artık Bitcoin’den ayrı olarak hizmet vermekte. Bitcoin Cash başlangıçta Bitcoin’e bağlı olarak üretilmiş olsa da, günümüzde ise tamamen Bitcoin’den bağımsız olarak yatırım gerçekleştirebileceğiniz bir kripto paraya dönüşmüştür.

Bitcoin Cash Üretilme Sebebi

Sanal para birimlerinden biri olan Bitcoin kısa sürede ilgi görmüş ve kişilere büyük kazançlar elde ettirmiştir. Fakat şu sıralar duraklama dönemine geçen bu para birimi yatırımcıları harekete geçirmiş ve ortaya Bitcoin Cash’ın çıkmasına neden olmuştur. Bitcoine alternatif olarak ortaya çıkan altcoinlerden biri olan Bitcoin Cash 2017 yılında 175 dolardan işlem görürken günümüzde 465,45 dolara kadar yükselmeyi başarmıştır. Bitcoin cash pek çok para borsasında işlem görse de en düşük komisyonlarla Binance borsasında yatırıma sunulmakta. Yüksek işlem hacmi olan bu sanal para ile pek çok yatırımcı kimliksiz onay veren Binance’den yatırımlarını gerçekleştirmekte. Bitcoinin duraklama dönemine girmesi ile birlikte uzmanlar Bitcoin Cashın yükselişe geçeceğini düşünmekte.

Bitcoin Cash Yatırımı Güvenli Mi?

Bitcoin’deki düşüşün ardında Bitcoin Cash’a olan ilgi arttı. Özellikle bu sanal paranın arkasında büyük bir geliştirici ekibin bulunması yatırımcıları rahatlattı. Bitcoin Cash, kısa sürede %44’lük bir artış göstererek son zamanların popüler kripto paralarından biri oldu.

Yatırımcılar Bitcoin Cash’a yatırımlarını gerçekleştirirken oluşabilecek herhangi bir saldırıya ve riske karşı mutlaka sanal bir cüzdan edinmeliler. Bitcoin cash yatırımının güveni için, bu sanal cüzdan sayesinde tüm kripto paralarınızı güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca yatırımlarınız için seçeceğiniz para borsaları da oldukça önemli. Güvenilir ve çok daha fazla talep gören para borsalarından alacağınız kripto paralar ile daha güvenli yatırımlar gerçekleştireceksiniz. Merkez bankası olmadan işlem gören bu para birimi ile alışverişlerinizi de elektronik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Yatırımlarınızda üçüncü bir tarafın olmaması da sizlere ekstra komisyon kazancı sağlayacaktır. Bitcoin Cash yatırımlarında şuanda ciddi bir komisyon alınmamaktadır. 

Bitcoin Madenciliği yaparak bu Bitcoin’leri Bitcoin Cash’a da çevirme şansınız var. Bitcoin Madenciliği hakkında tüm bilgileri Bitcoin Madenciliği (Mining) Nedir ve Nasıl Yapılır? adlı rehberimizde yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir