1. Anasayfa
  2. Dükkan Açmak

Atari Salonu Açmak ve Makineleri

Atari Salonu Açmak ve Makineleri
1

90’lı yıllarda Türkiye’nin hemen hemen her mahallesinde rast gelmenin mümkün olduğu atariler genellikle çocukların en çok ziyaret ettiği işletmeler arasında yer alıyordu. Milenyum ile birlikte bilgisayarlara yenilen atari salonları, günümüzde ise çocuklar değil gençler tarafından “hatıraları canlandırmak” için yeniden tercih edilmeye başlandı.

Eskiye nazaran her şehirde 2-3 tane atari salonu bulunuyorken, bu atari salonlarında geçirilen vakit ise 20-30 dakika gibi kısa süreler. İnsanlar bu mekanlara “bir denemek ve anıları canlandırmak” için geliyor. Ayrıca birçok arkadaş grubu da çeşitli iddialar için sık sık atari salonlarına gelmektedir.

Eğer bulunduğunuz şehirde veya bölgede bu atari salonları yoksa veya var olanların durumu gerçekten kötüyse, küçük ve şık bir atari salonu açarak; yeniden yükselişe geçen bu trendden para kazanabilirsiniz.

Öncelikle Atari Salonu açmak düşündüğünüz kadar sermaye istemeyen bir iş modeli. 15 bin lira ile bile kurulabilen Atari Salonları eskiye nazaran ise daha kaliteli müşterilere ev sahipliği yapıyor ve bu nedenle daha fazla para kazandırıyor. Günümüzde bazı atari salonlarında tek bir oyunun ücreti 5 TL civarında bulunuyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

ATARİ SALONU NASIL AÇILIR

  1. Atari salonu açmak için size öncelikle bir dükkan lazım. En küçük 50 metrekarede kurulmasını tavsiye ettiğimiz Atari Salonlarını 200 metrekarelik alanlara da kurabilirsiniz.
  2. Atari salonu açacağınız yerin işlek bir nokta olması önemli. Özellikle akşam saatlerinde yoğun bir bölgede kurduğunuz atari salonlarında akşam saatlerinde yüzlerce müşteriye hizmet verebileceğinizi görünce şaşıracaksınız. Çünkü insanlar artık Atari salonlarını güzel bir özlem giderme aracı olarak kullanıyor ve sadece erkekler için değil sık sık kadınlarda müşteriniz olacak. Bu nedenle yeterli ışıklandırması olan kuytu bir köşe olmayan bir alanda Atari Salonu açmanızı tavsiye ediyoruz.
  3. Atari salonu açmak için gerekli olan Atari Oyunlarını çok basit bir internet araması ile bulabilirsiniz.
  4. Türkiye’de onlarca şirket bu tür Atari Oyun Makinelarını ucuz fiyatlar ile satmaktadır.
  5. Bu makinelar arasında Aksiyon ve Spor dallarında en az 10 oyun makinesı satın almanız gerekecek. Her makine 1000 ila 2000 lira arasında değişiklik göstermektedir.
  6. Makinelerin kargosunu birçok şirket ücretsiz olarak karşılamaktadır. Sizde ücretsiz kargo seçeneği sunan şirketler ile çalışın.
  7. Makineları dükkanınıza yerleştirmek ise yetmez. Dükkanınıza hafifte olsa bir dekorasyon yapmalısınız. Özellikle küçük ışık dekorasyonları müşterilerinizi memnun etmeye yetecektir. Bu dekorasyon için 4-5 bin liradan fazla para harcamamaya özen gösterin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Mantar Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır? Maliyeti ve Devlet Desteği

ATARİ SALONU AÇACAKLARA TAVSİYELER

Atari salonu nasıl açılır bölümümüzde belirttiğimiz üzere, salonunuzun şehrin özellikle akşamları yoğun olan bir yerde kurmaya dikkat edin. Ayrıca sık sık kadın müşterilerinizin de geleceğine dikkat ederek hem erkek hemde kadın WC‘nin olması önemli bir konu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Eğlence Sektöründe Düşük Maliyetli 14 İş Fikri

Atari salonlarına insanlar eğlenmek için gelir. Ortamda onları rahatsız edici ses veya kişilerin olmaması önemli. Küçük ve nezih bir ortam yeterli. Çok fazla çocuk bulunan atariler müşterileri memnun etmeyebilir bu nedenle 15 yaşından küçükleri özellikle akşam saatlerinde içeri almamanızı tavsiye ederiz.

Atari salonu açmak istiyorsanız içeride ayrıca meşrubatlar satabilirsiniz. Bu size ek gelir olarak geri dönecektir ve iyi bir satış elde edebileceğinizi unutmayın. Son olarak bu iş koluna girmek istiyorsanız müşterilerinizin kısa zamanda daimi olabileceğini unutmayarak onları memnun edecek küçük konulara da dikkat edin. Örneğin tek başına gelen bir müşterinin yanına giderek dükkan sahibi olarak 2 kişilik bir oyun açabilirsiniz bu müşterinizi daha çok eğlendirecektir.

ATARİ SALONU NE KADAR KAZANDIRIR

Atari salonlarında bir oyun ücreti 3 ile 5 lira arasında değişiyor. Bu iş kolunda müşteri trendi çok değişkendir. Haftasonları yüzlerce müşteri bulabilirken, hafta içerisinde çok müşteri bulamayabilirsiniz. Basit bir hesap ile günlük 100 müşteri bile size aylık 9000 ile 15 bin lira arası ciro sağlayacak. Kira ve masraflar sonrasında size 4-5 bin liralık bir kazanç kapısı çıkar. Ayrıca yaz tatili veya bayram gibi dönemlerde iş hacminiz kesinlikle artacaktır.

ATARİ SALONU MAKİNALARI ve FİYATLARI

Bir kaç atari makinesine ve fiyatlarına hep birlikte göz atalım. Aşağıda yer alan Atarilerin fiyatları bin lira civarındadır. Makineler genellikle Gaziantep’te bulunan ana satıcılardan temin edilebilmektedir.

ATARİ MAKİNELERİ
ATARİ MAKİNELERİ
ATARİ MAKİNELERİ
ATARİ MAKİNELERİ
ATARİ MAKİNELERİ
ATARİ MAKİNELERİ
ATARİ MAKİNELERİ
ATARİ MAKİNELERİ
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Bi kuzenim bu işi yapıyor aylık 1200 kalıyor. 5 makinesi tek var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir