1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

İlham Alınacak Başarılı Girişimcilik Örnekleri

İlham Alınacak Başarılı Girişimcilik Örnekleri
ÇAKMAK
0

Hayal kurmadan başarı elde etmek gerçekten çok zordur. Öncelikli olarak size para kazandıracak bir iş fikrini düşünün ve ardından yola koyulmak üzere araştırmalarınızı gerçekleştirin. Eğer motivasyon ve ilham konusunda da sorunlar yaşıyorsanız: Başarılı girişimcilik örnekleri tam olarak aradığınız şey olabilir.

Ülkemizde de her yıl farklı noktalarda her türlü imkansızlıklara rağmen başarılı girişimcilik örneklerine rastlamak mümkün. Bir şeyi arzuladıktan sonra; çoğu zaman önünüze çıkan her şeyi geçmek için sadece motivasyona ihtiyacınız var. Başarı hikayelerine göz attıkça bunu daha iyi anlama şansınız olacak.

Türkiye’de son dönemin en iyi başarılı girişimcilik örneklerinden bazıları…

MÜDÜRLÜĞÜ BIRAKTI AYDA 20 BİN KAZANIYOR

ŞANVERDİ
ŞANVERDİ

12 yıla yakın Samsun’da özel bir şirkette müdürlük yapan Mahmut Şanverdi, solucan gübresi işine girdikten sonra müdürlüğü bıraktı.

1 milyona yakın solucan ile küçük bir depoda üretime başladığını ifade eden Şanverdi, kısa sürede 20 milyondan fazla solucan gübresine sahip olduğunu ifade etti. Bu sürede müdürlüğe devam edemediğini belirten Şanverdi, şuanda ayda 20 bin lira para kazanmaya başladığını belirtiyor.

BİLEZİKLERİNİ SATARAK BU İŞE GİRDİ

ÇAKMAK
ÇAKMAK

Erzincan’da yaşayan 44 yaşındaki Nuriye Beket Çakmak, kolundaki bilezikleri satarak tavuk çiftliği işine girdi. Evli ve 2 çocuk annesi olduğunu ifade eden Çakmak, ekonomik imkansızlıklar nedeniyle girdiği bu işten kısa sürede gelir elde ettiğini belirtti.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

5-6 ay sonra 5 kişiye istihdam kapısı olan bir iş yeri sahibi olduğunu belirten Çakmak, şuanda 40 bin tavuk sahibi olmayı başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Roman Avdeev’in Başarı Hikayesi

İŞ BULAMADIKLARI İÇİN KURDULAR ŞİMDİ İŞ VERİYORLAR

OTHERS
Cep Telefonu

Gizem Kaya ve Samed Torun iş bulamadıkları için “Others” adlı bir girişim kurdu. İş arayanlar ile iş verenleri buluşturan bu platform bugüne kadar 3 binden fazla kişiye iş sağladı. İşlem başına yüzde 20 komisyon aldıklarını söyleyen Gizem Kaya ve Samed Torun şimdiden ayda binlerce dolar gelir elde etmeyi başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  2023 için En İyi Yeni İş Fikirleri ve Sektörleri

Others’e kaydolan kişilerin becerilerine göre ortalama 1 saatte ek iş bulduklarını söyleyen iki ortak, bu girişimi dünyaya açmak istediklerini ayrıca belirtti.

5 TAVUKLA GİRDİ 500 TAVUĞU VAR

TAVUK ÇİFTLİĞİ
TAVUK ÇİFTLİĞİ

Bingöl merkeze bağlı bir köyde 5 tavuk ile yumurta üretimine başlayan 35 yaşındaki Fazilet ile Edip Çiftçi, destek verilen Genç Çiftçi projesi ile işlerini büyütmeye karar verdi. Kısa sürede tavuk sayısında artış sağlayan çift, şuanda 500 tavuk ile üretim yapmaya devam ediyor. Organik yumurtalarına çok fazla ilgi olduğunu söyleyen girişimci çift, bugüne kadar hiç kazanmadığı miktarlarda para kazanmaya başladıklarını söyledi. Tavuk çiftliği sahibi çift kısa sürede tavuk sayısını 1000’e çıkartmak istediklerini söylüyor.

800 SABİT MÜŞTERİYE ULAŞTI

Mezar Bakım
Mezar Bakım

Adana’da Mehmet Çetin adlı girişimci ekonomik nedenlerle iş arayışına girdi. Mezarlarda bakım yapabileceğini düşünen Çetin, bu konuda açtığı mezarlık bakım şirketiyle şuanda 800 sabit müşteri sayısına ulaşmayı başardı.

Mezarların tüm bakım işlemlerini hallettiklerini ifade eden Çetin, şirketinde şuanda 15 kişiye istihdam sağladığını da belirtti. Kısa sürede diğer illerde de çalışma başlatmak istediğini söyleyen Çetin, en önemli müşteri kitlesinin ise yurt dışında yaşayanlar olduğunu ifade ediyor.

– Başarı hikayeleri bölümünde yüksek gelir elde etme amacıyla kurulmamış işletmelere de yer veriyoruz.

HOBİLERİNİ KAZANCA DÖNÜŞTÜRDÜLER

İlham Alınacak Başarılı Girişimcilik Örnekleri
Eskişehir’de arılarla ilgilenmeyi çok seven Emine ve Azmi İrdem çifti bu hobilerini kazanca dönüştürmeyi başardı. Doğal bal üretmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirten girişimci çift, vakitlerinden boşa kalan zamanlarda arılarla ilgilendiklerini ve şimdiden ürünlerine çok yoğun talep geldiğini belirtiyor.

1 Kovan ile bu işe başladıklarını söyleyen çift şuanda 9 kovan sahibi olduklarını söylerken, kısa sürede hedeflerinin 20 kovana ulaşmak olduğunu da ayrıca belirtiyorlar.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir