1. Anasayfa
 2. İnternetten Para Kazanmak

20+ İnternetten Para Kazandıran Türkçe ve Yabancı Siteler

20+ İnternetten Para Kazandıran Türkçe ve Yabancı Siteler
13

Türkiye ve dünyada internet üzerinden yayın yapan siteler arasında para kazandıran birçok platform bulunmaktadır. Bu internet sitelerinden bir kısmı sizin görüşlerinizi ve becerilerinizi paraya dönüştürürken, bazıları da bizzat yatırım yapmanızı talep ediyor.

Günümüzde internetten para kazandıran siteler her geçen gün artarken, dünyada en çok dolandırılma vakıaları da bu platformlarda yaşanmaktadır. Bu nedenle her gördüğünüz reklama inanmamalı ve özellikle yatırım yapmanızı isteyen sitelere karşı mutlak suretle dikkatli olmanız gerekiyor.

ÖNEMLİ UYARI! OKUMADAN BAŞLAMAYIN

Türkiye’de de son yıllarda moda haline gelen para kazandıran siteler, birçok insanı ortada bırakmış ve yatırımlarının karşılığını vermemiştir. Yıllarda düzenli ödeme yapan ve yüzde 100 güvenilir olarak adlandırılan platformlar bile bir süre sonra kapılarını bir anda kapatabilmektedir. Bu nedenle bu tür platformlara para yatırmadan önce mutlaka şirket ile bizzat iletişime geçmenizi ve adreslerine giderek burada bir çay içmenizi öneriyoruz. Ayrıca asla ama asla yatırım yapmadan önce sözleşme talep edin ve size sözleşme vermeyen sitelere yatırım yapmayın. Ve bilinen bir yöntem olarak mutlaka karşınızdaki sitenin resmi olarak faaliyet gösterip göstermediğini inceleyin.

Bu tür para kazandıran siteler size kısa vadede zengin olmayı, yatırdığınız paranın 5-10 katını kazanmayı hayal ettirecek reklamlar ile sizi cezbetmeye çalışacak. Bu reklamlara asla inanmayın ve mutlaka uyarı kısmını birkaç kez okuyun. Dünyadaki hiçbir servis sizi kısa yoldan zengin etmez veya yatırdığınız herhangi bir miktarı 3-4 ayda 5-10 katı olarak geri ödemez. Genellikle Türkiye’de yatırım firmaları yıllık bazda yüzde 30-40 civarında kazanç fırsatı sağlar. Bu oranların çok üzerindeki her reklamın yalan olabileceğine mutlaka dikkat edin.

Bu rehberde sizler için para kazandıran siteler arasında en çok tercih edilenleri listeleyeceğiz. Ancak unutmamanız gereken nokta yıllardır düzenli ödeme yapan bu şirketlerin bir anda kapanabileceğidir. Çünkü bu tür şirketler çok sağlam temeller üzerine kurulmamıştır ve sistemdeki ciddi bir yatırımcı ayrılığı anında şirketi iflas etme sorunu ile karşı karşıya bırakmaktadır. Bu nedenle biz daha çok yatırım istemeyen para kazandıran siteleri öneriyoruz.

Myiyo – www.myiyo.com

Halihazırda piyasadaki en iyi anket dolduradan para kazanma sitelerinden biri olan Myiyo’da basit bir form doldurulduktan sonra üye olabiliyorsunuz. AD – SOYAD ve Mail gibi bilgileri doldurduktan sonra sistem içerisine giriş yapıyorsunuz. Burada hangi anketler ile ilgilendiğinize yönelik birkaç şık karşınıza geliyor. Bu şıkları doldurduktan sonra Myiyo size uygun bir anket açıldığı zaman E-Mail adresinize bilgilendirme gönderiyor. Maildeki bağlantıyı kullanarak bu anketlere katılabiliyorsunuz. Her anket için 1 ila 5 Euro arasında ücret alabiliyorsunuz. Eğer hesabınızdaki ücret 20 Euro’yu geçerse ödeme talep ediyorsunuz. Myiyo’da siyaset, eğlence ve ürünler hakkında sık sık onlarca yeni anket bulabilirsiniz. Önemli olan süreç bu anketlerde tutarlı olmanız. Myiyo platformuna

Mobrog – www.mobrog.com

Önerdiğimiz para kazandıran anket siteleri arasında yer alan Mobrog çok uzun süredir bu sektörde yer alıyor. Türkiye’de de ciddi bağlantıları bulunan Mobrog, anket başına 1 ila 7 TL arası ücret veriyor. Kişisel bilgiler için ciddi bir koruma sağlayan Mobrog’da birçok kategoride anketler bulunmasına karşın ilginç ve eğlenceli onlarca anket de yer alıyor. Dünyanın yaklaşık 70 ülkesinde faaliyet gösteren Mobrog’u kullanarak para kazanmak istiyorsanız eğer anketleriniz arasındaki tutarlılığa kesinlikle dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin bir ankette TV izlemekten hoşlandığınızı söyleyip bir ankette hoşlanmadığınızı söylerseniz hesabınız kapatılabilir. Bu nedenle anketlere verdiğiniz bilgilerin doğru olmasına dikkat edin.

Joinhiving – www.joinhiving.com

2014 yılından itibaren farklı dillerde yayın yapan Joinhiving, bu yıl itibarıyla Türkçe olarak da hizmet vermeye başladı. Henüz Türkiye’de çok aktif olarak kullanılıyor olmasa da anket konusunda gayet iyi çözümler bulabiliyorsunuz. Platformda anket başına aldığınız ücretler 1 ila 2 Euro arasında değişiklik gösteriyor. Ortalama olarak her anket için 20 ila 40 dakika arası vakit ayırmanız gerekecek. Joinhiving’da ayrıca İş Ortaklığı Programı da bulunuyor. Yani alt üyeler oluşturup onlardan da para kazanma şansınız var. Platformda Paypal veya birçok farklı ödeme yöntemiyle paranızı alabilirsiniz.

Fikir Pazarı – www.fikirpazari.web.tr

Türk anket siteleri arasında yer alan Fikir Pazarı anketler ve araştırmalar için nakit ödeme yapmak yerine çeşitli hediyeler sunuyor. Genellikle alışveriş çekleri veren Fikir Pazarı’nda bu aralar market zinciri olan Carrefour’dan indirim çekleri dağıtılıyor. Dünyaya da açılan Fikir Pazarı’nda her hafta yepyeni anketler var. Anketler kullanıcılara e-mail yoluyla iletiliyor bu nedenle kullandığınız bir mail adresini sağlamanız faydanıza olacak.

Napolyon – www.napolyon.com

Türkiye’nin önemli ölçüde online araştırma veritabanına sahip Napolyon.com, 1 milyonun üzerinde kayıtlı üyesine ilgi alanları ve tercihlerine uygun araştırmalara katılmasını sağlayarak katıldıkları araştırmalardan kazandıkları puanlarla; pek çok seçkin markanın indirimlerinden yararlanma, kültür sanat ve spor etkinliklerine katılma, yardım kuruluşlarına destek olma gibi pek çok alanda fırsat sahibi olma imkanı veriyor.

MarketAgent – www.marketagent.com

850 bin üyeye sahip olan MarketAgent, Türkçe olarak da hizmet veriyor ve Türkçe kullanıcılarına da önemli anketler sunarak para kazanmalarını sağlıyor. Para kazandıran anket siteleri arasında yer alan MarketAgent’te anketler için kazanılan parada ciddi farklar bulunuyor. Bazı anketler için 1-2 kuruş kazanılırken, bazı anketlerde 10 TL kazanabiliyorsunuz. Sistemde ayrıca kazandığınız paraları hediye çeklerine dönüştürme şansınız da bulunuyor. MarketAgent’te ortaklık sistemi de var yani alt üye oluşturup onlardan da ek gelir sağlama şansınız bulunuyor.

Daedalusonline – www.daedalusonline.eu

Sınırlı bir anket veritabanına sahip anket siteleri arasında yer alan Daedalusonline’da anket kullanıcıları arasında çekiliş yapılıp sadece sınırlı sayıdaki kişilere tablet hediye edilmektedir. Çok önemli bir alternatif site arasında yer almayan Daedalusonline’i kullanacaksanız eğer sadece 30 dakikanızı ayırmanız yetiyor.

Valuedopinions – www.valuedopinions.com.tr

Nakit para kazanılmayan ancak dikkat çekici ve kesinlikle işe yarayan hediye çekleri sunan Valuedopinions’da Türkçe hizmet vermeyi 2 yıldır sürdürüyor. Sitede aylık 30 – 40 yeni ankete ulaşma şansınız var. Valuedopinions şuanda Hepsiburada’nın hediye çeklerini dağıtıyor. Yani online olarak hediye çeklerini kullanarak dilediğiniz eşyayı indirimli olarak alabiliyorsunuz. Bu platformu da öneriyoruz ancak platform özellikle tutarlılık konusunda çok sınırlamalara sahip. Hesabınızın kapanmaması için verdiğiniz bilgilere dikkat etmeniz gerekiyor.

YAZ KAZAN – yazkazan.net

Makale yazarak para kazanabileceğiniz bir platform olan YazKazan, uzun yıllardır sektörde bulunuyor. Platformda makale yazarak para kazanmak için iyi bir klavye kullanıcısı olmanızın dışında bir de istenilen türde makaleler yazabilmek için iyi bir araştırmacı olmanız gerekiyor. Örneğin sisteme kayıt olduktan sonra sizden “kanser” üzerine bir makale yazmanız istenebiliyor. Belirlenen sürede ve istenilen özellikte makale yazamazsanız ödeme alamıyorsunuz. Sistemde her 100 kelime için 50 kuruş ödeme alıyorsunuz. Örneğin 400 kelimelik bir makale için 2 TL kazanırsınız. Ödeme alt limiti ise 200 TL.

LINK.TL – link.tl

Link kısaltarak para kazanabileceğiniz bir site. Bu sistem ile para kazanmak için illa bir web siteniz olması gerekmiyor. Sosyal medyada özellikle Facebook ve Twitter aracılığı ile de ciddi gelir elde etme şansınız var. Sadece gündeme yönelik bağlantılar oluşturun ve kısaltma servisindeki linkleri kullanın. Ortalama olarak 1000 hite 4 dolar para ödeniyor.

SATIŞ ORTAKLIĞI VEREN TÜRK SİTELER

Türkiye’de satış ortaklığı (Affiliate) veren birçok e-ticaret platformu bulunmaktadır. Bu internet siteleri aracılığıyla sermayesiz bile çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Herkesin kullandığı yolu kullanmak yerine alternatifler düşünün, yaratıcı olun ve girişimcilik yeteneklerinizi kullanın. Kısa vadede çok ciddi satışlar elde etmeyi hayal etmek yerine, zamana yayın ve düzenli gelir elde etmeye çalışın. İşte değerlendirebileceğiniz Affiliate veren Türk siteleri…

1. BILETIX

Öneri: 10/9
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Türkiye’nin en büyük online bilet platformu Biletix, affiliate vermektedir. Bilet satışlarından komisyon kazanılıyor.

2. SIGORTAM.NET

Öneri: 10/9
Başvuru Paneli: Reklam Action
Hemen hemen bütün sigorta türlerine ilişkin karşılaştırmalı değerlendirmeler sunan Sigortam.net’te affiliate sistemine sahiptir. Platforma yönlendirdiğiniz kullanıcıların sigorta satın almasıyla komisyon elde ediliyor.

3. MANGO

Öneri: 10/8
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
İspanya merkezli alışveriş perakendecileri arasında yer alan Mango, Gelir Ortakları platformu aracılığıyla affiliate vermektedir. Ürün satışlarından yüzde 30’a yakın komisyon elde ediliyor.

4. HEPSİ BURADA

Öneri: 10/8
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Türkiye’nin en büyük online perakende platformları arasında yer alan Hepsi Burada’da onlarca kategoride yüz binlerce ürüne yönelik satış yapıyor. Mağazaya yönlendirdiğiniz ziyaretçilerin satışlarından, ürünler arasındaki farklı komisyon tutarlarında gelir elde edebiliyorsunuz.

5. ÇİÇEK SEPETİ

Öneri: 10/8
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Yıllardır en büyük çiçek satış sitesi olan Çiçek Sepeti, affiliate sistemine sahiptir. Web sitelerine, sosyal medyadan satış yapmayı planlayanlara eşsiz fırsatlar sağlanıyor. Ürünler için satış ortaklığından alınan komisyonlar yüzde 30’a yakındır.

6. TURKCELL

Öneri: 10/8
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Satış ortaklığı sistemine sahip olan telekomünikasyon firmaları arasında yer alan Turkcell, nispeten daha düşük komisyon oranları sunsa da sadece hat satışı değil, birçok ürün satışı için de komisyon sağlıyor.

7. DEFACTO

Öneri: 10/7
Başvuru Paneli: Reklam Action
2003’te kurulduğundan beri ciddi bir yükseliş grafiğine sahip e-ticaret platformuna sahip olan Defacto, ürün satışı başına komisyon sağlıyor.

8. KARACA

Öneri: 10/7
Başvuru Paneli: Reklam Action
Bir Türk giyim markası olan Karaca, ürün satışları başında affiliate sistemi aracılığıyla komisyon ödemektedir. Ürün gruplarına göre komisyon oranları yüzde 5 ila 30 arası değişiklik gösteriyor.

9. MORHIPO

Öneri: 10/9
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
2011 yılında Boyner Holding tarafından kurulan e-ticaret platformu Morhipo’ya yönlendirdiğiniz kullanıcıların ürün alması durumunda aldığınız komisyon bedeli ortalama yüzde 20 civarındadır. Birçok ürün grubu için destek veren e-ticaret platformu özellikle sosyal medyadan satış yapmayı planlayanlar için dikkat çekici ürünler ve kampanyalar barındırıyor.

10. N11

Öneri: 10/10
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Kurulduğu 2013 yılından itibaren Türkiye’de e-ticaret sektörünün en hızlı büyüyen markaları arasında yer alan ve milyonlarca ürün barındıran N11’de affiliate sistemine sahiptir. Hemen hemen her satış ortaklığı yapan kullanıcının kesinlikle göz atması gereken bir sisteme sahip olan N11’de ciddi komisyonlar kazanma fırsatına sahipsiniz.

11. TEKNOSA

Öneri: 10/7
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Sabancı Holding güvencesiyle Türkiye’nin en çok tanınan teknoloji mağazası Teknosa’nın e-ticaret platformuna yönlendirdiğiniz müşterinin alımlarından komisyon elde edebiliyorsunuz. İnternette en çok satılan teknoloji ürünlerinin tamamını barındıran e-ticaret platformu aracılığıyla ciddi bir gelir kazanabilirsiniz.

12. TRENDYOL

Öneri: 10/7
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Sık sık yaptığı kampanyalar ile moda e-ticaret sektörünün en çok tercih edilen platformu Trendyol’da satış ortaklığı fırsatı sağlıyor.

13. LİDYANA

Öneri: 10/6
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Kadın, erkek ve çocuk giyim konusunda eşsiz kampanyalar ve dikkat çekici ürünler sunan Lidyana’nın da affiliate sistemi bulunuyor. Platformun affiliate sistemi başvuruları Gelir Ortakları aracılığıyla alınıyor.

14. ATLASJET

Öneri: 10/6
Başvuru Paneli: Gelir Ortakları
Havayolu sektöründe tercih edilen firmalar arasında yer alan Atlasjet üzerinden sattığının biletlerden komisyon kazanabilirsiniz. Firma bilet satışları başına yüzde 20’ye yakın komisyon sağlıyor.

15. IKEA

Öneri: 10/6
Başvuru Paneli: Reklam Action
İsveç merkezli dünyanın en çok bilinen mobilya mağazaları arasında yer alan Ikea’nın da affiliate sistemi bulunuyor. Platformun web sitesine yönlendirdiğiniz müşterilerin siparişlerinden gelir elde edebiliyorsunuz.

16. BANK POZİTİF

Öneri: 10/6
Başvuru Paneli: Reklam Action
Bir bankaya müşteri kazandırabilecek kadar kaliteli bir trafiğe sahipseniz, değerlendirmeniz gereken fırsatı Bank Pozitif sunuyor.

17. ALDİDO

Öneri: 10/6
Başvuru Paneli: Reklam Action
Alternatif bir e-ticaret affiliate sistemi arayanlar için tercih edilebilir. Ürünlerdeki komisyon oranları muadillerine göre daha yüksektir.

18. FILMBOX

Öneri: 10/5
Başvuru Paneli: Reklam Action
Son dönemde internetten film izleme konusunda birçok platform açıldı. Bu platformlar arasında sıyrılan FilmBox ayrıca affiliate sistemine sahiptir. Siteye yönlendirdiğiniz ziyaretçinin ücretli üyeliklerinden para kazanabiliyorsunuz.

19. NETD

Öneri: 10/6
Başvuru Paneli: Reklam Action
Doğan Holding’in dizi, film izleme platformu olan NetD’ye yönlendirdiğiniz ziyaretçilerin ücretli içerik izlemesi karşılığında gelir kazanabiliyorsunuz. Platformda çeşitliliğin çok fazla olması nedeniyle komisyon kazanma ihtimaliniz çok yüksek.

İŞ FİKİRLERİ SİTELERİ

İnternetten para kazanmak için harika yönlendirmelere sahip 2 adet internet sitesi de bulunuyor. Bunlara göz atarak da internetten para kazanmak için harika fikirler edinebilirsiniz.

1. SÜPER İŞ FİKİRLERİ

Son dönemde en iyi iş fikirlerini ve internetten para kazanma yollarını aktaran bir iş fikirleri platformu olan Süper İş Fikirleri’ne de göz atarak sektördeki son para kazanma yolları hakkında bilgi alabilirsiniz.

2. YENİ İŞ FİKİRLERİ

Türkiye’nin en büyük yeni iş fikirleri platformuna da göz atarak günlük olarak hangi sektörlerde daha fazla para kazanma fırsatını olduğunu keşfedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (13)

 1. MERHABALAR

  DUŞAKABİN İMALATIMIZ VEDE SU TESİSATI MALZEMELERİMİZ MEVCUTTUR İLGİLENENLERE YARDIMCI OLURUZ

 2. 9 Aralık 2018

  Selam,,,Ata Demirer’in yeni filmiyle yeni popüler olan Gökçeada da alım-satım ya da iş yapmak isteyene yardımcı olunur.hertürlü bilgi ve fikir verilir.Ortak turizm işi yapmak isteyende olursa 20 yıllık bir turizmci olarak arayın görüşelim. 0090 543 929 6100

 3. internet üzerinden reklam tiklarak para kazan
  günlük 150 dolar kazanabilirsiniz
  ödeme kanitlari ve kasa ilginenlere atilacaktir
  havuz ve referans sistemi vardir

 4. fındık ticareti yapabilecek olan varsa mevsiminde direkt çiftciden temin edebilirim ayrı bizde yılda 5 bin kg üretiyoruz.

 5. 6 Kasım 2018

  Yeni evliyim eşim ve ben çalışıyoruz ama akşamları 7 saatlik bir boşluğumuz oluyor yetiştirmede herhangi bir sıkıntı yaşamayız. özenle yaparız. istanbul esenyurtta oturuyoruz

 6. bitcoin alım satımını ücretsiz denemek ve sıralamaya girdiğinizde kripto para kazanmak istiyenler için fırsat

 7. 14 Mayıs 2018

  Elimden her is gelir lütfen geri dönüş yaparsniz çok memnun olurum

  • hatice hanım ekibimiz var isterseniz yazın yada arayabilirseniz bizde farklı şirketlerin projelerinde bulunuyoruz birşeyler yapmak için ve kazanç sağlamak istiyosanız arayabilir yazabilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir