1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

2 Yıldır Bu İşi Yapıyor! Şimdi Paraya Para Demiyor

2 Yıldır Bu İşi Yapıyor! Şimdi Paraya Para Demiyor
5

Samsun Çarşamba’da yaşayan ev hanımı Hatice Demirbilek, 2 yıl evvel kuluçkalık amacıyla ödünç yumurta aldı, bu yumurtaların yeşil olduğunu fark edince, bu işe girmek için çalışmalara başlayan Demirbilek, 2 yıl içerisinde bir servet kazandı.

Samsun’un Çarşamba ilçesinde yaşayan kadın girişimci Hatice Demirbilek, kuluçkalık amacıyla komşusundan yumurta ödünç aldı. Bu yumurtaların yeşil olduğunu fark eden Demirbilek, çocuklarının yeşil kabuklu yumurtanın normal yumurtaya göre daha yüksek fiyata alıcı bulduğunu öğrenip kendisine söylemesi üzerine bu alanda üretim yapmaya karar verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kolay Para Kazanma Yolları

Demirbilek’in, birkaç ay içerisinde yeşil yumurta yumurtlayan 100 tavuğu oldu.

Çiftliğe bir süre önce giren tilki 30 tavuğu telef etti. Şu anda 70 tavuğu bulunan Demirbilek ayda 2 bin civarında yumurta elde ediyor ve yumurtaları pazarda satıyor.İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün kadınlara yönelik hazırladığı ve 30 kişinin katıldığı proje kapsamında örnek girişimci olarak gösterilen Demirbilek, yeşil yumurtlayan tavuk sayısını artırıp daha büyük bir tesis kurmayı hedefliyor.

Komşusu, verdiği yeşil yumurtayı çürük sanıp küstü

Demirbilek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce yeşil yumurtadan haberi bulunmadığı gibi bu kadar değerli olduğunu da bilmediğini söyledi.Yeşil yumurtanın yüksek fiyata alıcı bulduğunu öğrenince üretime başlamaya karar verdiğini belirten Demirbilek, “İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden de yardım aldım. Ürettiğim yumurtaları pazarlara giderek ve tanıdığım yerlere vererek satıyorum. Bir yumurtayı 5 liraya, bir tavuğu da 150 liraya sattım. Kuluçka döneminde yumurtanın fiyatı 15 liraya kadar çıkabiliyor.” dedi.

Demirbilek, bir anısını şöyle anlattı:

Bir komşuma yemesi için yeşil yumurtadan gönderdim. Ona bozuk yumurta verdiğimi düşünüp küstü ve 3 hafta benimle konuşmadı. Sonra ona, gelip kendisinin yumurtayı toplamasını söyledim. Gelip görünce doğru söylediğimi anladı.

Anadolu Ajansı
Samsun – Yaşar Karaman

1- Para Kazanmanın Yolları – Güncel
2- Kısa Yoldan Para Kazanmanın En İyi Yolları
3- Kolay Para Kazanma Yolları – Tam 18 Karlı Fikir!
4- İnternetten Para Kazanmanın 8 Yolu
5- Para Kazandıran Hobiler
6- Online Para Kazanma Yolları

İlginizi Çekebilir
reklam-ajansi

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

  1. Allah aşkına isabetli sallayin biraz.70 tavuktan 2000 yumurta için her bir tavugun gunde 28 yumurta vermesi lazim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir