Kapat

Amazon Türkiye Geliyor!

Amazon Türkiye

PARAMI EN DOĞRU NASIL DEĞERLENDİRİRİM DİYE DÜŞÜNME!

KISA SÜREDE NE KADAR KAR EDEBİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!)


Dünyanın en büyük online alışveriş portalı Türkiye’ye giriş yaptı. Amazon, Türkiye’de şirket kurarak pazara girmek için ilk gerekliliği karşıladı.

İstanbul Ticaret Odası’na kayıt yaparak ortaya çıkan Amazon’un Türkiye’deki şirketinin adı ise Amazon Turkey Services Yönetim Destek Hizmetleri Limited şirketini kurdu.

SEKTÖRÜN DEVİ
1997 yılından beridir hizmet veren Amazon sektöründe en yakın rakibi WallMart’a ise 2 kata yakın fark atmış durumda. Amazon’un piyasa değeri 460 milyar dolar düzeyindeyken, WallMart’ın 260 milyar dolar civarında bir piyasa değeri var.

İstanbul Beşiktaş merkezli kurulduğu öğrenilen Amazon Turkey’in ilk etapta bir şirket satın alması ile ilgilendiği ifade ediliyor. Satınalma dışında şirketin kendi markası ile online perakende sektörüne hızlı bir giriş yapacağı da bir diğer iddia.

“YENİ PORTAL KURACAK”
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan E-Ticaret Uzmanı Yasin Gök, “Amazon’un Türkiye’den halihazırda binlerce müşterisi zaten vardı. Bu müşteri potansiyeline kayıtsız kalmayan şirketin bir süredir Türkiye’ye geleceği konuşuluyordu. Şirketin daha önce de satınalma ile ilgilendiği ancak bu konuda herhangi bir ilerleme kaydetmediğini biliyorum. Amazon yüzde 90 ihtimalle kendi adıyla yeni bir e-ticaret portalı kuracak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir