BİM – A101 ve ŞOK İş Başvurusu & İş İlanları
  1. Anasayfa
  2. İnsan Kaynakları

BİM – A101 ve ŞOK İş Başvurusu & İş İlanları

0

Türkiye’de perakende sektörünün en önemli zincir marketleri olan BİM, A101 ve ŞOK’un ülke genelinde 30 bine yakın lokasyonda şubeleri bulunuyor. 100 bini aşkın personel çalıştıran firmalar, dönüşüm çerçevesinde sık sık yeni personellere ihtiyaç duyuyor. Bu kapsamda iş başvuru formu sürekli açık olan BİM, A101 ve ŞOK marketlerine başvuruda bulunarak kısa sürede iş bulma şansınız bulunuyor.

Türkiye’nin en büyük 3 market zincirinin iş başvurusu yılın 365 günü açık. İşletmeler sık sık yeni şube açılışları ve personellerin çok olması nedeniyle yaşanan işten çıkışlar nedeniyle yoğun olarak yeni personellere ihtiyaç duyuyor. Bu doğrultuda firmaların her üçüne de başvuruda bulunarak daha hızlı iş bulma şansınız var. Peki bu firmalara nasıl iş başvurusunda bulunulur? Nelere dikkat etmek gerekir? Firmaların şartları neler?

BİM

Türkiye’nin en köklü market zincirleri arasında yer alan BİM’in halihazırda 40 bine yakın personeli var. Firmaya iş başvurusunda bulunmak için BİM A.Ş’nin bu sayfasına tıklayabilirsiniz. Söz konusu formda kişisel bilgileriniz, çalışmak istediğiniz il, ilçe ve açıklama kısmını doldurmanız talep ediliyor. Özellikle açıklama bölümünde daha önce perakende sektöründe çalıştığınız işletmelere ilişkin bilgi sağlamanız önerilir.

A101

Kısa süre içerisinde Türkiye’de en fazla perakende market zinciri sayısına ulaşan A101’in 50 bine yakın personeli bulunuyor. A101’e iş başvurusunda bulunabilmek için bu sayfada bulunan formu doldurmanız gerekiyor. Söz konusu formda, kişisel bilgileriniz, çalışmak istediğiniz il, ilçe, eğitim bilgileriniz, iş tecrübesi ve başvuru pozisyonu kısımlarını doldurmanız isteniyor. Başvuru formunda özellikle iş tecrübesi kısmı işe girişinizi kolaylaştıran en önemli bölüm. Yeterli iş tecrübesi olanlar kısa sürede işe girme fırsatı elde ediyor.

ŞOK

Kurulduğu günden bu yana hızla büyüme kaydeden ŞOK’un ülke genelinde 6 bini aşkın şubesi bulunuyor. Yaklaşık 25 bin personeli bulunan ŞOK Marketler’e iş başvurusunda bulunmak için bu sayfaya erişmeniz gerekiyor. İlgili formda kişisel bilgileriniz, eğitim bilgileriniz, çalışma ve referans bilgileriniz ile çalışmak istediğiniz bölüm soruluyor. Bu kısımlara ek olarak ŞOK, ne kadarlık bir net ücret beklentiniz olduğunu soruyor. ŞOK Mağazaları’nda genellikle personellerin asgari ücret ile çalıştığını belirtmekte yarar var.

İŞ – PERSONEL İLANLARI

Her 3 market de genel olarak iş – personel ilanı yayınlamıyor. Ancak firmalar daha üst pozisyonlar için iş ilanı yayınlıyor. Her 3 market de Kariyer.net’e üye durumda ve sık sık buradan önemli pozisyonlar için iş ilanları yayınlıyor. Kariyer.net’e giriş yaparak arama kısmından söz konusu marketler için arama gerçekleştirebilir ve siteye üye olarak bu ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak mağaza içi personel için yukarıda yer alan formları kullanmanız önerilir.

İlginizi Çekebilir