Bayilik Veren Cafeler Listesi
  1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Bayilik Veren Cafeler Listesi

0

Türkiye’de ciddi kar marjları bulunan iş alanlarından biri olan cafe sektörü yatırımcıların ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Birçok yatırımcı genellikle kendi markasını kurarak sektöre giriş yapıyor. Ancak eğer kendi markanız ile sektöre girmek istemiyorsanız da bayilik veren birçok cafe ile yolcuğunuzu daha sağlam bir altyapı ile sürdürebilirsiniz. Bu cafeler halihazırda birçok farklı noktada ciddi reklam ve marka çalışmaları yapmaları nedeniyle önemli potansiyeller barındırıyor.

Bayilik veren cafeler listesini inceleyecekseniz eğer mutlaka sermaye ve dönüşüm oranı daha avantajlı olan firmalar ile ilgilenmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca kendi cafenizi kendi markanız ile kurmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız Cafe Açmak adlı rehbere mutlaka göz atmalısınız. Kahve dükkanına odaklanacaksanız da Kahve Dükkanı Açmak bağlantısına göz atmanızı öneririz.

İşte Türkiye’de cafe bayiliği veren en önemli markalar…

1 – MADO

Türkiye’nin en önemli cafe markaları arasında yer alan ve halen sektörün lider firmaları arasındaki gücünü koruyan Mado da franchise veriyor. Şirket bu konuda bayilik alabileceğiniz en zor firmalar arasında yer almakta.

Türkiye’de 200’ü aşkın bayiliği bulunan Mado’nun yurt dışında da önemli birçok yatırımı bulunuyor. 1992 yılında girdiği cafe sektöründe her yıl büyüme elde etmeyi başaran Mado’nun bayilik için yatırım bütçesi olarak net bir rakam yok, ancak bu konudaki ortalama yatırım bedelinin 700 bin lira civarında olduğunu belirtmekte yarar var. Şirketin franchise sistemine giriş yapabilmek için en önemli konu sektördeki deneyim ve tecrübe düzeyinizdir. Eğer bulunduğunuz bölgede güçlü bir yatırım potansiyeliniz varsa en çok önerdiğimiz cafe bayiliği Mado’ya aittir.

Mado Bayilik İletişim: 0 344 236 06 11-12

2 – BREADLI

Fast Food zinciri olmasına rağmen bir cafede aranan her şeyi barındıran Breadli de Türkiye’nin birçok noktasına cafe bayiliği vermeye başladı. Şirket, ortalama olarak yatırımcılardan 150 bin lira yatırım sermayesi talep ediyor. Breadli’den bayilik almak istiyorsanız eğer minimum 100 metrekare ve işlek bir noktadaki dükkana sahip olmalı veya kiralamalısınız.

Breadli’nin franchiseleri ay sonunda elde ettiği tüm cironun yaklaşık yüzde 65’ini brüt kar olarak hesaplarına almaktadır. Şirketin merkezi olan İzmir’den ürünler soğuk zincir kırılmadan bayilere sevk ediliyor. Şirket bayilere bölge koruması, reklam ve eğitim desteği seçeneklerini de sunmaktadır.

Breadli Cafe Bayilik İletişim: 0 232 339 22 55

3 – COFFEMANIA

2009 yılında cafe sektörüne giriş yapan ve bugün önemli cafe markaları arasında yer alan Coffemania, bugün Türkiye’nin farklı noktalarında 60’ı aşkın bayiye sahiptir. Şirket bayilik sürecini halen aktif tutmakta ve franchise sistemi için özel kar marjları fırsatları sunmaktadır.

Yıllık ortalama 1 milyon müşteri portföyü barındıran Coffemania firması, franchise sistemlerine giriş yapmak isteyen yatırımcılar ile ilk etapta 5+5 yıllık sözleşme imzalamaktadır. Şirket yatırımcılardan ortalama 300 bin lira yatırım bütçesi talep ediyor. Özellikle 500 bin liranın üzerindeki yatırım bütçeleri genellikle olumlu değerlendirilmektedir.

Coffemania Bayilik İletişim: 0 232 422 19 32

4 – LONDON CAFE

2017 yılında cafe sektörüne hızlı bir giriş yapmayı başaran London Cafe bayilik veriyor. London Cafe’nin franchise giriş bedeli 60 bin lira + KDV. Bayilik alabilmek için minimum 150 metrekarelik bir alana sahip dükkan belirlenmesi gerekiyor. Yaklaşık m2 yatırım maliyeti ise 600 Euro + KDV.

Kolay ve düşük maliyetler ile kurulum seçenekleri sunmasına rağmen, şirket genellikle güçlü yatırımcılar ile çalışmak istiyor. London Cafe, bayilik almak isteyen yatırımcılara eğitim, reklam ve pazarlama desteği sağlıyor. Ayrıca franchise sahiplerine Yer Seçimi ve Bölge Koruması için olanaklar da sunuluyor. Firma, gelirden yüzde 3 pay ve almakta ve yatırımın geri dönüş süresi olarak 18 ila 24 ay aralığını işaret etmektedir.

London Cafe Bayilik İletişim: 0 232 502 00 47

5 – CEZVEDEN

Minimum 10 metrekare alanalarda kiosk cafe bayiliği seçeneği sunan Cezveden’den bayilik alabilmek için minimum 50 bin liralık yatırım sermayeniz olması gerekiyor. Kahve, sıcak ve soğuk içeceklerinin dışında çikolata ürünleri de sunan Cezveden uzun yıllardır AVM’lerde birçok noktada bulunuyor.

Cezveden’in bayilik başvurusunun ardından birkaç gün içerisinde şirket personeli yerinde inceleme yapmak için bölgenize gelmekte. Bayilik alındıktan sonra her ay 250 liralık yatırım bedeli bulunuyor.

Cezveden Cafe Bayilik İletişim: 0545 505 34 42

6 – 1453 OSMANLI

Minimum 300 metrekare alanlara cafe bayiliği seçeneği sunan 1453 Osmanlı firması, ortalama olarak bayilik almak isteyen yatırımcıların 600 bin liralık yatırım bütçesine sahip olması gerektiğini belirtiyor. Şirket halihazırda onlarca bayiliğe sahip olmasının dışında, yeni bayilik taleplerini çok sıkı inceliyor.

1453 Osmanlı’dan bayilik almak için 30 bin dolar marka bedeli ve 30 bin lira da proje bedeli talep ediliyor. Ayrıca her ay elde ettiğiniz cironun yüzde 5’i de masraf olarak alınmaktadır. Bu açıdan şirketin çok avantajlı olmadığını belirtmek gerekiyor.

1453 Osmanlı Cafe Bayilik İletişim: 0553 099 10 01

7 – BOMBTY DOSPRESSO

Tüm Türkiye’ye bayilik veren cafe zincirlerinden Bombty Dospresso, yaklaşık 250 bin liralık yatırım bedeline sahip yatırımcılar ile çalışmak istiyor. Her yıl yaklaşık 600 bin kişiye eşsiz bir hizmet sağlamaya çalışan firma, bayilik ağını genişletmek amacıyla sektör tecrübesi bulunan yatırımcılara franchise vermeyi sürdürüyor.

Bombty Dospresso, franchiselerine birçok desteğin dışında yer seçimi konusunda da önemli destekler sağlıyor ve şubeler anahtar teslim olarak sunuluyor.

Bombty Dospresso Cafe Bayilik İletişim: 0532 100 48 43

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Çay Ocağı Açmak

İlginizi Çekebilir