1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

30 Bin Lira Destek ile Patron Oldu

30 Bin Lira Destek ile Patron Oldu
0

32 yaşındaki Ayşe Ceylan, girişimcilik kursuna başvurduktan sonra kısa sürede girişimcilik sertifikasını almayı başardı. Sertifikasını aldıktan sonra Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’na (KOSGEB) başvuran Ayşe Ceylan, 30 bin liralık destek almayı başardı. Girişimci ev kadını Ayşe Ceylan, aldığı 30 bin liralık destek ile 10 metrekarelik bir dükkanda evde ürettiği turşu, pekmez, zeytin ve şalgam satmaya başladı.

Dükkanında sattışa sunduğu her ürünü kendisi imal eden Ceylan’ın müşterileri de, organik ürünler bulabilmenin mutluluğu ile dükkanın ürünlerine sürekli olarak rağbet etmeye başladı.

Devlet desteği ile kendi işini kurup kendi işinin patronu olmak istediği için kolları sıvadığını belirten Ayşe Ceylan, “Kursu bitirdikten sonra turşu dükkanı açmaya karar verdim. 4 yıldır da kendi işimin patronuyum. İşlerim çok iyi. Ev kadınları aslında kendi işini yapabilirler. Yapmayı sevdikleri bir yiyecek, bir içecek dahi onlar için bir meslek haline gelebilirler. Turşuyu, şalgamı, zeytini, pekmezi, nar ekşisini, limonatayı kendimiz yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Ayşe Ceyhan, Erdemli İlçesi’nde KOSGEB tarafından verilen hibe desteklemesinden ilk yararlanan kişinin de kendisi olduğu hatırlatın iş kurmak isteyenlere girişimcilik kurslarına mutlaka gidilmesi tavsiyesinde bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: KOSGEB’ten 50 BİN LİRA NASIL ALINIR?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Sadece Bir Fotoğraftan 76 Bin TL Para Kazanmak Mümkün
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir