Amazon Türkiye Pazarına Açılmayı Erteledi
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Amazon Türkiye Pazarına Açılmayı Erteledi

0

Dünyanın en büyük e-ticaret platformu olan Amazon, 28 Ağustos günü Türkiye pazarına açılacağını açıklamıştı. Ancak Türkiye ile ABD arasında yaşanan siyasi ve ekonomik kriz nedeniyle söz konusu karar gözden geçirildi ve Amazon, Türkiye pazarına açılmayı ileri bir tarihe erteledi.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Türkiye pazarına giriş yapmak için ilk somutu atan Amazon, İstanbul’da “Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi” adlı işletmeyi resmen kurmuştu. Bu yılın yaz ayları  başında ise ABD’li dünyaca ünlü e-ticaret platformu Amazon, Türkiye’ye 28 Ağustos günü ‘Merhaba’ diyeceğini açıklamıştı. Açıklamanın ardından e-ticaret platformunun kurulmaya başlandığı ve şirketin ortaklıklar imzalandığı haberleri ortaya çıktı. Ancak Amazon’dan bugün gelen bir haber ise, platformun Türkiye pazarına açılmayı ertelediği yönünde oldu.

[affiliate_news id=”1203″]

Amazon’un Türkiye pazarına açılmayı ertelemesinin nedeni ise Türkiye ve ABD arasında yaşanan kriz. Son dönemde Türkiye’de ABD’li işletmelere ve markalara karşı yoğun bir tepki var, bu tepkiden nasibini almaktan korkan Amazon, kararını gözden geçirerek; Türkiye pazarına giriş yapmayı ertelediğini açıkladı. Erteleme süresine ilişkin bir bilgi paylaşılmazken, Amazon’un Türkiye’den tamamen çekilmeyi düşünmediği ifade ediliyor.

Kaynaklara göre Amazon Türkiye, Eylül ayının sonlarına doğru ilk ziyaretçilerini karşılamaya başlayabilir.

İlginizi Çekebilir