ABD Doları’nda Düşüş Sürecek

Ekonomi > ABD Doları’nda Düşüş Sürecek

ABD merkezli finans kuruluşu Morgan Stanley, ABD Doları’ndaki düşüşün 2019’da da devam edeceğini öngördüklerini belirti.

Morgan Stanley analistleri tarafından yayınlanan değerlendirmeye göre, ABD Doları 2019 yılında da düşüş eğilimini sürdürecek ve bunun tek nedeni ise ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımına gitme kararına ara vermesi nedeniyle gerçekleşmeyecek. Kuruluş, ABD Dolarının özellikle ülke ekonomisinde yaşanacak yavaşlama ile düşeceğini belirtiyor.

Morgan Stanley analistlerinin yaptığı açıklamaya göre, 2019 yılında ABD’nin ekonomisinde yavaşlama bekleniyor. Ayrıca 2019 yılında ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırımlarına ara vermesi de ciddi bir şekilde beklendiğinden doların tüm para birimlerine karşı değerinde düşüş yaşanacağı öngörülüyor.

Analistler ayrıca, son dönemde ciddi bir yükseliş trendine giren Avrupa, Japonya ve Çin gibi devasa ekonomilerin, bu büyümeye karşılık dünyada daha az yatırım yaptığını ve bunun da dolara olan talebi düşürdüğünü belirtti. Bu düşüşün dolara olan ihtiyacı azaltmasıyla birlikte Dolar’da tüm ibrelerin düşüşü gösterdiği açıklandı.

Analistler, şu anda 97 seviyesinde bulunan Dolar endeksinin, 2019 yılında 85 seviyesine inmesini bekliyor.

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

ABD Doları’nda Düşüş Sürecek hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın