Kapat

2019’da Evde Ek İş İmkanı Veren Firmalar

evde ek iş imkanı

Türkiye’de özellikle paketleme konusunda ihtiyaç barındıran birçok atölye, fabrika ve çeşitli işletme, bu ihtiyacı için yüzlerce personel istihdam etmek yerine, genellikle evde ek iş imkanı oluşturmakta ve bu sayede maliyetlerini büyük ölçüde azaltmaktadır. Ancak son dönemde evde ek iş veren firmalar genellikle teker teker evde ek iş arayanlar ile ilgilenmek yerine işi bir kişiye vermektedir. Bu sayede herkes ile ilgilenmek yerine tek bir kişi ile ilgileniyorlar.

Türkiye’de özellikle ev hanımları sıklıkla evde ek iş yaparak, ev ekonomisine katkı sağlamaktadır. Kadınların en çok para kazandığı evde ek işler ise genellikle paketleme işleri oluyor. Ancak son dönemde fabrikalar, atölyeler teker teker evde ek iş imkanı oluşturmak yerine tek bir kişiye veya işletmeye işi veriyor, ardından tüm sorumluluk söz konusu kişide oluyor. Bu nedenle son dönemde evde ek işlerde büyük azalma var. Hatta bu azalıştan faydalanan dolandırıcılar, evde ek iş arayanları hedef almaya başladı. BU NEDENLE ASLA SİZDEN KAPORA GİBİ PARA İSTEYEN BİRİNE LÜTFEN PARA ÖDEMEYİNİZ!

Evde ek iş arıyorsanız ve aradığınız ek işi bulamadıysanız, size en büyük önerimiz; kendi çabanız ile bir iş fikrini hayata geçirmeniz olacak. Böylelikle kendi işinizin başında olacaksınız, istediğiniz zaman çalışma fırsatı elde edeceksiniz ve büyük ihtimal ile başarırsanız daha fazla para kazanacaksınız. Artık dünyada ev hanımları kendi işini kurmak için çaba gösteriyor. Bunu sağlayabilmek için sermayeniz yoksa da, devlet kurumları kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyor ve bu sayede rahatlıkla hibe ve destek alabilirsiniz.

Bir ev hanımı olarak evden para kazanmayı planlıyorsanız, sizin için elbette birçok önerimiz var. Aşağıdaki iş fikirlerinin birçoğunu hayata geçirmek için çok ciddi sermayelere ihtiyacınız yok. Bir süre para biriktirerek bile rahatlıkla hayata geçirebilirsiniz. İşte önerilerimiz;

DOMATES KURUTMA

domates

Son dönemde Türkiye’de organik – bitkisel sektöründe ciddi potansiyel artışı yaşanmaktadır. Organik ürünlere yönelik özellikle batı illerindeki bu potansiyel artışını değerlendirebilmek sizin elinizde. Evde ek olarak yapabileceğiniz bu iş fikri ile, ev ekonominize katkı yapabilirsiniz.

Özellikle Türkiye’nin batı illerinde veya Anadolu’daki büyük şehirlerinden birinde yaşıyorsanız, evde domates kurutma işiyle gelir sağlayabilirsiniz. Artık bu tür kurutma işlerini yapabilmek için genellikle büyük şehirlerde alanlar yeterli değil ve insanlar bu tür işler için vakit ayıramıyor. Ancak bu, özellikle kurutulmuş meyve ve sebzelere olan ilginin azaldığını göstermiyor. Tam aksine son dönemde kurutulmuş meyve ve sebzelere olan ilgi gittikçe artıyor. Ek bilgiler için: Evde Domates Kurutma rehberine tıklayın.

MEYVE KURUTMA

kurutulmuş meyve

Yaz aylarında çarşı pazarda birbirinden güzel ve lezzetli meyveleri bulabiliyor, ancak kış aylarında aynı güzelliğin ve lezzeti bulabilmek pek mümkün değil. Bu nedenle genellikle kış aylarında tüketilmek üzere yaz aylarında meyve kurutuluyor. Özellikle Anadolu’da insanların yoğun bir şekilde tükettiği bu kurutulmuş meyveler, evde ek iş arayanlara da para kazanma fırsatı sağlıyor.

Yaz aylarında evde boş vaktiniz varsa ve bol güneş alabilen bir balkon veya dam – çatı, bahçe sahibiyseniz eğer meyve kurutup bunları kış aylarında satışa sunabilirsiniz. Uzun vadeli bir iş olması kapsamında aynı zamanda düşündüğünüz kadar zor ve yüksek sermaye talep etmiyor. Ek bilgiler için: Evde Meyve Kurutma rehberine tıklayın.

ORGANİK REÇEL YAPIMI

reçel
Evde iş imkanı arıyorsanız eğer ve reçel yapımı konusunda kendinize güveniyorsanız hiç durmayın, organik reçel üretimine başlayın. Pazardan veya şehrinizdeki Sebze ve Meyve Hali’nden uygun fiyatlar ile organik meyveler bulabilirsiniz. Bu meyvelerden organik reçel üretimi sağlayarak bu ürünlerden para kazanabilirsiz.

Organik reçel yapabilmek için birkaç video izlemeniz yada tariflere göz atmanız yeter. O kadar zorlu bir çalışma gerektirmiyor. Organik reçelleri ise herhangi bir markete yada pazarcı tezgahına bile satabilirsiniz. Ortalama olarak reçellerden elde ettiğiniz 200 TL’nin yaklaşık 130 lirası net kar.

KANVAS TABLO

kanvas
Son yılların evler için en iyi dekorasyon fikirleri arasında yer alan ve yüzde 600 kar marjı ile satışa sunulan kanvas tablolar evde iş imkanlarına göz atanlar için kesinlikle harika bir fikir. Evde kanvas tablo üretebilmek için herhangi bir marangoza gidip gerekli malzemeleri alabilirsiniz. Ayrıca kanvas tablolarısatmak için herhangi bir ev ürünleri satan dükkanla direkt olarak iletişime geçebilirsiniz. Fabrika üretimi olarak tüm Türkiye’ye satılan kanvas tablolar genellikle aynı olduğu için farklı ve dikkat çekici ürünler daha hızlı satılmaktadır.

Kanvas tabloları üretebilmek için küçük bir baskı makinesi de satın alabilirsiniz. Böylelikle daha hızlı üretim gerçekleştirirsiniz ancak öncelikle potansiyelinizi görmeden makine satın almanızı önermiyoruz. Bu tür makineler için 6-7 bin lira sermaye ihtiyacınız olacak. Kanvas tablolar konusunda seri üretime geçerseniz eğer bu ürünleri sosyal medyadan da satışa sunabilirsiniz. Bunun için özellikle Instagram’ı kullanmanızı öneriyoruz. Ciddi satışlar elde edebilirsiniz. İlk etapta satış yapmamaktan şikayetçi olmayın, referans oluşturmayı sürdürün.

EVDE SABUN YAPIMI

sabun
“Ben ne anlarım sabundan” diye düşünmeyin hiç. Sabun üretimi gerçekleştirebilmek için sadece bir el kitabı yada birkaç Youtube videosu bile yeterli. Sabun üretmek o kadar zor değil.

Genellikle evde üretilen bu sabunlar “HOŞ GELDİN BEBEK” kutularında kullanılır ve hoş kokuları ile dikkat çeker. Siz bu ürünleri çok uygun fiyatlar ile yine internetten bulabiliyorsunuz. Bu tür sabunları hoş kokular ve şık küçük aksesuarlar ile paket haline getirip sosyal medyadan satabilirsiniz. Ayrıca şehrinizde bu tür ürünlerin satıldığı onlarca işyeri bulunuyordur. Bu dükkanlara da mutlaka KAR PAYI SATIŞI şeklinde ürün bırakmayı ihmal etmeyin. Evde iş konusunda son 1 yıldır ev kadınları arasında çok popüler bir iş olarak dikkat çektiğini de ayrıca belirtelim.

AYRICA İNCELEYİN

Evde yaparak para kazanabileceğiniz daha birçok iş fikri var. Bunlara göz atmak için Evde Para Kazandıran 14 İş Fikri‘ne göz atmanızı mutlaka öneririz.

BİLGİSAYARDAN ANLIYORSANIZ

Eğer bilgisayar, internet, grafik, yazılım gibi konularda bilginiz varsa da bu yol ile birçok konuda ek para kazanma fırsatınız var. Para kazanma yollarına göz atmak için İnternetten Para Kazanmanın 36 Yolu adlı rehberimize mutlaka göz atın!

“2019’da Evde Ek İş İmkanı Veren Firmalar” üzerine 50 yorum

 1. ayşe says:
 2. Aysun says:
 3. Aysun says:
 4. Sevcan says:
  • Songül Okan says:
 5. Hatice says:
 6. Hanife says:
 7. Naz says:
 8. Ebru says:
 9. mehmet temizel says:
 10. Yasemin says:
  • Nesrin ulukan says:
   • Ertuğrul says:
   • Şefika says:
 11. Cksmn says:
 12. Fatma says:
 13. Yakup says:
 14. Zeynep Aktaş says:
 15. ozan says:
  • Esra says:
 16. MEDİNE says:
  • Rabia akalın says:
  • Özlem Fidan says:
 17. Leylasadik says:
  • Zeynep says:
 18. Huseyin says:
 19. Kezban özen says:
  • Rabıya says:
 20. Ömer says:
 21. deniz says:
 22. Cengiz says:
 23. Adem İŞLER says:
  • Müjde says:
 24. Çiğdem says:
 25. Aleyna ecem koçdor says:
 26. İlknur says:
 27. Fatih Tekin says:
 28. G. Kaplan says:
 29. Tuğçe sivritaş says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir