4 Bin Lira İle Harika İş Fikri: Kupa Bardak Baskısı

kupa

Bugün karşınızda yepyeni harika bir iş fikri ile bulunuyoruz. Ortalama olarak 4 bin lira ile harika yeni bir iş fikrini hayata geçirebilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bu iş fikri, son dönemde ciddi talep gören Kişiye Özel Kupa Bardak Baskısı…

Hediye fikirleri arasında kişiye özel olan ürünler daima daha fazla dikkat çekiyor. Ayrıca kişiye özel olan hediyeler, seri üretimde gerçekleşen ürünlere göre 5-6 kat daha pahalı satılıyor. Bu kapsamda özel hediyelik ürünlerinin imalatı karlı bir iş fikridir. Bu hediyelikler arasında son dönemde satışı tam anlamıyla patlayan Kişiye Özel Kupa Bardak Baskısı ile kendi işinizi kurabilirsiniz. Ortalama 4 bin lira sermaye ile kendi evinizdeki bir odada bile işe başlayabilirsiniz.

KUPA BARDAK BASKISI

Kupa bardak baskısı, kısaca cam veya seramikten yapılan kupaların üzerine çeşitli istenilen bir tasarımın baskı yapılmasıdır. Bu baskılar, Sublimasyon adı verilen bir işlem ile yapılıyor. Sublimasyon işlemini yapan makineler piyasada bolca bulunabiliyor. Ayrıca son dönemde 3 boyutlu (3D) Sublimasyon cihazları da ortaya çıkmaya başladı, ancak fiyatları çok pahalı. Eğer daha kaliteli bir iş yapmak istiyorsanız 3 boyutlu kupa bardak baskısına da yönelebilirsiniz. Bu durumda sermaye miktarı 9 bin liraya çıkacaktır.

NASIL BAŞLANIR?

Kupa bardak baskısı işlemine başlamak için gerekli ekipmanlar;

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

 • Kupa Transfer Baskı Makinesi
 • Sublimasyon Yazıcı
 • Beyaz Kupalar (İlk etapta 50 – 60 adet)
 • Transfer Kağıdı (100 – 200 adet)
 • 1 Adet Termal Isı Bandı

Bu ekipmanları nereden satın alacağınıza siz karar vermeniz daha mantıklı olacak. Bizim yaptığımız yönlendirmeler nedeniyle zaman zaman sorunlar yaşıyoruz, bu kapsamda bu ürünleri kendiniz dilediğiniz bir teknoloji marketinden satın alabilirsiniz. Fiyat farklarını genellikle markalar oluşturuyor, en ucuz ürüne yönelmeyin; En pahalısına da yönelmeyin. Bu ekipmanlar ortalama olarak 4 bin lira tutmaktadır. Paket halinde satış yapan birçok firma da bulunuyor.

BASKIYA BAŞLAMA


Ekipmanları aldıktan sonra baskıya başlamak ise düşündüğünüzden daha kolay. Bir baskı kısaca şu şekilde gerçekleştiriliyor;

 1. Öncelikle kupa üzerine yapılacak tasarım belirlenir. Kişiye özel bir fotoğraf veya direkt isim de olabilir. Bu tasarımı dilerseniz internetten de indirebilirsiniz. Çeşitli birkaç program aracılığıyla tasarıma şekil de verebilirsiniz. Bu programlar arasında en çok kullanılan Photoshop’tur.
 2. Hazırlanan tasarım Sublimasyon Yazıcı’ya aktarılır, aktarım için fhash disk te kullanılabiliyor. Direkt Usb kablo da uygun.
 3. Sublimasyon Yazıcı’ya transfer kağıdı eklenir ve yazıcıdan tasarım alınır
 4. Tasarım kupa bardak üzerine Termal Isı Bandı ile kaymayacak şekilde yapıştırılır.
 5. Kupa, baskı makinesine yerleştirilir ve sıcaklık 190 derece, süre de 150 saniye olarak ayarlanır.
 6. Bu sürenin ardından kupa çıkartılır ve özel baskılı kupanız hazır.

6 adımda kolaylıkla baskı yapabiliyorsunuz, ilk etapta biraz kayma veya tam istenen tasarım ortaya çıkmayabilir. Birkaç bardakta deneme yapın, ardından kolaylıkla en şık tasarımı çıkartacaksınız.

NASIL İŞ ALINIR?

Kupa bardak tasarımlarını yapmaya başladınız ama iş alamıyorsunuz. Bu durumda yapacağınız şeyler;

 • 4-5 metrekare bir dükkan tutabilirsiniz, kirası uygun olmalı
 • Fotoğrafçılara ilan yapıştırabilirsiniz, aylık 50 – 100 lira karşılığında ilana izin vereceklerdir
 • Hediyelik eşya satan dükkanlara ilan yapıştırabilirsiniz, aylık 50 – 100 lira karşılığında izin alırsınız
 • Komisyon karşılığında hem fotoğrafçılara hemde hediyelik eşya satan iş yerlerine de hizmet verebilirsiniz
 • Facebook’tan sayfa açarak buradan sipariş alabilirsiniz
 • Instagram’da sayfa açarak buradan sipariş alabilirsiniz (KESİNLİKLE DENEYİN)

Bunların dışında eş – dost akrabanıza da hediye birkaç kupa göndermeyi deneyin, bu kupaları görenler size sipariş vermeye başlayacaktır.

NE KADAR KAZANIRIM?

Normal şartlarda hediyelik eşya satılan ortamlarda şık tasarımlı kupa bardaklar 9-10 liraya satılmaktadır. Ancak isme özel kupalarda Türkiye’de bu işi yapan firmaların satış fiyatı 40 ila 50 TL arasında değişiklik gösteriyor. Siz ilk etapta 30 TL şeklinde bir fiyat belirleyebilirsiniz. Bir miktar sipariş aldıktan sonra, bu kupaları sattığınız kişilerde insanların ilgisi olacak ve aynı kişiden daha fazla sipariş alacağınıza emin olabilirsiniz.

Sadece Instagram’da bu yolla iş yapan yüzlerce sayfa var ve Instagram’da bu nedenle kesinlikle bir sayfa açıp; burada ürünlerinizi listelemenizi öneriyoruz. Instagram’da satışa başlamak için Instagram’dan Para Kazanmak ve Instagram’dan Butik Açmak adlı rehberlerimize göz atabilirsiniz.

Sormak istediklerinizi YORUM bölümünden sorabilirsiniz. 

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık