Kapat

Bankacılığı Bırakıp Bu İşe Girdi! Şimdi Paraya Para Demiyor

Anasayfa Başarı Hikayeleri Bankacılığı Bırakıp Bu İşe Girdi! Şimdi Paraya Para Demiyor
tavuk

Yıllarca bankacılık yaparak hayatını sürdüren Emre Yılmaz, sektörden bir anda çekilip tavuk sektörüne girdi. Organik yumurta üretmek üzere yola çıkan bankacı Emre Yılmaz, şu anda hayal ettiği noktayı aştı bile.

Rize merkeze bağlı Akpınar köyünde yaşayan 28 yaşındaki bankacı Emre Yılmaz, mesleğini bırakarak organik yumurta işine girmek üzere hibe, borç, destek ve elindeki tüm birikimi ile bin 500 kapasiteli bir tavuk çiftliği kurdu. Yılmaz’ın tavuk çiftliğinden çıkan organik yumurtalar şimdi Rize’deki hemen hemen bütün marketlerin raflarında yerini almış durumda.

“HAYALLERİM İÇİN”

Hayali için bankacılığı bırakarak bu işe girdiğini ifade eden girişimci Yılmaz, “Rize’de yaşıyorum ve uzun yıllar bankacılık, finans sektöründe çalıştım. Çalışırken hep hayalimdi hayvanlarla uğraşmak, kendi köyümde bir şeyler yapmak. En azından bir şeyler üretmek, üretime katkıda bulunmak adına bir şeyler yapmak istiyordum. Nihayetinde şimdi o hayalimi kendi köyümde kurduğum bin 500 kapasiteli salma tavuk çiftliği ile gerçekleştirdim. Rize’de bir çok büyük markete toptan ve perakende yumurta satıyoruz” ifadelerini kullandı.

“YUMURTALARA GÜVEN KALMADI”

Piyasada çok farklı ve insanların güvenemediği yumurtaların bulunduğunu dile getiren Yılmaz, “Piyasada çok fazla yumurta çeşidi var. İnsanlar yumurta alırken inanamıyorlar, aslında güvenemiyorlar. Bu yumurta gerçekten doğal mı? Doğala yakın mı? Diye düşünüyor insanlar. İnsanlar burada çiftliğimizi gördükçe ürettiğimiz yumurtaları da görmüş oluyorlar. Şu an da bir sıkıntı yaşamıyoruz” dedi.

“İŞİ BÜYÜTECEĞİM”
tavuks

Henüz 28 yaşında olduğunu ifade eden ve işini büyütmek için sabırla çalıştığını belirten Yılmaz,” Bankacılıkta daha az kazanmıyordum ama her şey de para değil. İnsanın huzurlu yaşaması ve bu yolda yürümesi yaşamın altın kurallarından bir tanesi. Ben şuan daha mutluyum. Asla pişman değilim. Pişman olduğum sadece bir nokta var keşke 5-6 yıl önce başlamış olsaydım, belki şuan da planladığım hedefe çoktan ulaşmıştım. Benim hedefim ilk etapta da daha büyüktü ama kendi imkanlarımla bu kadarını anca yapabildim. Hibe alacaktım ama bizim arsa tapusundan dolayı çıkan bir sıkıntıdan ötürü onu da alamadım. Daha büyük daha donanımlı bir tesis, kesimhanesi belki kuluçkahanesi şeklinde daha donanımlı bir tesis yaparak biraz daha geniş bir pazara, geniş bir kitleye hitap etmeyi düşünüyorum” dedi.

tavuk-çiftliği-kredi-hibe

İHA

“Bankacılığı Bırakıp Bu İşe Girdi! Şimdi Paraya Para Demiyor” üzerine 2 yorum

  1. Hacer duman says:
    • Mustafa says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir