10 Bin Lira İle Ne İş Yapılır
 1. Anasayfa
 2. Karlı İşler

10 Bin Lira İle Ne İş Yapılır

45

Sık sık Karlı İş Fikirleri platformumuza e-mail ve yorum bölümlerinden sorular geliyor ve bunları iyi bir inceleme sürecinin ardından yanıtlamaya çalışıyoruz. Bu gelen sorular arasında sıkça sorulan sorulara da cevapları herkese açık olarak  yayına alıyoruz. Sık sık kullanıcılarımızdan özellikle 10 bin lira sermaye ile ne iş yapılır, nasıl kazanılır gibi sorular geliyor. Eğer elinizde 10 bin lira civarında miktarda para varsa bu sermayeyi değerlendirmek için bazı fikirlerimiz var.

Rehberde 10 bin lira civarında para ile yapabileceğiniz karlı iş fikirleri bulunuyor. Bu işlerden hangisini yapacağınız ise tamamen sizin aldığınız eğitime, becerilerinize, boş vakitlerinize, daha önce yaptığınız işlere, kendinizi işe adayıp adayamayacağınıza göre şekillenir. Bu nedenle her iş fikrinin sakın size uygun olduğunu düşünmeyin. Bir iş fikrini yapabileceğinize inandığınız zaman bunu özellikle çevrenizdeki insanlarla paylaşın ve bunun için onlardan da bilgi alın. Bazen çevreniz sizi sizden daha fazla tanır.

Şimdi 10 bin lira ile para kazanabileceğiniz karlı iş fikirlerine geçelim…

ÇİĞKÖFTECİ AÇMAK

çiğköfte

Artık hemen hemen her sokakta bir çiğköfteci bulmak mümkün. Ancak elbette bazı noktalarda bu konuda eksiklikler bulunuyordur. Siz bu işe girmek istiyorsanız mutlaka dükkanı kuracağınız yere 500 – 600 metre yakınlıkta çiğköfteci olmamasına dikkat edin. Bu sayede dükkanı kurar kurmaz gelir elde etme şansınız olacak. Zira çiğköftede lezzetler hemen hemen aynı, bu konuda en önemli konu rekabetin az olması yani erişilebilir olmak.

Çiğköfteci kurmak için Türkiye’de onlarca firma bayilik veriyor. Çiğköfte bayiliği en ucuz 6 bin liradan başlarken, en pahalı 10 bin lira civarında bulunulabiliyor. 10 bin lira sermaye ile kurabileceğiniz harika bir iş olduğunu söyleyelim. Çiğköfteciler ortalama bir iş yaparak ayda 4 bin lira para kazanabiliyor.

HİSSE SENEDİ ALMAK

hisse-senedi

Ben iş kuramam zaten çalışıyorum ama 10 bin lira sermayemi değerlendirmek istiyorum” diyenler için önerebileceğimiz en iyi yatırım fırsatı ise Hisse Senedi almaktır. Ancak tabii ki bir yatırım piyasası olması nedeniyle biraz risk altında olacağınızı belirtmek istiyoruz. Ancak, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin hisse senetlerini alarak bu riskten büyük ölçüde kurtulabileceğinizi belirtelim. Örneğin ülkenin en büyük şirketi Tüpraş’ın 2012 yılında hissesini 10 bin lira ile alsaydınız şuanda 120 bin lira paranız olabilirdi. Yada ülkenin en büyük ikinci şirketi Türk Hava Yolları’nın hisselerini 2012 yılında alsaydınız şuanda 30 bin liranız olabilirdi. Kısaca eğer çok fazla risk almak istemiyor ama 10 bin lira paranızı değerlendirmek istiyorsanız ülkenin en büyük şirketlerine ait hisse senetlerini alabilirsiniz.

Ayrıca bu ülkenin en büyük şirketlerinden hisse senedi almanız size Temettü de kazandıracaktır. Temettü kazanarak ek para kazanma fırsatınız olacak. Temettü hakkında bilgi almak için Temettü Veren Şirketler ile Para Kazanmak adlı rehbere mutlaka göz atın!

BEBEK ÜRÜNLERİNE YÖNELİN

bebek

Türkiye’de bebek ürünleri sektöründe kar marjı hem üretim hemde perakende satış noktasında yüzde 300’e yakın kar fırsatı var. Bu kar fırsatını mutlaka değerlendirmeniz gerekiyor. Hangi bebek ürününe yöneldiğinizin ciddi bir önemi yok. Bebek ürünleri sektöründe kar marjı çok yüksek seviyelerde. 10 bin lira ile bile bu sektöre giriş yapmanız önünde herhangi bir engel yok.

Örneğin bebek giysileri üreten bir atölyeye giderek burada 6-7 bin liraya toplu ve ucuza bebek giysileri satın alabilir ve bunları bebek giyim mağazalarına dolaştırarak satabilrisiniz. Atölyelerde 3 lira civarında satın alınabilen bebek giysileri, mağazalarda 50 – 60 lira etiketlerle satılmaktadır. Bu işin hangi pozisyonunda olduğunuzun ciddi bir önemi yok. Sadece şehrinizde veya bölgenizde bu konuda ne tür bir eksiklik olduğunu öğrenmek için yeni anne ve baba olmuşlara danışmanız bile yeterli! Kesinlikle sermayeniz ne kadar olursa olsun, şuanda birçok girişimcinin bu sektöre giriş yaptığını belirtelim.

TOST + AYRAN

tost-ayran

Tost + Ayran satışı gerçekleştirebilirsiniz. Bir tezgah veya küçük bir dükkan açarak tost+ayran konseptini hayata geçirebilirsiniz. Son zamanlarda bu konsept bayağı ilgi çekmeye ve birçok noktada yeniden açılmaya başladı. Farklı bir lezzet arayanlar için alternatif oluyor. Genellikle 5 liraya satılan TOST + AYRAN konseptine yönelik bir dükkan veya tezgah açmanız için 10 bin lira fazla bile.

Özellikle kısa vadede nakit döngüsünün hızlı olduğu bir iş olması nedeniyle sık sık önerdiğimiz işler arasında yer alıyor. Eğer yaya geçişinin fazla olduğu yada dükkan & mağazalara yakın küçük ve kirası uygun bir dükkan bulabilirseniz mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz. Ancak bu işte kaliteli tost ve ayran yapabilmeniz lazım. Bu konuda kaliteli tost satan bir iş yerine müşteri olarak gidin ve farklı tostları mutlaka deneyin ve lezzetli tostların nasıl yapıldığını, içerisinde ne olduğunu sorun. Eğer bilgi alamazsanız bile internetin kapıları sizlere açık! Kaliteli bir tost üretebilmek için birçok kaynak sizleri bekliyor olacak. Ortalama iş yapan bir tost+ayrancı günlük 100-200 tost satışı yaparak ayda 15-30 bin lira ciro elde edebiliyor. Bu cironun yaklaşık yüzde 40’ı kar. Daha ne olsun?

DRONE ALIN

DRONE

Harika yeni bir iş mi arıyorsunuz? Çok basit ve hemen hemen günde 1-2 saat çalışarak ay sonunda binlerce lira para kazanabileceğinizi belirtmek istiyoruz. Drone alın! Kaliteli ve yüksek bir kameraya sahip Drone’i yaklaşık olarak 8 ila 10 bin lira arasında bedelle alabilirsiniz. Yapacağınız iş ise bu Drone ile çekimler yapmak! Drone’in kullanımını öğrenmek için 10 bin liralık dronelerde ciddi anlamda kullanım kılavuzları sağlanmakta olduğunu belirtelim. Bu Drone kutularının içerisinde nasıl kullanacağınıza ilişkin harika videolar yer alıyor. Ortalama olarak 10 bin liralık bir DRONE’in kullanımını tam olarak öğrenmeniz 1-2 haftanızı alacak. Bu süreçten sonra para kazanmak için düğün, nişan, sünnet töreni ve çeşitli kutlama ve etkinlikleri kovalayacaksınız. Hemen hemen artık her kutlama, organizasyon, düğün, konser gibi etkinliklerde DRONE kullanılıyor ve bu DRONE’ler kiralanıyor.

Bir Dronenin saatlik kirası 200 lira civarında. Yani günde 1 iş dahi alsanız 2 ay sonra drone kendini amorti ediyor. Ve eğer dikkatli kullanırsanız bir dronei 5-10 yıl bile kullanabileceğinizi ve her iş aldığınızda yeni bir bağlantı elde edeceğinizi belirtelim. Harika ve yeni bir iş!

Ayrıca bulunduğunuz illere göre 10 bin lira ile farklı işler yapılabilir. Yorum bölümünden illere göre fikirler alabilirsiniz.

Yorumlar (45)

 1. 10 bin TL sermaye ile günde 300 TL kazanmak mümkün ve çok kolay bir çok girişimcinin ayda 9 bin TL kazanması mümkün değil ama ben garantisini veriyorum arkadaşlar.

 2. 10 bin tl sermayeyle günde 300 tl bana yeterde artar diyorsan iş çok kolay …..bir çok girişimcinin ulaşamadığı günde 300 tl ayda 9 bin tl gibi bir rakam elde etmekan için ara

 3. Bende aynı fikirdeyim ortak arıyordum gaziantep liyim

 4. 9 Kasım 2018

  ben cok var cigkofte sevmiyor insan yemek taze bu ne para mesela is kurmak tvtamiri eskiden radyo bu ikibinon sekiz ile istanbul bu kadar nicin yaziyor site ne var bu orada

 5. 29 Ağustos 2018

  abazalar ıs basında gene sınem yazısını gorunce

 6. 25 Temmuz 2018

  Merhaba,
  Herkesin proje, iş, konut, konsolidasyon vb. Için daha fazla paraya ihtiyaç duyduğu yılın bu zamanı.
  Şu anda% 3’lük düşük bir oranda 24 saat kredi veriyoruz, ilgilenen müşteriler e-posta adresimizden bizimle iletişime geçmelidi

 7. Malatya da 10 bin TL ile ne iş yapilabilir

 8. Merhaba ben cigkofte ci acmak istiyorum ama turkiyede degil.
  Butun yollari bende ve iyi desteklerim var yurtdisinda (ben yurtdisinda dogdum buyudum) cift vatandasim.ama madi destege ihtiyacim bev salam ortaga ihtiyacim var.
  Sinem
  Wtsp

Bir yanıt yazın