1. Anasayfa
  2. KOSGEB Kredi ve Hibe

8 Maddede Ziraat Bankası Seracılık Paketi Kredisi

8 Maddede Ziraat Bankası Seracılık Paketi Kredisi
0

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından Ziraat Bankası, Türkiye’de sera yatırımlarının artması için kredi paketi hazırladı. Seracılık paketi olarak adlandırılan yeni kredi ile Ziraat Bankası 7 yıl vadeli sera kredisi verecek.

Ziraat Bankası tarafından seracılık yatırımlarının artması için hazırlanan “Seracılık Yeni Kredi Paketi” ile birlikte, 10 milyon liraya kadar büyüklükteki projelere 2020 yılına kadar cazip yüzde 8,25 faiz oranı ve 7 yıl gibi uzun vadeler ile kredi sağlanacak.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Yeni seracılık kredi paketinin genel amacı, seracılığın ülkenin birçok noktasında yaygınlaşması ve atıl seraların yeniden ekonomiye dahil edilmesi. Türkiye’nin hemen hemen tamamında alınacak başvurular ile sera yatırımlarının artması, mevcut seraların modernizasyonu ve doğal afet gibi sorunlar nedeniyle zarar gören seraların yeniden ekonomiye dahil edilmesi planlanıyor. Ziraat Bankası’nın ilgili kredi başvuruları ise bugünden itibaren başladı ve söz konusu kredinin faiz oranı için destek Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından verilecek.

8 MADDEDE ZİRAAT BANKASI SERACILIK KREDİSİ

  1. Yeni sera yatırımları için gerekli maddi ihtiyacın yüzde 75’ine kadar destek verilecek.
  2. Krediler için 7 yıla kadar vade sağlanacak ayrıca ödeme periyodu, gelir elde edilen dönemlere göre bölünebilecek.
  3. Yeni sera yatırımları için verilen kredide ilk 2 yılı anapara ödemesiz olarak eşsiz bir fırsat sağlanacak.
  4. Sera kredi paketi sadece yeni sera kurulumları için verilmeyecek, atıl durumlardaki seraların satın alınması ve yeniden modernizasyonu için de krediye başvurulabilecek.
  5. Mevcut seraların teknoloji ve altyapı bakımından güçlendirilmesi için de Ziraat Bankası kredi sağlayacak. (Antalya’da zarar gören seralar bu başlık altında desteklenecek)
  6. Seracılık yatırımları Türkiye’de genel olarak Nisan ayında başlıyor. Ziraat Bankası sera kredisini sağlamak üzere bu tarihlerden önce başvurulara cevap vermeye çalışacak.
  7. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ziraat Bankası’nın daha cazip oranlarda faiz oranı sağlaması için destek verecek. Destek ile birlikte yüzde 11’e ulaşan faiz oranı azami yüzde 8,25’e düşecek.
  8. Ziraat Bankası’nın seracılık kredi paketine başvurular bugün itibarıyla başladı. Başvurular bankanın şubelerinden yapılabilecek.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  İş Kredisi Almanın En Doğru Zamanı Nedir?

ÇOK KARLI BİR SEKTÖR

Seracılık, Türkiye’de en karlı tarımsal faaliyetler arasında yer almaktadır. Üstelik Ziraat Bankası tarafından sağlanan bu kredi ile birlikte 2019 yılının en karlı sektörlerinden birinin Seracılık olması bekleniyor.  Krediyi alma koşullarını bankanın şubelerinden öğrenebiliyorsunuz. Ek olarak Seracılık ile ilgili ayrıntılı rehberimize ulaşmak için de Seracılık Nasıl Yapılır adlı rehberimize mutlaka göz atmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir