2 Bin Lira ile Bu İşe Başladı Şuanda 250 Bin Lira Ediyor!

solucan

Yaklaşık son 6 yıldır Türkiye’de organik tarım için büyük nimetler arasında gösterilen solucan gübresi işinden her gün yeni bir başarı hikayesi geliyor. Son başarı hikayesi ise Aydın’da yaşayan Adem Karasu’dan. Karasu, 5 bin ile başladığı solucan gübresi işinde şuanda 1 milyona yakın solucana ulaşarak ciddi bir gelir kazanmaya başladı.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Aydın’ın Kuyucak ilçe merkezinde yaşayan ve organik tarım için çeşitli araştırmalar yaptıktan sonra solucan gübresi işine girmeye karar veren Adem Karasu, 2 yıl önce aldığı 5 bin adet solucan ile yetiştiriciliğe başladı. Şuanda 1 milyona yakın solucan sayısına ulaşan girişimci Karasu, sadece bu yol ile 2 yılda on binlerce lira gelir elde etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: SOLUCAN GÜBRESİ NASIL ÜRETİLİR? 

1 milyon solucandan elde ettiği gübreleri ve isteyenlere de solucanları satan Karasu, solucan gübresinin kilogramını 10 liradan satarken, solucanların tanesini ise 25-30 kuruştan satıyor.

Solucan gübresine ve solucanlara çok ciddi bir talep olduğunu ifade eden girişimci Karasu, “İlk etapta 5 bin solucanla bu işe başladık. Şu anda 800 bin, 1 milyon civarında solucanımız oldu. Bu organik bir gübre. Bir ağaca verdik. 5 yıl bu ağaç gübre istemiyor. Solucan üretimini de asidini aldığımız hayvan gübresini solucanlara vererek yapıyoruz. Bu gübreyi önce kendim kullandım. Çok faydalı oldu. Şimdi park bahçelerde kullanılıyor. Önce solucan gübresi satışı ile başladık. Şimdi hem solucan hem de gübresini satarak çalışıyoruz” dedi. 

 Yalnızca bin 250 ile aldığı solucanlar ve birkaç ekipman ile 2-3 bin lira ile bu işe başlayan Karasu’nun sadece solucanları ise şuanda 250 bin lira gelir getiriyor.
İHA
> KOLAY YOLDAN PARA KAZANMA YOLLARI

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık