1. Anasayfa
  2. Başarı Hikayeleri

11 Yıllık İşini Bırakarak Girdiği Bu İş İle Zengin Oldu

11 Yıllık İşini Bırakarak Girdiği Bu İş İle Zengin Oldu
0

Adana’da yaşayan girişimci Şimşek Korkmaz, uzun yıllar Gaziantep’te tekstil sektörünün farklı dallarında çalıştıktan sonra hiçbir şey elde edemediğini görüp, kendi işini kurmaya karar verdi. Gaziantep’te çalışırken tatlı konusunda eşsiz lezzetlerin olduğunu fark eden Şimşek Korkmaz, girdiği ‘Fıstık Bombası’ işi ile kısa sürede zengin oldu.

11 yıl boyunca Gaziantep’te tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmalarda çalışan girişimci Şimşek Korkmaz, bu şehirde sık sık tatlıcıları ziyaret etti. Farklı tatlılara da ilgi duyan Korkmaz, bu yönünü kullanarak ‘Fıstık Bombası’ adında bir lezzeti denemeye başladı. Ardından kendi işini bırakıp bir işletme kuran Korkmaz, kısa sürede başta Adana ve Gaziantep olmak üzere, ülkenin her yanından siparişler almaya başladı.

fıstık bombası

İşletmenin henüz ilk yıllarında olmasına rağmen Türkiye’nin farklı kentlerinden günlük 2 bine yakın Fıstık Bombası siparişi aldığını dile getiren Korkmaz, ortalama 60 liraya sattığı bu tatlı ile sosyal medya üzerinden en çok tatlı siparişi alan işletmeler arasında yer almaya başladı. İşini geliştirmek istediğini ifade eden Korkmaz, şimdi ülkenin farklı noktalarında şube açmaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 50 Lira İle Başladı Şimdi Yıllık 3 Milyon Lira Kazanıyor

İNCELEYİNİyi Bir Lider Olmak İçin Okunması Gereken 8 Kitap

İNCELEYİN: İşinizi Büyütmenin 8 Süper Yolu

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir