1. Anasayfa
  2. Girişimcilik

Başlangıç Finansmanı İçin 4 İpucu

Başlangıç Finansmanı İçin 4 İpucu
0

Herhangi bir girişiminiz için başlangıç finansmanı bulmakta güçlük çekiyorsanız eğer bu işletmenizin başarısız olmasına neden olur. Eğer doğru finansman çalışması yapamazsanız kısa ve uzun vadede işletmenizin yarı yolda kalmasını seyretmek zorunda kalabilirsiniz.

Herhangi bir yatırım şirketi ve girişimci başlangıç finansmanı bulmanızın güvence altına alınması konusunu ciddi anlamda girişiminizin başarılı olmasının ilk yolu olarak göstermektedir. Yani başlangıç finansmanı konusunda sıkıntı yaşamamanız büyük oranda yatırımınızın ölü doğmasını engelleyecektir.

1- Ayrıntılı iş planı hazırlayın

Bir işletmenin ilk temeli iş planı hazırlamaktır. Eğer başarılı bir iş planı oluşturabilirseniz bu işletmenizin haritasını hazırlama konusunda iyi fırsatlar sağlayacaktır. Doğru bir iş planı hazırlamadan asla başlangıç finansmanı da bulamazsınız. Birçok girişimci daima doğru ve ayrıntılı bir iş planı hazırlanan işletmelerin bir adım önde olduğunu ifade eder.

Eğer kredi verenlerden bu finansmanı sağlamak istiyorsanız mutlaka onlara ayrıntılı bir iş planı sunmanız gerekiyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

2- Tecrübeli yatırımcılara danışın

Başlangıç finansmanı sağlamak ve işletmenizi doğru temeller üzerine kurmak için tecrübeli yatırımcılara ihtiyacınız var. Tecrübeli yatırımcıları bulmak ve onlardan tavsiye almak sizi hiç ummadığınız büyük sorunlardan da büyük ölçüde kurtarabilir. Birçok tecrübeli yatırımcının ciddi fikirleri vardır ve bu fikirleri elde edebilmek için yıllarca sektörde yer edinmeniz gerekiyor.

3- İyi bir kredi puanı oluşturun

Doğru bir finansman sağlamak ve işletmenizi geleceğe taşımak için mutlaka iyi bir kredi puanı oluşturmanız gerekiyor. İyi bir kredi notunu sağlamak için daima borçlarınıza sadık olmalısınız. Bankalardan aldığınız kredi kartlarına ve çeşitli faturalara karşı sadık olun ve o borçlarınızın asla faizlere düşmemesine dikkat edin. İyi bir kredi puanı oluşturmak dilediğiniz zaman yüksek tutarda kredi almanızı sağlayan en önemli yoldur.

4- Bütçe oluşturun

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Hem İş Öğrenin Hem de Aylık 2 Bin Lira Kazanın

Bütçe oluşturmak doğru şeyleri satın almanın en iyi yoludur. Başlangıç finansmanını elde etmekle doğru şeyleri almak arasında ince bir çizgi vardır. İşletmeniz için gerekli olan sermayeyi elde ettiğiniz vakit, bu finansmanı doğru kullanmak da büyük önem arz ediyor. Bu nedenle işletmeniz için bütçe oluşturma sürecini de henüz finansmanınızı harcamaya başlamadan iyi bir şekilde hazırlamalısınız.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir