Kapat

20 Bin Lira İş Kurdu: Şimdi 5 Kişiye İş Veriyor

fatma sağlam

Samsun’da yaşayan ev hanımı Fatma Sağlam, eşinin asgari ücret ile çalışması nedeniyle ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla iş arayışına girdi. İstediği iş fikri için yeterli sermayesi olan Sağlam, bunun üzerine İŞKUR’a giderek burada girişimcilik sertifikası almak üzere başvuru yaptı. Başvurusu onaylanan Sağlam, aldığı destek ile kendi işini kurmak üzere sermaye sahibi oldu.

Samsun’un Havza ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi 33 yaşındaki Fatma Sağlam, ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla bir yufka üretim atölyesi kurmak istedi. Yeterli sermayesi olmadığı için farklı fikirler üzerine yoğunlaşan Sağlam, bunun üzerine İŞKUR’a giderek girişimcilik sertifikasına başvurdu. Burada birkaç haftalık eğitimin ardından girişimcilik sertifikası almayı başaran Sağlam, sertifika ile başvurduğu Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) aracılığıyla işi için 20 bin lira hibe almayı başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bu İş Fikriyle Zengin Oldular! Siz de Yapabilirsiniz!

Aldığı hibe ile hemen bir yufka üretim tesisi kuran Sağlam, aradan geçen 2 yılın ardından işini büyütmeyi başardı. Samsun’un en büyük yüfka tesisi olmayı başaran işletmesine 5 personel istihdam etmeye başlayan Sağlam, günümüzde aylık 20 bin liradan fazla gelir elde ediyor.

yufka

Anadolu Ajansı’na (AA) konuşan Sağlam, “Araştırdık, ilçemizde yufka imalatı yapan yer yoktu. Bu iş fikrine yoğunlaştık. Eşimin ve ailemizin desteğiyle makineleri alarak iş yerini kurduk. ‘Hanımeli’ adıyla markamızı oluşturduk. Şimdi 250 metrekarelik iş yerinde 5 kadına da iş imkanı sağlıyoruz. Başta Samsun olmak üzere Ankara, Amasya, Çorum gibi illerdeki marketlere de ürün veriyoruz” dedi.

https://www.aa.com.tr/tr/yasam/kosgeb-destegiyle-girisimci-oldu-5-kadina-is-imkani-sundu/1684230

İLGİLİ: KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Online Platforma Aktarılıyor

“20 Bin Lira İş Kurdu: Şimdi 5 Kişiye İş Veriyor” üzerine 1 yorum

  1. erkan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir