1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Bilgisayardan Hoşlananlar İçin 5 Basit İş Fikri

Bilgisayardan Hoşlananlar İçin 5 Basit İş Fikri
0

Hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri olan bilgisayarlardan hoşlanıyorsanız ve teknik açıdan bilgisayarların dilinden iyi anlıyorsanız; basit bir şekilde bu tutkunuzu ve bilgi birikiminizi paraya dönüştürme şansınız var. Üstelik bilgisayarların içerisinde bulunduğu birçok iş fikri için yüksek sermaye birikimine ihtiyacınız olmayacak.

Bilgisayarlardan hoşlananların kısa sürede başlayabileceği ve para kazanabileceği basit 5 iş fikri…

1. BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ

Ebeveynler çocuklarının bilgisayarlar ile erken tanışmasını ve bu konuda iyi bir teknik bilgiye sahip olmasını uzun yıllardır istiyor. Okullarda her ne kadar çeşitli dersler aracılığıyla bu dersler veriliyor olsa da birçok ebeveyn bunun yeterli olmadığı görüşüne sahip. Durum böyle iken bilgisayar öğretmeni-eğitmeni olarak bir kurs oluşturabilirsiniz. Birkaç öğrenci aldıktan sonra referanslar ile daha geniş bir öğrenci kitlesine sahip olabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

2. BİLGİSAYAR TAMİRİ

Teknik olarak bir bilgisayarı tamir edebilecek seviyede bulunuyorsanız, hemen bugün bile bilgisayar tamiri hizmeti vermeye başlayarak para kazanabilirsiniz. Bilgisayar tamiri hizmetine ek olarak tableti de eklemeniz durumunda iş hacminiz büyük ölçüde artacaktır. Birkaç sosyal medya paylaşımı ile bile iş almaya başlayabilirsiniz.

Tamir hizmetini kendi eviniz veya ofisinizde vermek yerinde direkt olarak müşterinin bulunduğu yerde vermenizi de mutlaka öneriyoruz. Bu hizmet henüz birçok bölgede bulunmadığı gibi tercih sebebi olmanızı sağlayacaktır.

3. GRAFİK HİZMETLERİ

Bilgisayarlardan hoşlananların yapabileceği en iyi iş fikirlerinden biri de online medya platformları için grafik hizmeti vermektir. İnternet reklamcılığı, internet gazeteciliği, e-ticaret platformu ve benzeri birçok online platform için grafik destek hizmeti sağlayabilirsiniz. Elbette bu iş fikrini hayata geçirmek için grafik konusunda teknik bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Online para kazanma yolları arasında grafik hizmetleri 2020 yılının en gözde hizmetleri arasında yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emekliler İçin En İyi 8 İş Fikri

4. İNTERNET PAZARLAMA

Son 20 yılda bilgisayarların hayatımıza kattığı en büyük olgulardan biri de internet pazarlamadır. Tüm ticaret işlemlerinin internete yönelmesi üzerine küçük-orta-büyük işletmelerin çok büyük bir kısmı internet pazarlama hizmetine ihtiyaç duymaktadır İnternet pazarlama hizmeti vermek üzere çalışmaya başlamayı planlıyorsanız, birkaç rehberimize göz atmanızı mutlaka öneriyoruz;

5. WEB TASARIM ve PROGRAMLAMA

Özellikle küçük ve orta ölçekteki işletmelerin sıklıkla ihtiyaç duymadığı bir hizmet olması nedeniyle işletmeler genellikle bu iş için dışardan bağımsız olarak çalışanlardan hizmet almaktadır. Bu kapsamda web tasarım ve programlama hizmeti verebilirsiniz. Web tasarım ve programlama hizmeti verirken, webmaster forumları, sosyal medya ve çeşitli online reklamcılık platformlarına ilanınızı bırakmanızı mutlaka öneriyoruz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir