1. Anasayfa
  2. Bayilik Veren Firmalar 2024 - Franchise

Bayilik Almak Kendi İşinizi Kurmaktan Daha Avantajlı Olabilir

Bayilik Almak Kendi İşinizi Kurmaktan Daha Avantajlı Olabilir
0

Bayilik ya da daha sık kullanımı ile franchise almak, uzun yıllardır yeni bir iş kurmak isteyen yatırımcı ve girişimcilerin en çok tercih ettiği yollar arasındadır. Hatta birçok avantajı ile bayilik almak, çoğu zaman kendi markanız ve işletmeniz ile yola koyulmaktan çok daha avantaj barındırmaktadır.

Franchise almak özellikle bilmediğiniz bir sektöre adım atarken birçok avantajı beraberinde getirir. Çünkü franchise aldığınız işletme size özellikle işin başında harika eğitimler sağlayacak ve aklınıza takılabilecek her soru ve sorunda da her an sizinle iletişimde olacak.  Franchise verenler genellikle iş sürenizde de ortaya çıkabilecek birçok durumla nasıl başa çıkacağınızı açıklayan ayrıntılı işlem kılavuzları sunar.

Peki bir bayilik almak, kendi işinizi kurmaktan daha fazla neyi sağlayabilir? İşte 3 önemli avantaj…

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

1. MARKA GÜCÜ

Franchise almanın en önemli avantajlarından biri marka gücünü kazanmaktır. Özellikle sektörde tanınan bir markanın bayiliğini almak çok ciddi avantajlar barındırır. Çünkü, markanın zaten sektörde bilinen bir ismi ve belirli bir müşteri kitlesi mevcuttur. Ayrıca bir marka gücü oluşturmak kolay değildir, uzun yıllardır sektörde reklamlar ve etkin pazarlama çalışmaları yapmak gerekir. Bir franchise olarak, tüm bu marka gücünü anında elde edersiniz.

2. MALİYET AVANTAJI

Bir franchise almak ile kendi başınıza aynı işi kurmak arasındaki en önemli avantajlardan biri maliyettir. Çünkü, bir iş kurmak istediğiniz zaman satın alacağınız her ürün için muhtemelen daha fazla para ödeyeceksiniz. Bir franchise sahibi olarak, hangi envanterin alınacağını ve hangi ekipmanın kiralanacağını kesin olarak bilmeniz de daha zor olacaktır, bu nedenle birçok şeye gereksiz yere daha fazla da para ödeyebilirsiniz. Ve muhtemelen franchise verenin tedarikçilerle yapılan anlaşmaları ve satın alma kabiliyetleri nedeniyle daha iyi fiyatlar elde edersiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Bon Sc Keçi Sütü Satış Bayiliği

Ek olarak, bir marka tecil ettirmek, kurumsal çalışmaları yapmak, muhasebeci işlemleri, vergisel durumlar, tarifler oluşturmak, PR çalışmaları gibi konularda da çok daha uygun avantajlar elde edeceksiniz.

3. KALICI GÜÇ

Bir franchise olarak işiniz düzgün gitmediği zaman, iş yerinizi satmak veya devretmek ise, normal bir işletmeye göre çok daha kolaydır. Çünkü, kendi işinizi devretmek istediğiniz zaman muhtemelen insanlar zaten, iş fikrinizin işe yaramadığını ve iş yerini devir almanın mantıksız olacağını düşünecek. Ancak, bir franchise muhtemelen birçok yerde zaten başarılı olarak işlerken, siz başaramadıysanız, sorun sizdedir ve insanlar iş yerinize daha olumlu bakabilecektir.

Ayrıca birçok franchise sahibi, iş yerini devretmek isteyenlere de yardımcı oluyor. Bu avantajı da kesinlikle gözden kaçırmamanız gerekir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir