70 Yaşında Ama Bu İş İle Para Basıyor!

para-basiyor

Bursa’da yaşayan 70 yaşındaki alem ustası Ayhan Savut, yaklaşık 50 yıldır yaptığı mesleği sayesinde tüm dünyaya alem satıyor. 10 günde 1 alem yapmayı başaran alem ustası Ayhan Savut, alemlerin tanesini 15 bin liraya satıyor. Aylık 50 bin liraya kadar gelir elde eden Ayhan Savut, Türkiye’de bu işi yapan nadir ustalardan biri.

Türkiye”de yok denecek kadar az kalan” alem ustalığı yapan Ayhan Savut, (70) dededen kalma mesleğini devam ettiriyor. Camilere alem yapan 70’lik ustanın alemleri Türkiye ve dünyadaki camileri süslüyor.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Ayhan Usta, büyüklüğüne göre 7 hafta ve 15 günde bitirdiği cami alemlerini 10 bin ile 15 bin lira arasında değişen fiyatlarla satıyor. 70 yaşında olmasına rağmen gençlere taş çıkartan azimle çalışan usta işçiliğini o kadar özenle yapıyor ki dünyanın her yerindeki camiler için sipariş alıyor.
Suudi Arabistan’dan Almanya ve Fildişi Sahilleri ’ne kadar sipariş alıp yapan usta ölünceye kadar bu mesleği sürdüreceğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 50 Lira İle Başladı Şimdi Yıllık 3 Milyon Lira Kazanıyor

50 yıldır dünyanın dört bir yanındaki camilere alem yaptığını ifade eden Ayhan Savut (70) “Bu meslek dedemden kalma. Dedem kaymakammış, mesleğini bırakıp babasının mesleğini devam ettirmiş, babam da dedemin mesleğini devam ettirmiş, şimdi bu mesleği ben devam ettiriyorum. Benden sonra bu mesleği yapacak kimse yok. Yaşım 70 ancak 50 yıldır bu mesleği aşkla yapıyorum. Dünyadaki bir çok ülkedeki cami alemlerini ben yaptım. Türkiye’de ise binlerce camiye alem yaptım. Alemleri büyüklüğüne göre 10 bin ile 15 bin lira arasında değişen fiyatlarla yapıyorum. Cami küçükse birkaç gün, büyük ise en fazla 10-15 gün sürüyor” dedi.

Burak Türker – İHA

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık