Kapat

71 Yaşında 200 Bin Lira Destek Aldı!

Anasayfa
Başarı Hikayeleri 71 Yaşında 200 Bin Lira Destek Aldı!
isletme

Girişimcilik Kursuna katılarak sertifika alan ve KOSGEB destekleri ile iş yerini büyütüp geliştiren girişimci Mehmet Benli, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Girişimcilik Kursu kursiyerlerine örnek teşkil etmesi adına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri tarafından ziyaret edildi.

TEL ÖRGÜLERİ BİRÇOK İLÇEYE SATIYOR

71 yaşında olan ve ilerleyen yaşına rağmen çalışmaya devam eden Mehmet Benli, yapılan mülakat neticesinde KOSGEB’den 200 bin TL hibe aldığını ve 90 bin TL’ye aldığı makinede tel örgü imal ederek Kulu, Yunak, Cihanbeyli, Haymana, Bala ve Şereflikoçhisar ilçelerine sattığını söyledi. Benli, her üretim alanı için ayrı makineye ihtiyaç olduğunu belirterek, “Ancak maliyet fazla. Şahsi birikim ile bunları temin etmemiz zor. Bu anlamda devletimize ve KOSGEB’e teşekkür ediyorum. Tek amacım devletimizin verdiği hibeleri gençlerin takip ederek kendi işlerini kurmaları” dedi.

“15 KİŞİ İSTİHDAM EDEBİLİRİM”

İşletmesinin herkese açık olduğunu ifade eden Benli, 7 personelle hizmet verdiğini ancak 15 kişilik üretim potansiyelinin olduğunu ve işçi bulamadığını sözlerine ekledi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de Mehmet Benli’nin gayreti ve azminin tüm girişimcilere ve özellikle gençlere umut ışığı olması dileğinde bulundu.

KANITLANMIŞ PARA KAZANMA YOLLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir