1. Anasayfa
 2. 20 Bin Liraya Kadar Sermayesi Olanlar İçin Yeni İş Fikirleri

20 Bin Liraya Kadar Sermayesi Olanlar İçin Yeni İş Fikirleri

20 Bin Liraya Kadar Sermayesi Olanlar İçin Yeni İş Fikirleri

Düşük sermayeler ile yeni bir girişim başlatmak isteyenler için en iyi açılış sayfası!

Yeni bir iş fikrini hayata geçirmek için az olabileceğini düşündüğünüz 20 bin liraya kadar sermayeniz varsa tamamen umutsuzluğa kapılmayın. 2023 şartlarında Türkiye’de 20 bin lira ile başlayabileceğiniz birçok yeni iş fikirleri bulunmaktadır.

Tüm rehberlerimiz ücretsizdir ve amacımız Türkiye’de girişimcilere destek olmak ve iş dünyasındaki yatırımları artırmak üzere olası girişim ve yatırımlara yönelik teori kısmında destek sağlamaktır.

Hiç sermayeniz olmadan para kazanmak gerçekten düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Ancak küçük de olsa 20 bin liraya kadar sermaye ile yapılabilecek birçok yeni iş fikri var. Eğer 20 bin liraya kadar sermayeniz varsa, Karlı İş Fikirleri platformumuzda değerlendirebileceğiniz birçok iş fikri bulunuyor. Bu iş fikirlerine yönelmek kısa sürede sermayenizi artırmak için önemli fırsatlar sağlayabilir.

Bu iş fikirlerinin rehber bağlantılarını biraz aşağıda listeledik. Hangi işin sizler için daha uygun olduğunu belirlemek için deneyimlerinizi, eğitim düzeyinizi, referanslarınızı ve yeteneklerinizi kullanın. Birçok iş fikri daha karlı olabilir ancak o işin size uygun olup olmadığını iyice incelemeniz gerekiyor. Zira her şeyi doğru yapsanız bile “size uygun olmayan bir iş” çoğu zaman karanlık bir tünele giriş yapmaktır. Işığa ulaşmak zor olabilir.

 1. Sermayesiz İş Fikirleri
 2. 10 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 3. 20 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 4. 50 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 5. 100 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri

20 BİN LİRA İLE NE İŞ YAPILIR?

sermaye iş fikirleri

 1. Hediye Sepeti Oluşturmak
 2. Drone Pilotluğu (Meslek eğitimi)
 3. Yeni Nesil Lokmacı (Seyyar)
 4. Az Sermaye ile Yapılacak İşler (Liste)
 5. 2020 İçin Harika Düşük Sermayeli 9 İş Fikri 
 6. Seyyar 9 İş Fikri
 7. Nohut Dürüm İşi
 8. İş Kurmak İstiyorum Diyenler İçin 245 İş Fikri!
 9. Facebook’tan Para Kazanmanın 5 Yolu
 10. Tshirt Tasarlamak
 11. Küçük Cafe
 12. Sigorta Acentesi Açmak ve Bayilik (Yalnızca sistem ücreti)
 13. Yan Gelir Olarak Yapılacak İşler
 14. Stoksuz E-ticaret Dropshipping
 15. Evde Domates Kurutma İşi
 16. Butik Çay Evi
 17. Küçük Sermayeli Karlı İşler
 18. Kaz Yetiştiriciliği (Düşük Kapasite)
 19. Tam 18 Karlı İş Fikri!
 20. Hindi Yetiştiriciliği  (Düşük Kapasite)
 21. Al Sat İşleri ile Para Kazanmak
 22. Ahşap Oyuncak Yapımı
 23. Instagram’dan Para Kazanmak (Dikkat Çekiyor)
 24. Ahşap Oyuncak İmalatı (Düşük Kapasite)
 25. Youtube’dan Para Kazanma (Profesyonel Başlangıç)
 26. Az Sermaye İle Yapılacak İşler
 27. Spotçuluk
 28. BIM ve A101 Fırsatlarını Takip Etmek
 29. Salep Tohumu Yetiştiriciliği

AMAÇ SERMAYEYİ ARTIRMAK

Bu rehberde yer alan iş fikirlerinin birçoğu genel olarak 20 bin liraya yakın sermayenizi bir üst segment / seviyeye taşımak için kullanılmalı. Bu durumda daha iyi bir iş fikrini hayata geçirmek için yeterli sermayeye sahip olma şansı elde edeceksiniz.

Türkiye şartlarında 20 bin lira ile yapılabilecek birçok iş fikri vardır, ancak bu iş fikirleri düşük düzeyde potansiyel içermekte ve genellikle yüksek oranda emek talep etmektedir. Eğer 20 bin liraya yakın sermayeniz varsa, minimum 6 ay içerisinde bu sermayeyi 40 bin liraya çıkartabilecek yeni iş fikirlerine yoğunlaşmanızı öneririz. Bu durumda daha yüksek potansiyel içeren iş fikirlerine yoğunlaşma fırsatı elde edersiniz.

Sık sık uyardığımız gibi, bir daha belirtmek gerekirse; Bir iş fikri için araştırma yaparken çok karlı olduğunu fark ettiğiniz anda o iş fikrine hemen yatırım yapmayın. İş gerçekten çok karlı olabilir ancak size uygun olmayabilir. En karlı iş, size en uygun iştir. Çünkü en “karsız” olarak nitelendirilen iş fikirleri bile, doğru ve severek yapıldığı zaman önemli düzeyde gelir sağlayabilir. Elbette para kazanmak için biraz emek ve çaba sarfetmeniz gerekir, ancak örneğin fotokopi merkezi açmak gerçekten karlı bir iştir ancak öğrencilerle günün 12 saati yoğun bir ilişkiye giremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu işi birkaç ay sonra yürütememeye başlarsınız.

Sadece Türkiye’de değil, neredeyse tüm dünyada yeni iş yerlerinin yüzde 80’i ilk 2 yıl içerisinde kapanmaktadır. Bu nedenle, doğru işi yaptığınıza emin olmak üzere, tüm planlamalarınızı yapın. 20 bin liranın az olduğunu düşünmeyin, dünyanın en önemli işletmelerin birçoğu bu paradan daha az tutarlarla yola koyulan girişimciler tarafından kurulmuştur. Önemli olan sadece 6 ay içerisinde bunu 40 bin lira yapmanız ve aşağıdaki bağlantıdan 50 bin liralık iş fikirlerine yönelmeniz olacak.

Diğer sermaye düzeyleri için ana iş fikirleri;

 1. Sermayesiz İş Fikirleri
 2. 10 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 3. 20 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 4. 50 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri
 5. 100 Bin Lira Sermayeli İş Fikirleri

Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Bulunduğumuz dünyada eğer faiz gibi stabil gelirli bir yatırım aracını kullanmıyorsanız, ne kadar para kazanacağınız büyük ihtimalle belirsizdir. Bu nedenle iş fikirlerini iyi bir şekilde incelemeniz ve rehberlerde yer alan ek bilgilere dikkat etmelisiniz.

Para Kazanmak Kolay mı?

Yeterli sermayeye sahip insanlar için para kazanmak kolay olabilir, ancak düşük sermaye sahipleri için iş dünyası gerçekten çok zordur. Ancak günümüzde yeterli sermayeye sahip insanların büyük kısmı sıfır sermaye ile yola koyulmuştu. Bu açıdan, zorlukları görmeden rahata ermek pek kolay gibi görünmüyor.

İş Fikirleri İçin Kredi Çekmeli Miyim?

Karlı İş Fikirleri platformu olarak bir iş fikrini hayata geçirmeniz üzere, kredi çekip çekmemeniz gerektiğini asla öneremeyiz. Bu hayatınızın geri kalanı için çok önemli bir karardır, bu nedenle en doğru işi bulana kadar asla borç almanızı önermiyoruz. Doğru işi bulmak da düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir.

5 Bin Lira İş Yapmak İçin Yeterli mi?

5 bin lira rehberimizde yer alan iş fikirlerini hayata geçirmek için yeterli bir rakamdır. Elbette bazı iş fikirleri için birkaç bin lira daha lazım olabilir. Ancak başlangıç düzeyi için yeterlidir. Elbette bu iş fikirleri kapsamlı değil, 5 bin liranızı kısa sürede 10 bin lira yapmak için fikirlerdir. Ancak doğru yapmayı başarırsanız, işi daha kapsamlı hale getirip büyütebilirsiniz de.

Hangi İş Fikri Bana Daha Uygun?

Siz değerli ziyaretçilerimize hizmet verdiğimiz ilk andan beri en fazla önemsediğimiz konu; size uygun işi belirlemenize yönelik olan uyarılarımızdır. Asla ama asla sevmediğiniz bir işi
-sırf karlı görünüyor- diye yapmaya kalkışmayın. Büyük ihtimalle o işten kar elde edemeyeceksiniz. Yeteneklerinize, eğitimlerinize, deneyimlerinize uygun bir iş fikri belirleyin. Bu süreci kısa tutmayın, birkaç hafta düşünmenizi mutlaka öneririz.

Ortak Bulmalı mıyım?

Ortaklık demek 2 katı sermaye, 2 katı iş gücü, 2 katı mesai demek. Böyle düşününce çok karlı bir fikir gibi görünüyor, ancak doğru ortağı bulmak zor olabilir. Eğer ortağınız ile anlaşamazsınız, büyük ihtimalle işi batırırsınız. Bu nedenle ortak bulmanızı mutlaka öneriyoruz, ancak tam olarak tanımadığınız insanlar ile ortaklık yapmanızı asla önermiyoruz. Bir insanı birkaç günde tanıyamazsınız, bunu da asla unutmayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir