1. Ana Sayfa
  2. Başarı Hikayeleri

Bankacılığı Bırakıp Bu İşe Girdi! Şimdi Paraya Para Demiyor

Bankacılığı Bırakıp Bu İşe Girdi! Şimdi Paraya Para Demiyor
2

Yıllarca bankacılık yaparak hayatını sürdüren Emre Yılmaz, sektörden bir anda çekilip tavuk sektörüne girdi. Organik yumurta üretmek üzere yola çıkan bankacı Emre Yılmaz, şu anda hayal ettiği noktayı aştı bile.

Rize merkeze bağlı Akpınar köyünde yaşayan 28 yaşındaki bankacı Emre Yılmaz, mesleğini bırakarak organik yumurta işine girmek üzere hibe, borç, destek ve elindeki tüm birikimi ile bin 500 kapasiteli bir tavuk çiftliği kurdu. Yılmaz’ın tavuk çiftliğinden çıkan organik yumurtalar şimdi Rize’deki hemen hemen bütün marketlerin raflarında yerini almış durumda.

“HAYALLERİM İÇİN”

Hayali için bankacılığı bırakarak bu işe girdiğini ifade eden girişimci Yılmaz, “Rize’de yaşıyorum ve uzun yıllar bankacılık, finans sektöründe çalıştım. Çalışırken hep hayalimdi hayvanlarla uğraşmak, kendi köyümde bir şeyler yapmak. En azından bir şeyler üretmek, üretime katkıda bulunmak adına bir şeyler yapmak istiyordum. Nihayetinde şimdi o hayalimi kendi köyümde kurduğum bin 500 kapasiteli salma tavuk çiftliği ile gerçekleştirdim. Rize’de bir çok büyük markete toptan ve perakende yumurta satıyoruz” ifadelerini kullandı.

[affiliate_news id=”667″]

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

“YUMURTALARA GÜVEN KALMADI”

Piyasada çok farklı ve insanların güvenemediği yumurtaların bulunduğunu dile getiren Yılmaz, “Piyasada çok fazla yumurta çeşidi var. İnsanlar yumurta alırken inanamıyorlar, aslında güvenemiyorlar. Bu yumurta gerçekten doğal mı? Doğala yakın mı? Diye düşünüyor insanlar. İnsanlar burada çiftliğimizi gördükçe ürettiğimiz yumurtaları da görmüş oluyorlar. Şu an da bir sıkıntı yaşamıyoruz” dedi.

“İŞİ BÜYÜTECEĞİM”
tavuks

Henüz 28 yaşında olduğunu ifade eden ve işini büyütmek için sabırla çalıştığını belirten Yılmaz,” Bankacılıkta daha az kazanmıyordum ama her şey de para değil. İnsanın huzurlu yaşaması ve bu yolda yürümesi yaşamın altın kurallarından bir tanesi. Ben şuan daha mutluyum. Asla pişman değilim. Pişman olduğum sadece bir nokta var keşke 5-6 yıl önce başlamış olsaydım, belki şuan da planladığım hedefe çoktan ulaşmıştım. Benim hedefim ilk etapta da daha büyüktü ama kendi imkanlarımla bu kadarını anca yapabildim. Hibe alacaktım ama bizim arsa tapusundan dolayı çıkan bir sıkıntıdan ötürü onu da alamadım. Daha büyük daha donanımlı bir tesis, kesimhanesi belki kuluçkahanesi şeklinde daha donanımlı bir tesis yaparak biraz daha geniş bir pazara, geniş bir kitleye hitap etmeyi düşünüyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Perakende Satış Mağazası Yeri Nasıl Seçilir

[affiliate_news id=”696″]

İHA

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 5 sene önce

    Yerim var salma tavuk cıfligi kurmak istıyorum. Yardimci ola bilirmisınız

    • Yeriniz nerde hacer hanım hangi ilde oturuyorsunuz salma tavuk işini bende düşünüyorum bu işten anlarım ama benimde yerim yok şartlar uygun olursa size yardımcı olmak isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir