1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

50 Bin Lirası Vardı Şimdi İhracat Yapıyor!

50 Bin Lirası Vardı Şimdi İhracat Yapıyor!
0

Diyarbakır’da yaşayan girişimci Şehmus Fidancı, yaklaşık 13 yıl önce 50 bin lira sermaye ile tekstil atölyesi açtı. Aradan geçen birkaç yılda işini büyütmek için devletten sık sık destek almayı başaran Fidancı, günümüzde 1,5 milyon lira sermayeli tekstil atölyesinin sahibi oldu. 50’e yakın kişiyi istihdam eden girişimci Fidancı, şuanda Türkiye’nin her noktasının dışında Ukrayna ve Yunanistan’a da ihracat yapıyor.

“Devlet desteğiyle güzel şeyler oluyor”
Son birkaç yıl içerisinde aldıkları teşvik programları ile işlerini katladıklarını kaydeden Fidancı, “Diyarbakır’da yaklaşık 14-15 yıldır bu işi yapıyoruz. Özellikle son 2-3 yıl içerisinde devletin bazı teşvik programlarından faydalanarak işimizi baya yükselttik. 40-45 tane personelimiz var, gece gündüz vardiyalı olarak çalışıyoruz. Şuan ki devlet desteğiyle güzel şeyler oluyor. İlk başladığımızda 50-60 bin lira bir sermaye ile başladık ama bugün bir makinamız 25-30 bin lira arasında. Bugün 1,5 milyon değerinde bir yatırımımız var. Özellikle Diyarbakır’ın göbeğinde Sur ile Yenişehir’i birbirine bağlayan bir bölgede merkezi bir yerde” dedi.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

“İstanbul’da bir şube açtık”
İki yıl önce Sur’da yaşanan olayların kendilerini etkilediğini vurgulayan Fidancı, “2-3 yıl bir sendeleme oldu Sur içerisinde yaşanan olaylardan dolayı ama ona rağmen devletimizin bizi yalnız bırakmaması, desteğini bize sürdürülmesi bizi ayrı güçlendirdi. Neticede bu topraklar üzerinde yaşıyoruz, bu topraklar üzerinde teneffüs ediyoruz. Hepimizin anlaması gereken bugün Suriyelilerin halini görüyoruz. İnsanın toprağı, insanın bayrağı altında yaşanan yaşantıların altında bir insan bir insana iş kapsamında yardımcı olabiliyorsa rabbime ne kadar şükretsek azdır. Bir şubemiz de İstanbul’da. Oradan Türkiye’nin hemen hemen her bölgesine ürün gönderiyoruz. Ukrayna ve Yunanistan’a ürün gönderdik. Bugünkü aşamada yazlık sezonunu kışın bile yapıyoruz. Ondan dolayı fabrikamız 12 ay içerisinde sadece 1,5 ay ara verdiği için devletin kurumları bize takdirname gibi ödüller verdi” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sadece Bir Fotoğraftan 76 Bin TL Para Kazanmak Mümkün

“Yatırım için adım atsınlar”
Yatırım yapmak için bekleyenlere seslenen Fidancı, şunları söyledi:
“Diyarbakır’daki yatırımcı insanlara istihdama doğru adımlarını atma tavsiyesinde bulunuyorum. Türkiye güçlü bir devlettir. Bugün baktığınız zaman 17-18 yıl önceki Türkiye yok. Bugün Avrupa ülkelerine boyun eğmiş bir Türkiye yok. Kimse çekinmesin, istihdam konusunda herkes birbirini teşvik etsin.”

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir