Auris Health 500 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Auris Health 500 Milyon Dolar Yatırım Aldı hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Auris Health 500 Milyon Dolar Yatırım Aldı ile benzer konular hakkında bilgi almak için StartUp, Yatırım kategorimize göz atabilirsiniz.

Dünya çapında her yıl 1.7 milyon insanı öldüren akciğer kanseri için özellikle sağlık teknolojisine yönelik firmaların çalışmaları sürüyor.

2009 yılında kurulan ABD Merkezli Auris Health da bu konudaki çalışmalarında önemli bir seviyeye gelerek, akciğer kanserini robotik bir sistem ile tespit edecek bir ürün geliştirdi. Ürüne yönelik çalışmalar için daha şimdiden 500 milyon dolarlık yatırım çekmeyi başardı.

Auris Health’ın geliştirdiği ürüne Monarch Platformu adı veriliyor. Sistem temelde, endoskopi mantığı ile çalışıyor. Küçük bir kamera ile donatılan ve bükülebilen bir yapıya sahip olan Monarch Platformu, hastanın akciğerine ulaşıyor ve akciğerde yer alan broşlardan iğne ile örnekler alıyor. Ardından bu örnekler inceleniyor ve hastanın akciğer kanseri hakkındaki tüm sonuçları elde edilmiş oluyor.

Bir adet Monarch Platformu’nun ortalama 500 bin dolara satılması bekleniyor. Bu rakam yüksek gibi görünse de, benzer birçok robotik ürünün fiyatı 1.5 milyon dolara kadar çıkıyor.

Monarch Platformu’nun yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ettiğini belirtmekte yarar var.

Auris Health 500 Milyon Dolar Yatırım Aldı hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın