30 Bin Lira Destek ile Patron Oldu

30 Bin Lira Destek ile Patron Oldu hakkında 2022 yılı güncelliğinde detaylı bilgiler rehberimizde yer alıyor.

30 Bin Lira Destek ile Patron Oldu ile benzer konular hakkında bilgi almak için Başarı Hikayeleri, KOSGEB Kredi ve Hibe kategorimize göz atabilirsiniz.

32 yaşındaki Ayşe Ceylan, girişimcilik kursuna başvurduktan sonra kısa sürede girişimcilik sertifikasını almayı başardı. Sertifikasını aldıktan sonra Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’na (KOSGEB) başvuran Ayşe Ceylan, 30 bin liralık destek almayı başardı. Girişimci ev kadını Ayşe Ceylan, aldığı 30 bin liralık destek ile 10 metrekarelik bir dükkanda evde ürettiği turşu, pekmez, zeytin ve şalgam satmaya başladı.

Dükkanında sattışa sunduğu her ürünü kendisi imal eden Ceylan’ın müşterileri de, organik ürünler bulabilmenin mutluluğu ile dükkanın ürünlerine sürekli olarak rağbet etmeye başladı.

Devlet desteği ile kendi işini kurup kendi işinin patronu olmak istediği için kolları sıvadığını belirten Ayşe Ceylan, “Kursu bitirdikten sonra turşu dükkanı açmaya karar verdim. 4 yıldır da kendi işimin patronuyum. İşlerim çok iyi. Ev kadınları aslında kendi işini yapabilirler. Yapmayı sevdikleri bir yiyecek, bir içecek dahi onlar için bir meslek haline gelebilirler. Turşuyu, şalgamı, zeytini, pekmezi, nar ekşisini, limonatayı kendimiz yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayşe Ceyhan, Erdemli İlçesi’nde KOSGEB tarafından verilen hibe desteklemesinden ilk yararlanan kişinin de kendisi olduğu hatırlatın iş kurmak isteyenlere girişimcilik kurslarına mutlaka gidilmesi tavsiyesinde bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: KOSGEB’ten 50 BİN LİRA NASIL ALINIR?

İNCELEYİN: Zengin Eden En İyi İş Fikirleri

30 Bin Lira Destek ile Patron Oldu hakkında yorum eklemek veya profesyonellerimize soru sormak için aşağıdaki formu ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yorum yapın


Para kazandıran en iyi iş fikirleri için ücretsiz Telegram kanalımıza katılın!