1. Anasayfa
 2. İnternetten Para Kazanmak

12+ En Çok Kazandıran Reklam Siteleri (Veren)

12+ En Çok Kazandıran Reklam Siteleri (Veren)
15

Bir blog veya web sitesi sahibi konumunda bulunuyorsanız en çok ihtiyacınız olacak olan şey reklamdır.

Web sitesi yaparak para kazanmak istiyorsanız bunun iki farklı yolu var. İlk yolu herhangi bir ürün veya hizmet satmaktır, ikinci yol ise reklam almaktır. Reklam almak istiyorsanız da elbette reklam veren siteler aracılığıyla Türkiye ve dünyada reklam verenlere ulaşmaktır.

Türkiye’de her gün binlerce internet sitesi kurulmakta ve çeşitli sektörlerde yer edinmeye çalışmakta. Bu internet sitelerinin çok büyük bir kısmı reklam ile gelir kazanmaya odaklanırken, kısıtlı bir kısmı herhangi bir ürün veya hizmet satışına yönelir yani E-Ticaret olarak faaliyet gösterir. Eğer E-Ticaret sitesi kurmadıysanız ve para kazanmak istiyorsanız mutlaka reklam siteleri ile içli dışlı olmak zorunda kalacaksınız.

Türkiye’de de birçok webmaster tarafından kullanılan ve sıklıkla en çok kazandırdıkları belirtilen birçok reklam siteleri var. Bu reklam siteleri aracılığıyla web sitenize reklam alabiliyorsunuz. Her reklam sitesinin farklı başvuru şartları var. Örneğin bazı reklam siteleri yüksek ziyaretçi isterken, bazısı sadece ekonomi içerikli sitelerle çalışmak isteyebiliyor. Bu nedenle reklam sitelerine göz atarken öncelikle başvuru şartlarını inceleyin.

1- GOOGLE ADSENSE

Tavsiye: 10/10
Türkiye ve Dünyanın en çok kullanılan reklam sitesi Google Adsense’dir. Teknoloji devi Google’ye ait olan servisten, yasalar içerisindeki uygunluğu olan her siteye reklam alabilmeniz mümkün. Ancak Google Adsense’nin tüm legal siteleri sistemine dahil ettiğini söylemek zor. Birçok webmasterin ilk olarak başvurduğu servis olan Google Adsense’nin sıkı politikaları vardır. Türkiye’nin ve dünyanın en çok kazandıran reklam platformu olan Google Adsense ödemeleri banka hesabınıza yapmaktır. Serviste, web siteleri için birçok farklı reklam modeli bulunmaktadır. Google Adsense’den ne kadar kazanacağınıza ilişkin bilgileri Google Adsense Ne Kadar Kazandırır adlı rehberde bulabilirsiniz.

2- POPADS

Tavsiye: 10/9
Dünyanın birçok ülkesinde Popup adı verilen reklam modelinde sektörün öncü platformu Popads’dır. Popup kısaca web sitenize giren bir kullanıcıya bağımsız olarak başka bir sayfanın otomatik olarak açılması anlamına geliyor. Bu reklam modelinin kullanıcılar tarafından çok olumsuz geribildirimler aldığını belirtmek gerekiyor. Serviste her 1000 popup hitine 1 dolar ödeme yapılıyor. Ödemeleri Paypal ile yapan servis, Türkiye’de Paypal kapandığı için Payoneer’den de ödeme yapmaktadır.

3- PMOB

Tavsiye: 10/7
Sadece Türkiye’de kullanılan bir reklam sitesi. Platformda 6 farklı sabit reklam sistemi bulunuyor. Genellikle mobil kullanıcısı yüksek olan web siteleri için öneriliyor. Ödemeler talep edildiği anda banka hesabına yapılıyor.

4- ADROIN

Tavsiye: 10/5
Türkiye’de de sıklıkla kullanılan bir reklam platformu olan Adroid, gösterim ve tıklama başına değil sadece dönüşüm başına ödeme yapıyor. Güvenilirlik sorunu yaşatmayan Adroin, ödemeleri haftalık yapıyor ve ödemeler için minimum alt taban 100 TL.

Bayi (franchise) Kredisi

Bayilik/Franchise açmak isteyenlere kredi veren banklara göz atabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayeniz yok ama ticarete atılıp iş kurmak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kâr Marjı Yüksek Ürünler

Kâr marjı yüksek ürünlerdeki iş fırsatlarını değerlendirerek daha kısa sürede daha hızlı büyüyebilirsiniz.

5- LIGATUS

Tavsiye: 10/7
Almanya merkezli Ligatus firması Türkiye’de de son dönemde ciddi bir yükseliş grafiği yakaladı. Tıklama başına ödeme yapan Ligatus, halihazırda özellikle haber siteleri tarafından en çok kullanılan reklam sitesi. Platformda bir tıklama için verilen ücretler büyük oranda değişse de, ortalama olarak tıklama başına 8 ila 15 kuruş arasında bir ödeme almanız mümkün. Herhangi bir güvenilirlik sıkıntısı yaşanmayan platforma kayıt olmak için yüksek web sitesi hiti talep ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Facebook'tan Para Kazanmanın 9 Yolu

6- ADMATIC

Tavsiye: 10/8
Türkiye’de uzun yıllardır kullanılan ve köklü bir geçmişi olan Admatic, bugün Türkiye’nin en büyük sitelerinde kullanılan kazançlı bir reklam servisidir. Admatic’te çok farklı reklam modelleri bulunuyor. Servise giriş yapmak için de yüksek hitli bir web siteniz olması gerekiyor. Özellikle Türkiye’de Interstitial reklamın öncüleri arasında yer alıyor. Bu konuda bir reklam arıyorsanız mutlaka Admatic’i kullanmanızı öneriyoruz. Admatic’te ödemeler aylık olarak banka hesabınıza yapılmaktadır.

7- PopMyAds

Tavsiye: 10/6
Popup reklam modeli ile web sitenize reklam almak istiyorsanız PopAds’en en önemli alternatifi PopMyAds’tir. Ancak tekrar etmek gerekirse, web sitesi ziyaretçileri popup reklamlardan nefret eder. O nedenle tıklama ve gösterim bazlı reklamları daima öneriyoruz. PopMyAds’ta da ödemeler Paypal üzerinden yapılıyordu ancak Paypal kapatıldığı için artık Türkiye’de de açık olan Payza sistemi kullanılıyor.

8- REKLAMSTORE

Tavsiye: 10/6
Türkiye’nin en eski reklam servislerinden biri olan Reklamstore son dönemlerde biraz ilgi çekiciliğini kaybetmiş olsa da, hala sektörde bilinen bir platform. Video ve mobil reklam seçenekleri de sunan Reklamstore, 400’e yakın farklı ajans ile otomatik reklam anlaşması yapmış bir platform. Sitede ortalama olarak 1 tık için 7 ila 12 kuruş arası ödeme alırsınız. Reklamstore’de ödemeler aylık olarak banka hesabınıza yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Dolar Kazanmak

9- WORDEGO

Tavsiye: 10/6
Çok fazla adı bilinmese de Türkçe ve İngilizce olarak yayıncılar için reklam çözümleri sunan bir platform. Serviste tıklama ve gösterim başlı reklam modelleri yer alıyor. Ödemeler Wordego’da da aylık yapılıyor.

10- DESK-FİVE

Tavsiye: 10/5
Türkçe, İngilizce ve Almanca reklam çözümleri sunan Desk-Five, gösterim ve tıklama bazlı reklam seçenekleri sunuyor. Platformda videolar ve çeşitli Interstitial reklamları bulabiliyorsunuz. Sistemde güvenilirlik sorunu olmadığını ayrıca belirtmek gerekiyor. Desk-Five’nin merkezi de Türkiye’de. 1000 gösterime ortalama olarak 25 kuruş ödeme yapan Desk-Five’de 50 Euro’ya ulaşınca ödeme talep edebiliyorsunuz.

11- REKLAMPORT

Tavsiye: 10/6
2008 yılında Türkiye’de reklam sektörüne giren Reklamport, halen sıklıkla kullanılan bir servis. Bugün Türk Hava Yolları, Turkcel, Bein-Sport, Bimeks gibi markaların reklamlarını yayıncıları ile paylaşan Reklamport’ta Almanca, Türkçe ve İngilizce panel bulunuyor. Sisteme yayıncı başvurusu yapmak için 10 bin üzeri hitli bir web siteniz olmalı.

12- REKLAM9

Tavsiye: 10/7
2013 yılında reklam sektörüne hızlı bir giriş yapan Reklam9, bugün Türkiye’nin en çok kullanılan tıklama ve gösterim bazlı reklam platformudur. Sistemde web site sahiplerine kazandıran birçok farklı reklam modeli yer alıyor. Platformun web sitesine girdiğiniz zaman çok basit bir site sizi bekliyor olacak, merak etmeyin gayet güvenilir bir platform. Ayrıca farklı olarak Reklam9, AppNexus, Google DoubleClick Ad Exchange gibi global reklam platformları ile bütünleşik olarak çalışıyor. Reklam9’da ödeme alt limiti 20 TL ve ödeme talep ettikten 1 hafta sonra ödemeleriniz hesabınızdaki banka hesabına yapılıyor.

13- MAXAD

Tavsiye: 10/9
Türkiye merkezli Maxad, bugün Türkiye’de özellikle video ve oyun siteleri tarafından en çok kullanılan reklam sitesidir. Google Adsense sertifikalı platformda yayıncılar için çok farklı reklam modellemeleri de sunuluyor. Maxad’da herhangi bir güvenilirlilik sorunu yaşamazsınız. Sistem yıllardır kullanılıyor ve 2012 yılından beri harika bir müşteri desteği sunuyor. Önerdiğimiz reklam siteleri arasında yer alıyor.

Sektöre yeni reklam siteleri girdikçe makalemiz güncellenmektedir.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (15)

 1. 17 Şubat 2021

  Ben Kullanıyorum Popunder Tam sayfa reklamlar dolar üzerinden Min 25Dolar ödeme banka havale var

 2. gayet başarılı adresinde buna benzer çok sayıda makaleler bulabilirsiniz…

 3. Maxad ve pmob uçmuş reis bi el at

 4. Ankara Koray Nakliyat olarak hedefimiz her zaman müşteri memnuniyeti olup taşıma işlemlerinde gerçekleşe bilecek tüm süreçlerde Koray Nakliyat garantisi verilmektedir.

 5. 10 Mayıs 2019

  reklam9 hakkında bilgisi olan varmı güvenilirmi ?

 6. Adhical adında yeni bir reklam sistemi daha çıkmış, ödemeleri yüksek, çözüm odaklı ve hızlı destek ekibi var bence artık bu listede yer alabilecek bir site.

 7. 16 Şubat 2019

  admin teşekkür ederim aydınlatma için

 8. 7 Şubat 2019

  WorldAd en iyilerinden birisi hem mükemmel sistemi ile reklam veren haklarını koruyor hem de yayıncıya yüksek kazanç veriyor. Siteye adresinden ulaşabilirsiniz. Bende bunu kullanıyorum Popup ve banner gibi dört çeşit reklamı var.

 9. Çok teşekkürler

 10. teşekkürler hepsini tek tek okuyor ve inceliyorum inşallah bir gün bizde aradıgımız reklam gelirini elde ederiz

 11. Benim sitem yok reklam beyenip para kazanabilrmyim bu yünde sizin firleriniz ünerileriniz nelerdir atamoney. Wın nasıl bir site güvenilir mi

 12. 21 Mart 2018

  batmanda

 13. 14 Mart 2018

  çok güzel bir bilgi teşekkür ederiz,

 14. 26 Kasım 2017

  Güzel beğendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir