Bayilik Veren Giyim Firmaları
  1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Bayilik Veren Giyim Firmaları

0

Türkiye büyük bir ülke ve gelir durumunun yükselmesiyle birlikte ülkemize her geçen gün daha fazla giyim markaları girmeye başladı. Bu yeni markaların sektöre girmesiyle birlikte bayilik veren giyim firmaları ve markaları girişimcilerin de ilgisini çekiyor. Bu firmaların birçoğu hızlı bir büyüme için genellikle franchise sistemini aktif ediyor.

Türkiye’de yüzlerce bayilik veren giyim firmaları bulunuyor, ancak bu firmaların birçoğu çok yüksek yatırım bütçeleri talep ediyor. Ancak düşük giriş sermayesi isteyen birçok giyim markası da bulunuyor. Özellikle Avrupa bazlı birçok giyim markası en çok tercih edilen giyim bayilikleri arasında yer alıyor. Bayilik veren giyim firmalarına göz atarken mutlaka bu firmanın halihazırda bulunduğunuz bölgede başka bayilerinin olmamasına dikkat edin. Genellikle bu tür şirketler bayilerini korumak için aynı bölgeye birkaç bayilik vermiyor. İşte Türkiye’de en iyi giyim bayiliği veren firmalar:

HOGG

Fransız merkezli olan kadın ve çocuk giyim markası olan HOGG, birkaç yıldır Türkiye’de önemli işlere imza attı. Bayilik veren HOGG, şehir ve ilçelerde bulunan AVM ve ana caddelerde 250 metrekare satış alanı talep ediyor. Minimum 10 metre cephe alanı da isteyen HOGG, bayilik verdiği girişimcilere her konuda eğitim ve profesyonel destek veriyor. HOGG’dan bayilik alabilmek için ortalama 200 bin liralık yatırım bütçeniz olması gerekiyor.

– HOGG Bayilik İletişim: +90 541 727 2436

PAPATYA KİDS

Bir çocuk giyim markası olan Papatya Kids bayilik veriyor. Aydın merkezli bir Türk giyim firması olan Papatya Kids, 0-16 yaş aralığı çocuklar için çeşitli giyim ürünleri satışı gerçekleştiriyor. Minimum 50 bin lira yatırım sermayesi isteyen firmadan bayilik alabilmek için minimum 60 metrekare dükkana sahip olmanız gerekiyor. Şuana kadar 2 franchise veren Papatya Kids’in bu açıdan büyüme hevesi gösterdiğini belirtelim.

– Papatya Kids Bayilik İletişim: +90 537 512 19 32

POLAT YILDIZ ÇAMAŞIR

Bir Türk markası olan ve merkezi İstanbul’da bulunan Polat Yıldız çamaşırları bayilik veriyor. Bay, bayan ve çocuk iç giyimi konusunda her türlü ürünün bulunabildiği Polat Yıldız Çamaşırları, çok uygun fiyatlar ile giyim bayiliği alınabilinen bir marka. 10 bin liraya kadar düşük sermaye bedelleri ile de firmadan bayilik alabiliyorsunuz. Ayrıca katalog satışı da sunuyor.

– Polat Yıldız Bayilik İletişim: +90 536 634 37 07

A LİON TOPTAN TEKSTİL

Toptan tekstil giyim ürünleri bayiliği veren A LİON markası, girişimcilere genel bayi dağıtım şansı sunuyor. Hemen hemen bay, bayan ve çocuk giyimi konusunda bütün ürünlerin rahatlıkla bulunduğu firma, 20 bin lira yatırım sermayesi talep ediyor. Şirket ayrıca daha önce giyim sektöründe çalışmış ve bu açıdan deneyimli girişimcilere öncelik tanıyor.

– A Lion Toptan Tekstil Bayilik İletişim: +90 533 407 82 00

WESSİ

Bir erkek giyim markası olan Wessi de franchise veriyor Şuanda 81 şehirde bayileri bulunan Wessi markası, bayilik ağını şehirlerde de artırmak amacıyla bayilik sistemini halen aktif tutuyor. Kaliteli erkek giyimi seçenekleri sunan Wessi’den bayilik alabilmek için cadde ve AVM’de minimum 60 metrekare dükkan talep ediliyor. Wessi’den bayilik almak için toplam 60 bin dolar yani yaklaşık 200 bin liralık bir yatırım bütçesine sahip olmanız gerekiyor. Şirket ilk etapta 40 bin dolarlık ürün almanız gerektiğini ifade ediyor.

– Wessi Bayilik İletişim: +90 533 431 35 39

TÜZÜN

1979 yılından beri giyim sektöründe önemli bir aktivitesi bulunan Tüzün Giyim de bayilik veren firmalar arasında yer alıyor. Tüzün, bayilik almak isteyen girişimcilerden minimum 150 metrekare satış alanı ve 15 metrekare depolama alanına sahip bir dükkan talep ediyor. Şirket bayilik almak isteyen girişimcilerin sezon ürünlerinin yüzde 80’inden de sipariş geçilmesini şart koşuyor. Tek marka politikası güden Tüzün Giyim’den bayilik alabilmek için ortalama 60 bin lira sermayeniz olmalı.

– Tüzün Bayilik İletişim: +90 312 473 67 00

JUSTIN ALEXANDER GELİNLİK

ABD Merkezli bir gelinlik firması olan Justin Alexander da bayilik veren firmalar arasında yer alıyor. Türkiye’nin en dikkat çekici gelinlik markaları arasında yer almayı başaran firma bayilik verdiğini açıklamasına rağmen henüz bayilik şartlarına ilişkin ek bilgi sağlamadı. Şirket bayilik almak isteyen girişimcilerin direkt olarak iletişime geçmesi gerektiğini belirtiyor.

– Justin Alexander Bayilik İletişim: +31 0 78 6911 008

Bayilik Veren Giyim Firmaları

EVRO ABİYE

1994 yılında İstanbul’da kurulan abiye firması Evro bayilik veren firmalar arasında yer alıyor. Önemli bir abiye markası olmayı başaran firma, bayilik almak isteyen girişimcilere sektörde aranan bütün bilgileri veriyor. Personel desteği de sunan firma, ortalama olarak girişimcilerden 50 bin lira sermaye talep ediyor.

– Evro Abiye Bayilik İletişim: +90 555 995 13 39

TSHIRTHANE

Tshirt konusunda özellikle AVM’lere stant bayiliği veren firma, alternatif arayanlar için önemli bir fikir olabilir. Tshirthane, 2000 yılında Gaziantep’te kuruldu. Firma yaklaşık olarak 2000 farklı tshirt tasarımını bünyesi altında tutuyor. Tshirthane’den bayilik almak isteyen girişimcilerin ortalama 20 bin lira sermayeye ihtiyacı var.

– Tshirthane Bayilik İletişim: +90 505 896 78 81

BUENZA

Önemli bir erkek giyim markası olan Buenza bayilik veren giyim firmaları arasında yer alıyor. Şuana kadar şirketin 12 bayiliği bulunuyor. Şirket sermaye ve yatırım konusunda girişimcilere esnek çözümler sunuyor.

– Buenza Bayilik İletişim: +90 212 420 08 84

PENTİ

Çorap, tayt ve iç giyim konusunda sektörün en iyileri arasında yer alan Penti bayilik veriyor. Önemli markalar arasında yer alan Penti’den bayilik almak istiyorsanız ciddi sermaye gücüne sahip olmanız gerekiyor. Yurt dışında da ciddi bir büyüme sağlayan Penti markası son dönemde ciddi bir iş hacmine ulaşmayı başardı. Penti’nin birçok şehir için bayilik sağlamadığını da belirtmek gerekiyor.

– Penti Bayilik İletişim: +90 212 630 02 49

WEBER

Şal ve eşarp konusunda sektördeki en iyi firmalar arasında yer alan Weber de bayilik veren firmalar arasında yer alıyor. Kısa sürede Türkiye’de 10 şube sayısına ulaşmayı planlayan şirketten bayilik almak istiyorsanız eğer mutlaka şehrin en işlek caddelerinden birinde veya AVM’sinde 70 metrekare dükkana sahip olmanız veya kiralamanız gerekiyor. Şirket bayilik için ortalama 100 bin lira da yatırım bütçesi talep ediyor.

– Weber Bayilik İletişim: +90 553 093 85 07

RODRİGO

Erkek giyim konusunda özellikle jean seçenekleri ile dikkat çekmeyi başaran Rodrigo giyim toplam 300 farklı satış noktasında yer alıyor. Şirket büyüme planlarına paralel olarak bayilik vermeyi sürdürüyor.

– Rodrigo Bayilik İletişim: +90 212 875 07 41

İlginizi Çekebilir