Adsense Olmadan Youtube’dan Para Kazanmanın 3 Yolu
  1. Anasayfa
  2. İnternetten Para Kazanmak

Adsense Olmadan Youtube’dan Para Kazanmanın 3 Yolu

0

Youtube’a video hazırlamak, eğer doğru yapılırsa kazançlı olabilir. Fakat bu işe yeni başlayan birçok kişi sadece kaliteli videolar yapıp reklamları açarak para kazanabileceklerini sanmaktalar. Youtube’un sürekli para getirmediği gerçeğiyle karşılaştıklarında ise hayal kırıklığına uğruyorlar. Tam bir rakam vermek zor da olsa, tahminen 1000 izleme 1 dolar kazanca denk geliyor.

Youtube içerik üreticilerine neden bu kadar az para veriyor?

Öncelikle farkında olmamız gereken şey, Youtube platfrom sahibi olarak para vermek zorunda bile değil, fakat vermeyi seçiyor. Youtube’dan kazandığınız paranın birçok elden geçerek size ulaştığının da bilincinde olmalısınız. Müşterilerden reklam veren firmaya, oradan Youtube’a ve son olarak size… Sonunda fazla bir para kalmıyor.

Peki içerik üreticileri Youtube’da hızla sürekli bir para akışı sağlamak için neler yapabilirler?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR10 Adımda Youtube’den Para Kazanmak

SATIŞ ORTAKLIĞI

Youtube’da para kazanmanın en bilindik yollarından birisi. Satış ortaklığı başkalarının ürünlerini veya hizmetlerini özel bir bağlantı üzerinden satarak komisyon almaktır. Birçok firmanın bu şekilde programları olsa da en bilindik ve basit olanı Amazon’un Associates programıdır, komisyon ücreti %4’ten başlar.

Amazon’un programına katılırken, Amazon’daki her ürünü arayabileceğiniz bir portala yönlendirilirsiniz ve ürününüz için özel bir link sahibi olursunuz. Bu ürünü tanıtan bir video ve altına izleyicilerin tıklayabileceklerini söyleyeceğiniz bu link ile işinizi kurmuş olursunuz. Bu sistemin en iyi yanı bu linke tıklayanların sonraki 24 saatte aldıkları herhangi bir üründen de komisyon kazanmanız.

KENDİ ÜRÜNLERİNİZİ SATMAK

Youtube’un bize kazandığının yalnızca küçücük bir parçasını verdiğinden haberimiz var. Amazon gibi şirketlerle ortaklık daha fazla kazandırabilir, bunu da biliyoruz. Fakat tüm paranın bizde kalmasını istiyor ve kontrol edebiliyor olmayı arzuluyorsak? Bunun için kendi ürünlerinizi satmalısınız.

Örneğin, 50 dolara sattığınız bir mini online eğitim programınız var. Bunun değerini gösterecek bir video ile reklamını yaparsınız. 1000 izlemede Adsense size 1 dolar veriyor demiştik, fakat bu izleyicilerin sadece %0,5’ini bile bu ürününüzü almaya ikna etseniz (5 kişi) 250 dolar kazanacaksınız. Yani Youtube’un verdiğinden daha fazla para kazanmak için fazla müşteriye de ihtiyacınız yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sosyal Medyadan Para Kazanma Yolları

DANIŞMANLIK

Youtube’da para kazanmanın en hızlı yolu değer katmaktır. Videolar yükleyip oturup beklemek yeterli olmaz. Hedef kitlenize yavaş yavaş ulaştıktan sonra, izleyicilerinize danışmanlık yeteneklerinizi gösterin ve onlara değer katın. Amacınız izleyicilerinize bedava izlediğim bir videodan bile bu kadar şey öğreniyorum, bire bir danışmanlık hizmeti alsam nasıl değer kazanırım diye düşündürmek olmalı. Bu düşünceye sahip birisi hiç düşünmeden tecrübeniz, uzmanlığınız ve zamanınız için size para verebilir.

Benim deneyimlediğim kadarıyla birçok Youtube içerik üreticisi sadece video yapıp reklamları açarak istediklerine ulaşacaklarını düşünerek bu işe başlıyorlar. Bu sadece videolarınızdan sürekli olmayan pasif bir gelir bekliyorsanız izi tatmin edecektir. Bir marka veya iş gibi büyümek istiyorsanız değer katmalı ve bu diğer metotlardan da gelir elde edebilmelisiniz. Unutmayın, ne şekilde para kazanmayı planlıyorsanız planlayın, değer katmadan Youtube’da para kazanamazsınız. Bunu önceliğiniz aline getirirseniz faydalarını görürsünüz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİREn Çok Para Kazanan 30 Türk Youtube Kanalları

İlginizi Çekebilir