Kapat

Aliexpress Nasıl Alışveriş Yapılır – Çin Siteleri

PARAMI EN DOĞRU NASIL DEĞERLENDİRİRİM DİYE DÜŞÜNME!

KISA SÜREDE NE KADAR KAR EDEBİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!

(Ayrıntılı bilgi için hemen tıklayın!)


Türkiye’de de çok aktif olan ve halen milyonlarca ürünün satıldığı Çin Alışveriş Siteleri’nden alışveriş yapmak konusunda sıkıntılarınız varsa en iyi Çin Alışveriş Sitesi olan Aliexpress’den Nasıl Alışveriş Yapılır adlı rehberi sizler için hazırladık.

Öncelikle Çin’den Nasıl Ürün Getireceğinizi öğrenmek için Çin’den Toplu Ürün – Mal Getirmek adlı rehberimize göz atın. Ardından aradığınız ürünleri bulabilmek ve fiyat karşılaştırması yapmak, fırsatları kovalamak için En İyi 51 Çin Alışveriş Sitesi ve Yabancı Mal Satış Siteleri adlı sayfamızda bulunan sitelere göz atın.

Bu rehberlere göz attıysanız ve alışveriş yapmak istiyorsanız her sitede hemen hemen aşağıdaki adımları takip ederen Çin sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz. En iyi Çin alışveriş sitesi Aliexpress olsa dahi özellikle kategori bazlı açılan 51 siteye göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca her sitenin kendine has fırsat bölümler var ve bu fırsat ürünleri genellikle diğer sitelerden çok daha ucuz fiyatlar ile satılmaktadır. Bu rehberimizde Aliexpress için “Nasıl Alışveriş Yapılır” konusuna değineceğiz, ancak diğer tüm sitelerde de kolaylık olması açısından aynı yolların olduğunu unutmayın. Çünkü bu siteler dünya geneline satış yaptığı için adımlar genellikle basitleştirilmiştir.

ALIEXPRESS İÇİN DAHA AYRINTILI REHBERİMİZE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN.

Aliexpress Nasıl Alışveriş Yapılır rehberimiz…

Öncelikle Aliexpress’den mobil veya masaüstünden alışveriş yapabilirsiniz. Biz iyi bir karşılaştırma yapmanız için Masaüstünü kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

1. Chrome, Explorer veya Firefox tarayıcısına girip tarayıcı satırına aliexpress.com yazıp giriş tuşuna basın.

2. Siteye girdiğiniz zaman eğer İngilizce sürüm ile karşılaştıysanız, sitenin en üst sağ bölümünde yer alan

3. Siteyi Türkçe haline getirdikten sonra kayıt olmak için https://login.aliexpress.com/join/buyer/expressJoin.htm adlı sayfaya giriş yapın. Burada karşınıza gelen formda:

  • E-posta adresi
  • İsim
  • Şifre
  • Güvenlik kodu adlı bölümleri doldurup kayıt tuşuna basın.

4. Kayıt olduktan sonra sitenin ana sayfasına dönün ve aradığınız ürünü bulmak için ARAMA bölümünü kullanın. Örneğin Saat yazarak ürünleri listelenmesini sağlayabilirsiniz.

5. Listelenen ürünler sayfasında ürünlerin ADI – FİYATI – KARGO FİYATI adlı özellikleri yer alır. Bu ürünler sayfasında ilgilendiğiniz ürüne tıklatın ve ardından ürün sayfasına giriş yapın.

6. Ürün sayfasında aşağı kısımda YORUMLAR – RESİMLER – VİDEOLAR kısmı bulunmaktadır. Burada ürünlere yapılan yorumlara, fotoğraflara, videolara göz atabilirsiniz.

7. Ürünü satın almaya karar verdiyseniz ürün sayfasında ŞİMDİ AL butonuna basın.

8. Ürün için ŞİMDİ AL butonuna bastıysanız sizden KARGO ADRESİ – KARGO SEÇENEĞİ – ÖDEME BİLGİLERİ’ni isteyecektir. Bu bölümleri doldurduktan sonra SİPARİŞ butonuna basmanız yeterli.

9. Sipariş işlemi bittikten sonra size kargo takip numarası verecektir. Kargo takip numarasını PTT’nin internet sitesinden kontrol ederek siparişinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Bu adımlar konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız YORUM bölümünden sorularınızı iletebilirsiniz.

VİDEOYA GÖZ ATIN
Aliexpress’ten alışveriş yapmak için bu videomuza da göz atabilirsiniz.

“Aliexpress Nasıl Alışveriş Yapılır – Çin Siteleri” üzerine 2 yorum

  1. Mehti says:
  2. muhammed says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir