2020’de Başlayabileceğiniz 7 Karlı İş Fikri!

iş fikirleri

Yeni bir yıl yeni bir başlangıç yapmak için harika bir motivasyon sağlıyor. Bir Girişimci olarak bu yıl başlayabileceğiniz birçok karlı iş fikri listemiz var. Bu listemiz ise doğrudan benzersiz olmak ve Türkiye’de yeni trend olmak ile ilgili.

2020 yılında karlı ve potansiyeli yüksek bir iş fikri arıyorsanız, sizler için 7’sini detaylı bir şekilde inceledik. Elbette her iş fikri size uygun olmayabilir. Bu nedenle iş fikrini belirlemeden önce iyi bir şekilde iş planı hazırlamaya özen gösterin. Bu sayede iş sürecinde karşılaşabileceğiniz olası riskleri minimize etme şansınız olacak.

2020’de başlayabileceğiniz 7 karlı iş fikri…

1. KENTSEL TARIM

Kentlerin gittikçe büyümesi ve tarım alanlarının gittikçe küçülmesi nedeniyle gittikçe trend olan bir iş fikridir. Kentler içerisinde dikey, yatay veya doğrudan konutların çatılarında tarıma başlayabilirsiniz. Kentsel tarım tüm dünyada gittikçe popüler olmakta ve organik tarıma olan erişimin azalmasıyla birlikte bu ürünlerin fiyatları gün geçtikçe yükselmektedir. Nakliye avantajları ile birlikte kentsel tarım çalışmalarına yönelik bir planlama yapabilirsiniz.

2050 yılına kadar dünya nüfüsunun 10 milyarı aşması bekleniyor. Ayrıca ilgili raporlara göre, 2050 yılına kadar mevcut gıda üretiminin de yüzde 70 artırılması gerekiyor. Bu kapsamda kentsel tarım sadece bu yılın değil, tüm geleceğimiz için önemli bir iş potansiyel içermektedir.

2. ALKOLSÜZ EĞLENCE MERKEZİ

Tüm dünyada alkolü bırakan insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak bu insanların standart olarak eğlenebilecekleri ortamların sayısı ise çok az. Ülkemizde de hemen hemen gece saat 10’dan sonra açık olan bütün işletmeler alkollü eğlence merkezleri. Bu kapsamda bu insanlar için alternatif bir alkolsüz eğlence merkezi oluşturabilirsiniz.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

3. EVCİL HAYVAN POTANSİYELİ

Gün geçtikçe dünyada olduğu gibi ülkemizde de insanların evlerinde baktığı evcil hayvanlar artıyor. Bu hayvanlara yönelik tüm iş potansiyellerinde artış yaşanıyor. Özellikle ülkemizde de son yıllarda insanlar artık evcil hayvanlarının sağlığı için önemli oranda para harcamaya başladı. Bu doğrultuda farklı ve değerlendirilebilir bir iş fikri arıyorsanız, organik evcil hayvan mamalarına yönelik bir iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

4. YAŞLILARA YÖNELİK SAĞLIK TEKNOLOJİSİ

Avrupa ve ABD’de birçok işletme doğrudan yaşlıların daha güzel bir hayat sürdürebilmeleri için yaşlılara yönelik sağlık teknolojisi üzerine araştırma ve geliştirme yapmaktadır. Dünyada nüfusu yaşlanmaya devam ederken, bu sektörün özellikle büyük sermayeye sahip girişimci ve yatırımcılar için popülaritesi artmaya devam edecek.

5. ZANAAT EĞİTİM KURSU

Son yıllarda insanlar özellikle çocuklarına çeşitli dallarda bir zanaat öğretmek üzere para harcamaya başladı. Ülkemizde sadece büyük şehirlerde birkaç zanaat eğitim kurumu bulunuyor. Bu potansiyeli değerlendirmek üzere bir zanaat eğitim kursu açabilir ve çocuklara tarım, el işi veya çeşitli tamircilik dallarında bir zanaat öğretilebilir.

Özellikle 3 aylık yaz tatilleri döneminde kurs önemli oranda öğrenci çekecektir.

6. SPOR – FİTNESS EKİPMANLARI

Dünya nüfusu obez olmaya devam ederken gün geçtikçe spor-fitness salonlarının yükselişi devam edecek. Bu salonlardan birini açarak doğrudan hizmet odaklı bir iş fikrini hayata geçirebilirsiniz. Ancak bu sektör ülkemizde son yıllarda çok ciddi rekabetlere sahne olduğu için karlılığı azalmıştır. Ancak spor-fitness ürünlerinin ekipmanları ise genellikle yurt dışından ithal edilmektedir. Bu kapsamda ülkemizde bu ürünlerin doğrudan imalatına yönelik bir işletme kurabilirsiniz.

Bu iş fikri için ortalama 2 milyon liralık yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak.

7. ORGANİK KOZMETİK ÜRÜNLERİ

Ülkemizde insanların sağlık endişeleri gün geçtikçe artmaktadır. Bu doğrultuda genellikle kadınlar üzerinden büyüyen kozmetik sektöründe artık insanlar daha bilinçli bir şekilde kullandığı ürünleri iyice analiz etmekte ve yüksek oranda kimyasal barındıran ürünleri satın almamaktadır. Trend organik kozmetik ürünlerine doğru yol alırken, 2020 yılında karlı ve potansiyeli yüksek bir iş fikri arayanlar bu sektörde üretim noktasında bir girişim başlatabilir.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık