Affiliate Marketing Ne Kadar Kazandırır?

affiliate marketing

Online ortamda en çok para kazandıran işlerden biri de Affiliate Marketing’dir. Türkçe olarak ‘Satış Ortaklığı’ olarak çevrilen bu iş, bir şey üretmeden veya hizmet sağlamadan; yapılmış ürünü veya verilen hizmeti pazarlamaktır. Bu işin en büyük faydalarından biri sıfır sermaye istemesi ve mesai sorununun olmamasıdır. İşi istediğiniz her zaman ve her koşulda yapabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Affiliate Marketing nasıl yapılır ve en iyi satış ortaklığı platformlarına ilişkin çok ayrıntılı bir rehberimiz bulunuyor. Affiliate Marketing ile ilgili ayrıntılı rehberimize Affiliate Marketing bağlantısında ulaşabilirsiniz. Rehberde en iyi Affiliate Marketing fırsatı veren web siteleri de yer almaktadır. Bu rehberde ise Affiliate Marketing Ne Kadar Kazandırır sorusuna yanıt bulmaya çalışacağız.

Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate Marketing genel olarak fiziksel yada sanal bir satış yapan bir internet sitesi için en etkili müşteri bulma yöntemidir. Satış ortaklığında, fiziksel yada sanal ürün satış yapan ana internet sitesi için bir bağlantı oluşturulur ve bu bağlantı yayıncıya aktarılır. Bu bağlantı üzerinden gelecek her müşteri, belirli sistemler aracılığıyla takip edilmektedir. Bu müşteri, söz konusu bağlantı üzerinden bir ürün veya hizmet satın aldığı zaman, yayıncıya (size) önceden belirlenen bir komisyon tutarında ödeme yapılır. İnternet üzerindeki affiliate sistemlerinin neredeyse tamamı böyle çalışır.

Satış ortaklığı kısaca bir pazarlama yöntemidir. Bir yayıncı, satış ortaklığı veren bir platforma müşteri bulmaya çalışır. Bu işlemlerin tamamı online olarak internette yapılmaktadır. Bu işi tamamen sıfır sermayeli olarak yapmak istiyorsanız da sosyal medya hesaplarına odaklanmanız gerekir. Sosyal medyada affilite bağlantılarını paylaşmak için en iyi platformlar ise Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest‘tir. Her 4 sosyal medya platformunda da bağlantılar paylaşabilir ve ürün reklamı yapabilirsiniz. (Instagram’da direkt profilden)

NE KADAR KAZANIRIM?

Affiliate Marketing ile kazanç potansiyeli çok fırsatı çok değişkendir. Hiçbir şartta bile aylarca uğraşıp 1 TL dahi kazanamayabilirsiniz. Çünkü affiliate yaptığınız ürün ve hizmet için satış yapmanız gerekiyor. Satış yapamadığınız sürece kesinlikle para kazanamazsınız. Tam aksi durumda ise günde 1000 satış bile yapma potansiyeliniz vardır, affiliate programına sahip işletmeler sizin çok daha fazla satış yapmanızı ister. Bu nedenle para kazanma sınırınız yoktur. Yaptığınız satışlarda genellikle satış başına yüzde 10 ile 50 arasında kazanırsınız. Bu nedenle 10 bin liralık bir satıştan bile 5 bin liraya kadar kazanç elde edebilirsiniz.

Affiliate Marketing’den ne kadar kazanacağınız tamamen sizin çabanıza bağlıdır. Satış kanalları üzerine çaba göstermek, hangi ürünün hangi şartlar altında daha fazla satış yapabileceğini öngörmek için yoğun çaba göstermeniz ve özellikle istatistik tutma konusunda becerikli olmanız gerekir.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık