“5 Yıl İçerisinde Dil Öğrenmeye Gerek Kalmayacak”

elon musk

Son yıllarda dünya genelinde en çok konuşulan isimlerin başında gelen Tesla CEO’su Elon Musk, önümüzdeki yıllarda insanların yabancı dil öğrenmek zorunda kalmayacağını belirtti.

Tesla CEO’su olan ünlü girişimci Elon Musk, aynı zamanda sahibi olduğu beyin teknolojileri şirketi olan Neuralink’in çalışmaları hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. Neuralink’in çok ciddi projeler üzerine önemli çalışmalar gösterdiğini ifade eden Musk, önümüzdeki yıllarda Neuralink’in geliştirdiği teknolojinin beyine bağlanabileceğini belirtti.

Neuralink’in beyin ile temasa geçmek üzere projelerinin bulunduğunu ifade eden Elon Musk, ilk olarak beyindeki yapısal bozuklukları ve yaralanmaları çözmek amacıyla çaba göstereceklerini dile getirirken, önümüzdeki 5 yıl içerisinde ise insanların Matrix’te olduğu gibi bir şeyi öğrenmek için sadece bilgisayardan bir indirme yapacağının yeterli olacağını belirtti.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bill Gates, Jack Ma ve Elon Musk’un Uyguladığı 5 Saat Kuralı

ELON MUSK

Dünyanın son dönemdeki en başarılı girişimcileri arasında yer alan Elon Musk, Tesla Motors’un baş mimarı, SolarCity’nin başkanı ve Paypal’ın kurucu ortağı olarak ün salmış bir girişimci, işletme sahibi, yatırımcı, mühendis ve mucittir.

Musk, 2020 yılı itibariyla 40 Milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin 10. kişisi arasında yer alıyor. (Forbes)

Ünlü girişimci Silikon Vadisi’nde, PayPal, SpaceX ve Tesla Motors olmak üzere, 1 milyar dolardan fazla piyasa değerine sahip üç şirket kurmayı başaran ikinci girişimci olarak biliniyor. (ilki James Clark)

Elon, SolarCity, Tesla Motors ve SpaceX gibi dünyanın ve insanlığın son dönemde en çok ilgi duyduğu şirketlerin projelerinde aktif olarak yer aldı. Bu projelerin ortak hedefleri ise küresel ısınmayı azaltmak, Mars’ta insan kolonisi kurmak ve insan soyunun yok olma riskini ortadan kaldırmaktır.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık