1. Anasayfa
 2. Dükkan Açmak

AquaPark Açmak Yatırım Maliyeti

AquaPark Açmak Yatırım Maliyeti
4

Türkiye’nin 3 tarafı denizlerle çevrili olsa dahi ülkenin büyük bir kısmında maalesef denize erişim yoktur. Bu nedenle Türkiye’de güzel bir iş yapmak isteyenler için AquaPark yani Su Parkı iş fikrine odaklanabilirsiniz. Bu rehberimizde Aquapark Açmak Yatırım Maliyeti ve su parklarının fiyatlarını değerlendireceğiz. Ayrıca Aquapark için bayilik veren firmalar var mı onları inceleyeceğiz.

AQUAPARK NEDİR

Aquapark kısaca su parkı olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Aquapark su kaydıraklarının bulunduğu havuzlara verilen isimdir. Türkiye’de de çok popüler olan Aquaparklar, özellikle ülkenin güneyinde çok yoğun şekilde işletmesi yapılan bir iş koludur.

AQUAPARK NASIL AÇILIR

 1. AquaPark açmak için öncelikle geniş bir araziye ihtiyacınız var. Yaklaşık olarak 2 dönüm arazinizin olması gerekiyor.
 2. AquaPark açacakların en az 400 bin liralık sermayeye ihtiyacı bulunmaktadır.
 3. Su Parkı’nı açmak istiyorsanız sermayenizin büyük kısmının taşınmazlara harcanacağını unutmayın.
 4. Su Parkı’nın malzemelerini bulunduğunuz şehirde bulmak çok zordur. Genellikle yurtdışından getirilir ve bunun için ek ödemeler yapabilirsiniz.
 5. Bu iş kolu geniş bir iştir. 1-2 kişi ile yapılamaz. En az 6 kişilik bir ekibe ihtiyacınız var.
 6. AquaPark’ı açtıktan sonra kendi haline bırakırsanız iş yaparsınız ancak daha fazla kazanç için sık sık eğlence programları düzenlemeniz gerekecek.
 7. AquaPark için belediyeden izin almanız gerekiyor. Ve çok ses çıktığı için Su Parkı’nı şehirlere yakın veya şehir içerisinde kuramazsınız. Belediyeler buna ruhsat vermez. Bu nedenle de AquaPark için şehiriçinden ulaşım aracı ayarlamanız size ek müşteri kazandıracaktır.
 8. AquaPark’larda azda olsa tehlike bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı önergeleri nedeniyle cankurtaran ve ilkyardım için bir personel istihdam etmeniz gerekiyor.

 

SU PARKI AÇACAKLAR İÇİN ÖNEMLİ BİLGİLER

AQUAPARK AÇMAK
AQUAPARK AÇMAK

Su Parkı açmak istiyorsanız öncelikle su parkınızın sadece yaz aylarında mı yoksa 4 mevsim mi hizmet vereceğini kararlaştırmalısınız. Eğer sadece yaz aylarında hizmet verecek yani açık alanda kurulacak bir Aquapark düşünüyorsanız yatırım maliyeti daha düşük olacaktır. Ancak 4 mevsim hizmet vermek istiyorsanız kapalı bir alana ihtiyacınız olacak ve 400 bin liralık yatırım maliyeti en az 200 bin lira daha artış gösterecektir. Ayrıca bu tür kapalı bir alanın personel ihtiyacı daha fazla olacaktır.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Emekliler İçin En İyi 8 İş Fikri

Su Parkı’nı açtıktan sonra daha fazla müşteri çekebilmek için sık sık eğlence programları düzenlemelisiniz. Ayrıca su parkınız şehirden uzak olması gerekmesi nedeniyle şehiriçinden araç kaldırarak daha fazla müşteri çekebileceğinizi asla unutmayın.

Su Parklarında yaklaşık 6 kişilik bir personel çalışacağını unutmayın. Bu nedenle 6’ya yakın personelin her ay en az 10 bin liralık maaş alacağını unutmayın. Ayrıca en küçük AquaPark’ın bile maaş dışında 10 bin liraya yakın masrafı olduğunu bilmelisiniz ve bu nedenle sermayenizin tümü eğer yatırıma gidecekse 1-2 ay sonra sorun yaşayabilirsiniz.

Su Parklarında ayrıca sık sık sağlık sorunları yaşanabileceğini de unutmayın. Bu nedenle bu konuda tüm personelinizin ilk yardım eğitimi alması ve küçük de olsa bir revire ihtiyacınız olacak. Bu iş kolu kapsamlı bir sektördür bu nedenle her şeyi iyi bir şekilde planlamanız gerekiyor. Yaşayabileceğiniz kötü bir deneyim işinizi olumsuz yönde etkileyebilir ve bunu istemezsiniz.

Eğer şehrinizde Aquapark yoksa bu da size ek bir kazanç kapısı oluşturacaktır. Çünkü Türkiye’nin hangi bölgesinde olursanız olun yeni bir iş kolu daima yatırımcısına kazandırmaktadır. Hele hele işini doğru dürüst yapan ve eğlence konusunda alternatifler sunan Aquaparkların kazançları dudak uçuklatmaktadır.

AQUAPARK NE KADAR KAZANDIRIR

SU PARKI AÇMAK
SU PARKI AÇMAK

Aquapark’lar çok harika bir iş koludur. Bu işe girip de memnun olmayan çok az yatırımcı bulunmaktadır. Eğer işinizi doğru dürüst yaparsanız sadece 200-300 kişilik Aquaparklar ile bile çok harika paralar kazanabilirsiniz. Küçük Su Parklarında giriş ücreti 30 lira civarındadır. Yani her gün sadece 200 kişiye bile hizmet verseniz gün sonunda 6 bin liralık bir ciro elde edersiniz ki bu aylık 180 bin lira yapar. Ayrıca haftasonlarında daha fazla müşteri çekeceğinizi de unutmayın. Sadece yaz aylarında böyle bir işletme hizmet verirse 4 ayda yaklaşık 600-700 bin liralık ciro elde edebiliyor. Ki bu sadece 4 ayda masraflarınız ile birlikte yatırım maliyetinizi amorti edeceğiniz anlamına gelir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. Aqua park açmak için gerekli belgeler nelerdir ödevim için acil lazım yardım edin lütfen

 2. 3200 metrekare alanim var aqua park kurmak icin ne kadar butcem olmasi gerekiyor ve kurduktan sonra aylik ortalama giderim ne kadar olur kaç ton su minimum elektrik gideri servis vb. Ve kaydiraklari kışın aşırı soğuktan muhafaza etme bakimlari çok masraflımidir bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

 3. 16 Mayıs 2018

  Selam Benim hiç param yok bir evim var devlet destek verirmi ne kadar verir

  • Kışın soğuk geçen bir bölgede kurmak istiyorum. Kışın parkları sökmemiz gerekir mi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir