300 Bin TL ile Bu İşe Girdi Aylık 80 Bin Lira Kazanıyor

1358576_cover_rect

Bursa İnegöl’de çiftçilik ile geçimini sağlayan girişimci İldeniz Köprülü, 300 bin lira yatırık ile toprak kullanmadan kurduğu suda marul çiftliği ile kısa sürede normal verimin 3 kat üstünde üretim yapmaya başladı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Tamamen organik olarak suda marul üreten Köprülü, Bursa’da ilk kez yapılan bu üretim çeşidi ile 40 günde 20 binden fazla marul üretiyor.

1100 metrekare alana kurulan sera alanının toplam 300 bin lira maliyet oluşturduğunu belirten girişimci İldeniz Köprülü, “Biraz daha bilimsel yaklaşarak ürün kalitesini arttırmak için suda marul üretimine odaklandık. Marullar 45 günlük periyotta büyüyor ve satışa hazır hale geliyor. Akan su kültürü ile ürün besini tamamen sudan sağlıyor. 45 gün içinde hiçbir hastalığa, hiçbir mantara, topraktan gelen bütün zararlara ve haşerelere karşı izole bir durumda yetişiyor. Yüzde 100 organik olarak sağlıklı yetişiyor. Toprakta yetiştirilen ürünlere nazaran senenin tamamına yayılmış ürün yetiştirme fırsatı sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

300 bin liraya kurulan sera alanında 45 günde üretilen 20 bin marulun tanesi halde 4 liraya, pazarda ise 7 liradan alıcı buluyor. Ortalama olarak girişimci 45 günde hale satışta bile 80 bin lira ciro elde ediyor.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık